Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
247
04.04.2018р.
«Укренерго» підтримує пришвидшений розвиток відновлюваної енергетики
Голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук на спеціально організованому компанією заході представив аналіз можливостей інтеграції відновлювальних джерел енергії до енергосистеми України. Презентація та публічне обговорення проходили в одному із залів НСК «Олімпійський» за участю близько 200 експертів, посадовців, представників бізнесу, громадськості та ЗМІ.

 

Керівник «Укренерго» презентував результати досліджень та аналізу потенційних сценаріїв змін у структурі генерації електроенергії у майбутньому, відзначивши, що компанія підтримує максимально швидкий розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Тим не менш, за словами В. Ковальчука, на шляху до її стрімкого розвитку наявні суттєві виклики.

«Лише 3 тис. МВт потужності СЕС та ВЕС може прийняти енергосистема України без ризику розбалансування. Водночас вже сьогодні «Укренерго» видано до 2025 р. технічних умов на приєднання удвічі більше – 7,5 тис МВт», – сказав керівник «Укренерго».

Дослідження щодо можливості інтеграції ВДЕ в енергосистему України були проведені «Укренерго» на основі статистичних даних роботи діючих сонячних та вітрових електростанцій в характерні періоди року (зимовий максимум, літній мінімум та паводок) та з урахуванням додаткових факторів. При цьому були враховані вимоги з дотримання параметрів безпеки, забезпечення балансу та стабільної роботи ОЕС України.

Сукупна потужність сонячних та вітрових електростанцій, які можна під’єднати до енергосистеми України за наявних зараз умов, визначена за результатми дослідження на рівні 3 ГВт. Згідно з оцінками «Укренерго», ця величина буде досягнута вже у грудні 2019 року. При відчутному збільшенні частки сонячної та вітрової генерації (до 7,5 ГВт і більше), «Укренерго» вбачає за необхідне будувати нові швидкі маневрувальні електростанції та системи накопичення енергії.

Згідно з висновками «Укренерго» найоптимальнішим вирішенням проблеми балансування є введення 2,5 ГВт нових швидких високоманевровиих потужностей. Це дасть змогу уникнути збільшення генерації електроенергії на вугільних ТЕС і обмеження генерації з ВДЕ та АЕС, а також стримати зростання тарифів на електроенергію для споживачів усіх категорій.

У цьому контексті «Укренерго» підготувало оновлений «Звіт з оцінки відповідності (достатності) генерувальних потужностей». На основі цього документу НКРЕКП має визначити механізм фінансування будівництва високоманеврових потужностей до повноцінного формування ринку допоміжних послуг, а Міненерговугілля до кінця 2018 року має провести конкурс на їх будівництво. Орієнтовна вартість будівництва таких високоманеврових потужностей — 55 млрд грн, термін окупності — близько шести років.

«Це дасть змогу споживачам заощадити близько 65 млрд грн щороку за рахунок мінімізації зростання тарифу на електроенергію, який у тому числі залежить від складу генерації», – відзначив Всеволод Ковальчук.

Найоптимальнішим на думку фахівців «Укренерго» є будівництво газопоршневих електростанцій з 10-хвилинним періодом виходу блоків на повну потужність, а також акумуляторів, що дасть змогу швидко регулювати відхилення всередині однієї години. Оператор мереж вже розробляє пілотний проект з будівництва першої в Україні системи накопичення енергії на літієвих акумуляторах.

За умов успішного вирішення проблеми балансування очікується, що потужність сонячних та вітрових електростанцій в Україні у 2025 році може перевищити 7,5 ГВт, а у 2035-му – 18 ГВт.

За матеріалами ecotown.com.ua, uaenergy.com.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.