Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
319
28.02.2018р.
Міненерговугілля й надалі сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні
У Києві проходить Дев’ятий щорічний «Український енергетичний форум» Адама Сміта.

 

Перша сесія була проведена на тему: «Реформування ринку – закладання фундаменту для сталого енергетичного майбутнього». У відкритті форуму взяла участь перша заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина Карп.

У своєму виступі вона наголосила, що Уряд України та Міненерговугілля нарощують темп проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі для забезпечення стратегічних цілей, спрямованих на досягнення енергетичної незалежності і, як наслідок, енергетичної безпеки.

Галина Карп відзначила важливість прийняття Урядом минулого року нової Енергетичної стратегії України на період до 2035 року, яка відповідає євроінтеграційним прагненням України, орієнтована на енергоефективний розвиток суспільства та закладає основи енергетичної безпеки. Зокрема, за словами першої заступниці міністра, упродовж найближчих років головні акценти зроблені на впровадженні реформ та формуванні конкурентного та інвестиційно привабливого середовища. Також Міненерговугілля здійснює заходи щодо реформування енергетичних компаній відповідно до зобов’язань України у межах Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, збільшення видобутку газу, зниження енергоємності ВВП та подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії.

Подальші кроки щодо впровадження Енергетичної стратегії будуть орієнтовані на роботу енергосистеми в умовах нового ринкового середовища та інтеграції ОЕС України з енергосистемою Європи. «Планується інтенсивне залучення інвестицій у сектор відновлюваних джерел енергії, розвиток розподільної генерації, зокрема розробка та початок реалізації плану впровадження «розумних» енергетичних мереж (Smart Grids) та створення розгалуженої інфраструктури для розвитку електротранспорту», – наголосила Галина Карп.

Коментуючи ситуацію в нафтогазовому комплексі, вона зосередила увагу на необхідності збільшення національного газовидобутку та адаптації потужностей ГТС в умовах розвитку загальноєвропейського ринку природного газу. При цьому зазначила, що Урядом у 2017 році створено сприятливі умови для залучення інвестицій у видобуток природного газу шляхом податкового стимулювання буріння нових свердловин. При цьому наголосила, що Міненерговугілля й надалі сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату. Одним із кроків для цього є також впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей.

Окремо зупинилася Галина Карп на заходах з метою зміцнення енергетичної безпеки. Зокрема, збільшено кількість ядерного палива альтернативного постачальника, розпочато реалізацію проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що дасть змогу змінити наявну схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом енергоблоків АЕС та стане важливим кроком у напрямі енергетичної незалежності.

Також, наголосила Галина Карп, схвалено Національний план зменшення викидів від великих спалювальних установок на 2018–2033 роки, виконання якого сприятиме поступовому скороченню ТЕС, ТЕЦ, міськими котельнями та великими промисловими підприємствами викидів оксиду сірки, пилу та оксиду азоту в атмосферне повітря. Схвалено Концепцію реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року та започатковано процес оптимізації структури державних підприємств вугільної промисловості.

Подальші кроки в роботі Міненерговугілля спрямовані на лібералізацію ринків природного газу та електричної енергії відповідно до вимог Третього енергопакету ЄС, імплементацію пакета дерегуляційних заходів з підвищення видобутку природного газу в Україні, продовження виконання заходів із заміщення дефіцитного антрацитового вугілля на газову групу вугілля та з диверсифікації джерел постачання ядерного палива на енергоблоки українських АЕС.

Також планується здійснення заходів, спрямованих на створення передумов для синхронізації Об’єднаної енергетичної системи України з об'єднанням енергосистем країн Європейського Співтовариства, а також завершення реструктуризації публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»,

«Усі намічені пріоритетні заходи спрямовані на забезпечення енергетичної незалежності держави та приведення функціонування галузей ПЕК у відповідність до стандартів ЄС», – підсумувала Галина Карп.

У відкритті Форуму взяли участь віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хью Мінгареллі, голова Секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства Янез Копач, провідні експерти енергетичної сфери та представники бізнес-середовища.

Джерело: матеріали Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.