Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
208
25.05.2018р.
На ЮУАЕС проведено протиаварійне тренування
На Южно-Українській АЕС 24 травня завершилось спільне з Дирекцією ДП «НАЕК «Енергоатом» дводенне загальностанційне протиаварійне тренування з ліквідації УМОВНОЇ аварії. Плановий захід, який відбувся за участі представників зовнішніх організацій, мав на меті перевірку готовності системи аварійного реагування ВП ЮУАЕС до дій у випадку виникнення аварії та до виконання заходів з евакуації персоналу.

 

Відповідно до програми навчань, на ЮУАЕС було змодельовано умовну комунальну аварію з частковим пошкодженням активної зони реакторної установки енергоблока №3, що супроводжувалось умовним знеструмленням станції та умовним радіоактивним забрудненням території.

Тренування проходило на повномасштабному тренажері третього енергоблока та безпосередньо на робочих місцях. При цьому будь-які реальні операції на чинному обладнанні не виконувалися.

За легендою тренувань, УМОВНА АВАРІЯ СТАЛАСЯ внаслідок складних погодних умов (ураган, сильний поривчастий вітер), які призвели до пошкодження відкритих розподільних пристроїв 750 кВ, 330 кВ і 150 кВ та аварії в енергосистемі. Внаслідок зазначених подій умовно за тренуванням відбулося повне знеструмлення атомної станції та від’єднанання її трьох енергоблоків від мережі. Блоки №1 та №2 було переведено у безпечний стан. На третьому, за умовою навчань, система забезпечення власних потреб енергоблока виявилася непрацездатною. Низка подальших подій (відповідно до тактичного задуму) призвела до умовного виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище.

Умовну аварію було класифіковано як Комунальну, тобто таку, що її наслідки не обмежуються приміщеннями АЕС і проммайданчика, а поширюються на навколишні території. Усього програма протиаварійного тренування налічувала 10 ввідних умов, серед яких пожежа на резервній дизельній електростанції, наявність постраждалого з числа особистого складу пожежної частини, завали на маршруті пересування мобільних насосних станцій, необхідність вжиття заходів для радіаційного захисту та евакуації персоналу, радіаційного захисту населення тощо.

Відповідно до затвердженого плану, тренування проходило впродовж двох днів. У ньому було задіяні штаб КАРМ (штаб керівника аварійними роботами на майданчику), оперативний персонал, група інженерної підтримки, евакуаційна комісія, аварійні групи та бригади основних цехів і підрозділів ВП «Южно-Українська АЕС», персонал ВП «Аварійно-технічний центр» (АТЦ), особовий склад Державної пожежно-рятувальної частини №27 (ДПРЧ №27). Як експерти були присутні представники Дирекції НАЕК «Енергоатом», а також відокремлених підрозділів компанії «Запорізька АЕС», «Рівненська АЕС», «Хмельницька АЕС», «Аварійно-технічний центр» (АТЦ), «Атомремонтсервіс». Спостерігачами були представники Міненерговугілля, інспекції Держатомрегулювання, Мінохорони здоров’я.

Відповідно до плану тренування, було активізовано кризовий центр НАЕК «Енергоатом» і кризові центри на всіх майданчиках АЕС, налагоджено постійну координацію дій з ДСНС України та іншими учасниками аварійного реагування в зоні розташування АЕС, а також надання регулярної інформації до кризового центру ДП «НАЕК «Енергоатом».

Для виконання поставлених завдань використані мобільні насосні установки та мобільний дизель-генератор. Свого часу це устаткування було придбане у межах виконання постфукусімських заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки атомних енергоблоків. Були також залучалені: спецтехніка ДПРЧ №27, пересувні радіологічні лабораторії ЮУАЕС і Аварійно-технічного центру, вертоліт радіаційної розвідки АТЦ НАЕК «Енергоатом».

Підсумки дводенного заходу підбито в режимі відеоконференції. Оцінку діям учасників тренування дали експерти та спостерігачі, присутні на южно-українському майданчику, а також задіяні в інших кризових центрах. Незадовільних оцінок не було. У своїх доповідях експерти надали рекомендації з удосконалення організації протиаварійних робіт, а також виділили низку позитивних практик. У їх числі створення спеціальної групи для ведення документації, чітка робота обладнання системи післяаварійного моніторингу, запровадження на повномасштабному тренажері модуля важких аварій тощо.

Заступник генерального директора з якості та управління ЮУАЕС Володимир Богатчук, який виступав у процесі тренування як керівник штабу КАРМ, зазначив: «Робота була велика та кропітка. Все, що ми відпрацювали учора та сьогодні, – черговий внесок до «скарбнички» аварійної готовності атомної станції. Що ж до наданих рекомендацій, то вони означають, що у нас є над чим працювати і є чого прагнути».

Підбиваючи підсумки дводенного навчання, провідний контролер – провідний експерт з тренування на проммайданчику ЮУАЕС виконавчий директор з виробництва ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Кравець констатував: «Штаб КАРМ відпрацював питання керування локалізацією та ліквідацією аварії згідно з затвердженим сценарієм. Тренування відбулося на хорошому організаційному і технічному рівні. Експертами від відокремлених підрозділів та дирекції компанії дана попередня оцінка «задовільно».

Довідково про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки діяльності ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт-год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісниченко Володимир Анатолійович.

За повідомленням Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУАЕС
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.