Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
350
05.04.2018р.
«Енергоатом» висунув розробку нового покоління на здобуття Державної премії
НАЕК «Енергоатом» висунув на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки за 2018 рік проект, реалізований спільно з ПАТ «Турбоатом», повідомляють «ElektroVisti».

 

Робота «Розробка та впровадження конденсаторів парових турбін атомних електростанцій» прийнята Комітетом з Держпремій до розгляду. Представлена робота присвячена створенню конденсаторів нового покоління «блочно-модульного» виконання для турбоустановок потужністю 1000 МВт, що відповідає сучасним вимогам до енергоефективності та надійності, як для модернізації чинних АЕС, так і для будівництва нових.

Під час розробки і впровадження проекту довелося вирішувати складні наукові завдання. У їх вирішенні брали участь не тільки фахівці «Турбоатома», а й партнери підприємства: Інститут проблем машинобудування, Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, а також «Енергоатом», який є стратегічним замовником і партнером «Турбоатома». До складу групи претендентів на отримання премії залучені фахівці «Турбоатома», представники «Енергоатома» і працівники згаданих інститутів.

Слід також зазначити, що крім наукових проблем, в роботі врахований світовий досвід. При цьому, порівняно з конденсаторами, які створюють різні світові виробники для інших замовників, рішення, застосовані «Турбоатомом», відрізняються новизною. Вона полягає не тільки в конструкції конденсатора, а й у багатьох технологічних рішеннях. У роботу, висунуту на здобуття премії, внесені результати експлуатації нових конденсаторів на енергоблоці № 3 Запорізької АЕС і блоках №№ 1 і 2 Южно-Української АЕС. На цих блоках конденсатори уже успішно застосовані. Зараз «Турбоатом» працює над виготовленням конденсатора для блока № 4 Запорізької АЕС і готується до виробництва обладнання для наступних блоків обох станцій.

За результатами впровадження конденсаторів нового покоління на українських і зарубіжних АЕС отримано позитивний економічний ефект: на одному і тому ж реакторному обладнанні досягнуто збільшення електричної потужності. Розрахунковий економічний ефект від впровадження конденсатора на атомних станціях України з блоками потужністю 1000 МВт становить понад 2,6 млрд грн. Створення конструкції конденсаторів для заміни фізично зношених (наявних) конденсаторів турбоустановок потужністю 1000 МВт на працюючих АЕС України, проектування і будівництво нових АЕС, є своєчасним кроком, необхідним для забезпечення енергобезпеки України. Таким чином забезпечується виконання Енергетичної стратегії країни і можливість роботи обладнання АЕС спільно з енергосистемами європейських країн.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 01/06/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.