Вам подобається оновлений портал?
Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
За його словами, така встановлена потужність відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) може бути введена в експлуатацію в грудні 2019 року. При цьому обсяг вже виданих технічних умов на приєднання нових потужностей ВДЕ до енергосистеми становить 7426 МВт (ВЕС – 4200 МВт, СЕС – 3226 МВт).
Як сказав В.Ковальчук, в разі введення таких потужностей доведеться знизити базу АЕС на 5,750 тис. МВт і збільшити базу ТЕС на 2,800 тис. МВт. Водночас це суперечить політиці декарбонізації, а «зелена» електроенергія у рази дорожча «атомної».
«Це призведе до необхідності пропорційного зниження базової потужності АЕС і збільшення генерації на ТЕС для забезпечення необхідних обсягів резервів. А це суперечить світовій і національній політиці декарбонізації енергетики, зростають ризики енергетичної залежності», – зазначив В.Ковальчук.
Таким чином, для збільшення частки ВДЕ в енергобалансі необхідно ввести в експлуатацію електростанції швидкодіючого мобільного резерву (газопоршневі станції, ГАЕС) потужністю до 3 тис. МВт. Це збільшить базове навантаження АЕС, знизить навантаження ТЕС. Балансувати енергосистему на початковому етапі «озеленення» також допоможуть система регулювання попитом і впровадження ринку допоміжних послуг.
За словами глави НЕК, завершуються математичні розрахунки критичних значень потужності для СЕС і ВЕС, які можуть бути введені без ризику розбалансування ОЕС України.
У нас залишилося трохи більше року до «надзвичайного» часу. Рішення, як розвиватиметься енергетика України, чи буде «зелене світло» для подальшого розвитку генерації з відновлюваних джерел енергії, має бути ухвалене вже нині як на державному, так і на рівні всіх енергокомпаній, наголосив В.Ковальчук.
Нагадаємо, що «Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, але буде перетворене у закрите акціонерне товариство.
За матеріалами: «Інтерфакс-Україна» – uaenergy.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
15/01/2021
|
0
|