Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
300
25.04.2018р.
В Україні розвиток гідроенергетики стає питанням національної безпеки
Розвиток гідроенергетики – це питання енергетичної безпеки України. Про це заявив глава Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї (ВЕА) Іван Плачков на форумі «Гідроенергетика та навколишнє середовище», який відбувся на Дністровській ГАЕС, повідомляє uaenergy.com.ua, посилаючись на «Енергореформу».

 

Енергетики, вчені, представники влади та місцевих громад, екологічних та громадських організацій, фахівці з водних ресурсів і екології Молдови, Швеції, Португалії обговорили розвиток гідропотенціалу України з акцентом на екологічну складову.

Учасники форуму, організованого Всеукраїнською Енергетичної Асамблеєю і ПАТ «Укргідроенерго», констатували, що високі темпи розвитку відновлюваної енергетики в нашій країні, а також обмеження з 2020 року генерації електроенергії на ТЕС, які не відповідають вимогам за рівнем викидів СО2 і пилу, загострюють необхідність збільшення регулювальних потужностей в об'єднаній енергосистемі України. Розвиток гідроенергетики вимагає професійної оцінки екологічних і соціальних наслідків роботи наявних, або перспективних ГЕС і ГАЕС. Адже функціонування таких масштабних високотехнологічних об'єктів як, наприклад, Дністровська ГАЕС, зачіпає не тільки питання екології регіону її розташування, а й інших регіонів України і сусідніх держав.

Як зазначив І.Плачков, гідроенергетика вирішує широкий комплекс питань. Крім виробництва електроенергії, гідроелектростанції балансують навантаження в енергосистемі у пікові періоди споживання.

«Ми забуваємо, що гідроенергетика вирішує комплекс економічних і соціальних питань, таких, як водопостачання регіонів, забезпечення водними ресурсами сільського господарства. Сьогодні у світі доступу до електроенергії не мають 15%, або 1,1 млрд всіх жителів, до питної води – 2,5 млрд., або 30% від усього населення планети Земля. Гідроенергетика – це поновлювані джерела енергії, необхідність в яких зростає з кожним роком по всьому світу. В Україні, у зв'язку з втратою вугільного сектора Донбасу, складною ситуацією в газовій галузі, розвиток гідроенергетики стає питанням національної безпеки», – сказав глава ВЕА.

На думку в.о. голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра
Домбровського, в Україні загострилася проблема стійкості енергосистеми і гідроенергетика в її вирішенні відіграє ключову роль.

«Моя місія – вислухати всі пропозиції, проблематику, і запропонувати підтримку галузі на законодавчому рівні. Потрібно посилити діяльність міжурядової комісії Україна – Молдова», – вважає він.

Розвиток гідроенергетики в Україні передбачено як галузевою програмою розвитку до 2025 року, так і Енергетичною стратегією до 2035 року, наголосив генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

«Перед прийняттям важливих рішень щодо добудови або нового будівництва об'єктів, проекти повинні пройти стадію обговорення у широкому експертному середовищі, щоб були обрані найвдаліші рішення для мінімізації впливу на екологію і водні ресурси. На сьогодні – три кити нашої політики: екологічний стан турбін, збільшення терміну експлуатації та безпека споруд. Наші проекти коригуються кожні 3–4 роки, проходять екологічну експертизу впливу на навколишнє середовище. Всі фахівці можуть переконатися, побувавши сьогодні на наших об'єктах, що вони у хорошому технічному стані. Суспільство має бути добре поінформоване для прийняття рішення щодо подальшого розвитку галузі. Щоб від гасел перейти до конструктивних фахових обговорень, ми організували форум, який став початком цього діалогу», – сказав гендиректор «Укргідроенерго».

Вже сьогодні потрібно починати вивчення майданчиків для введення нових ГАЕС в Україні, вважає заступник технічного директора ПАТ «Укргідропроект» Юрій Ландау.

«Можна сказати, що, на жаль, ми в Україні не знаємо нашого гідроенергетичного потенціалу. Його потрібно прорахувати для подальшого планування економіки. У світі за 16 років (з 2000 по 2016 рр.) ГАЕС збільшили генерацію в 1,7 рази. Сьогодні виробництво електроенергії на ГЕС і ГАЕС становить 16% від загальносвітового показника, і воно продовжує збільшуватися, потенціал не вичерпаний. Світова практика засвідчує, що з усіх балансувальних потужностей у світі 97% – це ГАЕС, обладнання яких розраховане на 100 років експлуатації. Нам слід починати вивчати нові майданчики для впровадження нових ГАЕС в Україні, адже це тривалий процес, який становить більше 15 років», – сказав Ю.Ландау.

Про особливе значення Дністра для країни говорила представниця Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку і охорони навколишнього середовища Молдови Надія Килару.

«Річка Дністер є для Молдови головним джерелом питної води, водопостачання населення і галузей економіки. Це питання безпеки. Наша країна вибрала євроінтеграційний вектор розвитку. На основі законодавства ЄС ми здійснюємо інтегроване управління водними ресурсами, враховуються пріоритети їх використання. Ми відкриті для конструктивного діалогу, враховуючи потреби та думки обох сторін», – наголосила вона.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.