Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
265
19.11.2018р.
Консолідація зусиль для забезпечення сталого розвитку…
9-й Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку засвідчив консолідацію зусиль різних країн для забезпечення сталого розвитку, зміцнення безпеки та раціонального використання ресурсів.

 

Форум проходив 12 – 15 листопада у Києві, організований спільно Урядом України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості і п'ятьма регіональними комісіями Організації Об'єднаних Націй.

У ньому взяв участь віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон. Також учасників заходу привітала заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

«Сталий розвиток є цільовою моделлю для усіх країн світу, які розпочали або вже здійснюють перехід від моделі використання природних ресурсів до пошуку оптимального балансу між трьома складовими: економічною, соціальною та екологічною», – наголосила Наталія Бойко, даючи старт наступним заходам Форуму.

Захід високого рівня об’єднав початкову міністерську сесію з пленарними засіданнями і паралельними семінарами за чотирма основними напрямами: енергетичний перехід і декарбонізація; надійні системи та інфраструктура; упевненість у зв'язках і довіра інвесторів; гарячі теми і глибокі занурення. Також проведено щорічні сесії Групи експертів ЄЕК ООН з енергоефективності та Групи експертів з поновлюваних джерел енергії.

На початку Форуму проведено дискусію у форматі круглого столу та обговорено питання: чому енергетичний перехід є критичним для забезпечення сталого розвитку, що є новою нормою в енергетиці, чи готовий світ до цифрової енергетики та які інноваційні прогресивні стратегії можуть спрацювати у процесі енергетичного переходу.

У заходах Форуму взяли участь керівники та фахівці Міненерговугілля. Зокрема, Наталія Бойко взяла участь у пленарному засіданні міністерської конференції «Поговорімо про слона, якого ми не помітили», де обговорювали розгортання і розвиток чистих технологій та їхню взаємодію з наявною інфраструктурою як основу варіантів побудови майбутньої енергосистеми у середньо- та довготерміновій перспективі. Йшлося про те, як необхідність модернізації економіки, основаної на використанні викопних видів палива, узгоджується з порядком денним щодо зміни клімату, наскільки великий розрив між глобально узгодженими цільовими показниками та наявними затвердженими стратегіями, як побудувати надійні енергетичні системи, які бізнес-моделі для перетворення промислових об’єктів можна запозичити та як зміцнити людський фактор.

У дискусіях згідно з програмою Форуму виступили заступник міністра Юлія Підкоморна («Ядерна енергетика та сталий розвиток: роль атомної енергії у структурі декарбонізованої енергетики» та «Кращі практики вловлювання та утилізації метану вугільних пластів. Застосування в Україні»), державний секретар Максим Немчинов («Управління метаном у видобувних галузях»), генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець («Практичні аспекти повного переходу на відновлювану енергетику» та «Роль відновлюваної енергетики у реалізації шляхів розвитку сталої енергетики»), генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров (інформаційний семінар ініціативи JUDI «Прозорість енергетичних даних як головний чинник сприяння національному, регіональному та глобальному механізму енергетичної безпеки»), керівник експертної групи Директорату енергетичних ринків Олександр Мартинюк у дискусіях з питань відновлюваної енергетики, в.о. директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков ( «Перспективні інвестиції в нові технології»), начальник Управління міжнародного співробітництва Олександра Козловська, начальник відділу Микола Колісник «EIRA – оцінка ризиків інвестицій в енергетику», заступник начальника Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Ігор Ященко («Кращі практики вловлювання та утилізації метану вугільних пластів: застосування в Україні»).

У виступах порушені питання безпеки критичної енергетичної інфраструктури, розвитку відновлюваних джерел енергії та техніко-економічних проблем галузі, що пов’язані з високою вартістю «зеленої» електроенергії, впровадження нової моделі стимулювання відновлювальної енергетики, що передбачає проведення аукціонів на квоти державної підтримки, а також є стимулювання будівництва високоманевреної генерації.

Також значну увагу приділено використанню викопних видів палива та проведено засідання високого рівня на тему «Поводження з метаном у видобувних галузях». За участю представників найбільших вугільних компаній і шахт України як державної, так і приватної форми власності, академічних і галузевих інститутів, Державної воєнізовано-рятувальної служби України, низки компаній і фірм обговорено питання дегазації і утилізації шахтного газу метану.

Важливою подією Форуму стало підписання Меморандуму між НАК «Нафтогаз України», Мінприроди та ЄБРР щодо зменшення метанових викидів у нафтогазовому секторі.

Україна чітко продемонструвала, що дотримується екологічних зобов'язань, взятих нею при підписанні Кіотського протоколу (про зниження викидів парникових газів до рівня 1990 року), який почав діяти з 16 лютого 2005 року, а також Паризької угоди, прийнятої на 21-й конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, і яка вступить в силу з 1 січня 2021 року.

Під час останніх двох днів Форуму обговорено низку питань енергетичної безпеки, зокрема прозорості даних в галузі енергетики як ключового фактору для національного, регіонального і глобального механізму енергетичної безпеки. При цьому приділено увагу питанню підготовки кадрів для застосування Рамкової класифікації викопних енергетичних і мінеральних запасів і ресурсів Організації Об’єднаних Націй для стійкого управління ресурсами.

Форум окреслив вектор спільних дій з метою ефективного та раціонального використання ресурсів, зменшення впливу на довкілля, забезпечення сталого розвитку за умов впровадження нових технологій, використання альтернативних джерел енергії та декарбонізації економіки. Також досягли порозуміння щодо спільних дій з метою зміцнення безпеки енергетичної інфраструктури та сталого функціонування усіх сфер життя.

Партнерами Форуму виступили Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО), Інститут Організації Об'єднаних Націй з підготовки кадрів та досліджень (ЮНІТАР), Навколишнє середовище ООН, Всесвітній банк, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), Міжнародне агентство поновлюваних джерел енергії (ІРЕНА), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Глобальний екологічний фонд (ГЕФ ), Організація Міжнародної конференції з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Європейська комісія, Міжнародна енергетична хартія, Міжнародний енергетичний форум (IEF), Копенгагенський центр з енергоефективності, Міжнародний інститут прикладного системного аналізу (МІПС), Інститут охорони навколишнього середовища Фраунгофера і енергетичних технологій UMSICHT, Тихоокеанська північно-західна національна лабораторія (PNNL), Дартмутський коледж, Мережа дій по клімату (CAN) і Всесвітня ядерна асоціація (WNA), НАЕК «Енергоатом», «НЕК «Укренерго» та ВГО «Федерація роботодавців нафтогазової галузі».

Джерело: матеріали прес-центру Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.