Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
270
16.10.2018р.
Заощадять 85% електроенергії на освітленні
На Придніпровській ТЕС стартував проект з модернізації стельового електроосвітлення машинного залу. Завдяки встановленню 130 LED-світильників планується заощадити 85% електроенергії при освітленні турбін енергоблоків №№7,8,9,10. Екологічний ефект – зменшення викидів СО² на 380 тон на рік. Модернізацію фінансує і виконує «під ключ» ДТЕК ЕСКО.

 

Перші 80 енергоефективних світильників вже встановлені над блоками №8-10. У межах проекту також будуть замінені 2,6 км кабельних електромереж та щитові. Для більшої економії енергетики встановлюють сутінкові датчики для автоматичного вмикання/вимикання світла залежно від освітленості з вікон.

Такий комплексний підхід дасть змогу ТЕС заощадити близько 400 тис. кВт∙год або 785 тис. грн. на рік.

«Економія і екологія – це добре і вигідно. Але головним результатом для нас буде підвищення рівня промислової безпеки та поліпшення умов праці для персоналу станції. Перехід на LED-світильники забезпечить оптимально комфортний рівень освітленості для енергетиків – 200 люкс, що відповідає санітарним вимогам для промислового об'єкта», – говорить директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Сергій Дегтяренко.

«Модернізувати систему електроосвітлення ми планували давно. Для такої масштабної модернізації необхідні фінансові ресурси, досвід, експертиза і гарантований результат. Тому ми залучили компанію ДТЕК ЕСКО, яка вже виконувала аналогічні проекти з економією від 70% до 90% електроенергії на освітленні», – розповів Юрій Мерінцов, начальник електроцеху ДТЕК Придніпровської ТЕС.

«Цей проект ми плануємо виконати максимально швидко – упродовж трьох тижнів. Все обладнання та монтажні роботи фінансує енергосервісна компанія (ЕСКО), при цьому гарантує 85% економії електроенергії. Повертати інвестиції станція буде виключно за рахунок частини досягнутої і підтвердженої економії. Енергосервіс – це свого роду страхування ризиків успішності проекту та досягнення економії. Аналогічним чином можна модернізувати освітлення в офісах, торгових центрах, вуличне освітлення міст», – зазначив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Компанія вже реалізувала низку проектів з модернізації електроосвітлення на вуглезбагачувальних фабриках з досягнутою економією від 70 до 90% електроенергії. В процесі реалізації проекти зі встановлення 2,2 тис. LED-світильників на ММК Ілліча Групи Метінвест і 162 LED-світильників на ДТЕК Ладижинській ТЕС.

Довідка

ДТЕК ЕСКО – енергосервісна компанія, що надає комплексні послуги в сфері енергоефективності: проведення енергоаудитів, розробка бізнес-планів, генеральний підряд проектів «під ключ» з наданням фінансування клієнтам, впровадження систем енергоменеджменту, навчання працівників клієнтів. Компанія реалізує проекти на промислових, житлових, адміністративних і соціальних об'єктах. ДТЕК ЕСКО розвиває роздрібний бренд енергоефективних товарів і послуг Розумний WATT.

ДТЕК Енерго - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК.

У портфель активів з вуглевидобутку, теплової енергетики і дистрибуції входять 16 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,5 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

ДТЕК – стратегічний холдинг, що розвиває бізнес в енергетичній галузі. На підприємствах компанії працюють 73 тис. осіб.

Антон КОВАЛИШИН, менеджер з коммуникацій ДТЕК ЕСКО
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.