Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
386
30.08.2018р.
Позичили у німців €90 млн для будівництва вітроелектростанції
«ДТЕК ВДЕ» залучила позикове фінансування в розмірі €90 млн для будівництва першої черги Приморської вітроелектростанції потужністю 100 МВт у Запорізькій області.

 

Про це йдеться в офіційному прес-релізі компанії Р. Ахметова.

Кредит був наданий консорціумом німецьких банків (Bayerische Landesbank, Bremer Kreditbank Aktiengesellschaft, KfW IPEX-Bank GmbH та ін.) з покриттям ризиків експортно-кредитним агентством Euler Hermes. Термін кредитування – 10 років після введення станції в експлуатацію. Повідомляється, що це третя кредитна угода з європейськими фінансовими інститутами для будівництва вітроенергетичних проектів ДТЕК. Для реалізації проекту Ботієвської вітроелектростанції ДТЕК залучив два кредити в розмірі €245 млн в німецькому LandesBank Berlin (Berliner Sparkasse) у 2012–14 роках.

У межах будівництва I черги на Приморській вітроелектростанції будуть встановлені 26 вітротурбін одиничною потужністю 3,8 МВт компанії GE. Будівництво ВЕС буде завершено наприкінці 2018 року, а вже в наступному році станцію буде під’єднано до об'єднаної енергосистеми України і вона почне генерувати «зелену» електроенергію.

«ДТЕК ВДЕ» – операційна компанія, що управляє активами ДТЕК в сфері поновлюваних джерел енергії. До складу «ДТЕК ВДЕ» входять чинні Ботієвська вітрова електростанція (200 МВт), Трифанівська СЕС (10 МВт), а також проекти в стадії реалізації – Приморська ВЕС (200 МВт), Орловська ВЕС (100 МВт) і Нікопольська СЕС (200 МВт).

«Економічна правда» нагадує, що ДТЕК – стратегічний холдинг, який розвиває бізнес в енергетичній галузі. Підприємства ДТЕК ведуть видобуток вугілля і природного газу, виробляють електроенергію на станціях теплової та відновлюваної енергетики, постачають тепло і електроенергію кінцевим споживачам і надають енергосервісні послуги.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch повідомило, що спроможність DTEK Renewables виплачувати кредити залежатиме від «зеленого тарифу» в Україні.

Відомо, що «зелені" тарифи були запроваджені в Україні у 2009 році, їх особливістю є те, що вони у декілька разів є вищими, ніж звичайні тарифи і зафіксовані в євро.

Запровадження цих «зелених» тарифів пов'язували з братами Клюєвими, які першими побудували низку великих сонячних станцій на півдні України.

Всього в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в країні. Однак «зелена електроенергія» коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 млрд грн за найвищими в Європі тарифами.

Як повідомлялося, група народних депутатів пропонує зберегти як мінімум до 2020 року чинні в Україні тарифи на ринку «зеленої електроенергетики.

Згодом у Верховній Раді було зареєстровано альтернативний законопроект, яким запропоновано зберегти на найближчі два роки високі «зелені тарифи» на альтернативну електроенергію, а потім ще п'ять років не запроваджувати аукціони, спрямовані на зменшення тарифів.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.