Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
355
09.10.2018р.
Енергоміст допоможе Україні досягти енергобезпеки
Енергетична безпека в Україні у довготривалій перспективі може стати ще більш дестабілізуючим фактором, ніж конфлікт на Донбасі.

 

У статті «Яку роль Енергетичний міст може зіграти для енергетичної стабільності України?», опублікованій на сайті Атлантичної ради, її автори – науковий співробітник Центру з надзвичайних ситуацій та національної безпеки Аризонського державного університету (США) Меліса Херш і генеральний директор Консалтингової групи з ядерної економіки (NECG, США) Едвард Кі дають оцінку перспективам реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз».

Енергетична безпека в Україні у довготерміновій перспективі може стати ще більш дестабілізуючим фактором, ніж конфлікт на Донбасі. США і ЄС активно підтримують зусилля України з реформування енергетичного сектора та приділяють велику увагу зниженню залежності України від російського газу й модернізації газового сектора України. Однак, поки адміністрація Трампа зважує варіанти протидії будівництву «Північний потік – 2», який забезпечить постачання російського газу до ЄС в обхід України і створить потенційну загрозу для економіки і безпеки України, увагу до газового сектора України слід доповнити більш чітким акцентом на електроенергетику і атомну генерацію.

Останні два роки атомна енергетика забезпечувала половину загального виробництва електроенергії в Україні і є ключовою частиною стратегії енергобезпеки України. Для України енергетична безпека означає не лише диверсифікацію постачальників енергоносіїв, але й диверсифікацію джерел енергії, а також їхню надійність. Плани України щодо розвитку потенціалу її атомної генерації, національної безпеки і зовнішньої політики знаходять своє відтворення в проекті «Енергетичний міст «Україна – ЄС». Ідея проекту виникла після початку російської агресії щодо України і була представлена уряду країни у 2015 році.

Реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС» очолює державна компанія «Енергоатом», а в його основі лежить під’єднання України до енергосистеми ЄС для постачання електроенергії з блоку №2 Хмельницької атомної електростанції. Передбачається, що енергомостом електроенергія з другого блоку Хмельницької АЕС надходитиме безпосередньо у Польщу та Угорщину, а також, можливо, в країни Балтії. Наразі тільки незначна частина української енергосистеми пов'язана з Угорщиною (через Бурштинський енергоострів), і енергетичний міст націлений на посилення цих зв'язків. Доходи від продажу атомної електроенергії в Європу дасть змогу «Енергоатому» забезпечити фінансування добудови двох ядерних реакторів на ХАЕС.

Передбачувані стратегічні й фінансові вигоди для України від реалізації проекту очевидні: енергоміст дасть змогу постачати атомну електроенергію з України в Польщу і, можливо, далі в Європу, формуючи тісніші зв'язки між Європою та Україною. Більш того, для постачання електроенергії планується більше задіяти вже наявні лінії передачі, ніж нову інфраструктуру. В результаті Україна отримає так необхідну їй тверду валюту від продажу електроенергії в країни ЄС, що допоможе країні компенсувати доходи від транзиту природного газу, втрата яких очікується з 2019 року, коли Україна має намір розірвати контракт з російським «Газпромом».

Енергетичний міст також буде сприяти зусиллям «Енергоатому» з підвищення продуктивності й надійності всього парку атомних енергоблоків, спираючись на раніше зроблені зусилля з підвищення надійності постачання ядерного палива.

У разі успішної реалізації, проект «Енергетичний міст» буде сприяти підвищенню економічних показників «Енергоатома», а також забезпечить надійне постачання електроенергії для економічного зростання країни, її національної та політичної стабільності.

Разом з тим проект несе певні ризики й повинен оцінюватися з урахуванням високої конкуренції на європейському енергоринку, небажання Європи вносити атомну генерацію у свої плани диверсифікації джерел електроенергії і підвищена увага ЄС до відновлюваних джерел енергії. «Енергетичний міст» також стикається з проблемами і в самій Україні, серед яких вибори 2019 року.

Однак, «Енергетичний міст» – це життєздатний проект, гідний подальшого вивчення як один з факторів досягнення Україною енергетичної і національної безпеки.

Укрінформ
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.