Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
211
22.11.2018р.
У Брюсселі відбулось засідання «Кластера 3» Україна – ЄС
Спільне зі стороною ЄС засідання «Кластера 3» (енергетика, у тому числі ядерна, навколишнє природне середовище, зміни клімату, цивільний захист, транспорт) за співголовування заступниці міністра енергетики та вугільної промисловості Н. Бойко відбулось 19 – 20 листопада у Брюсселі.

 

Відповідно до порядку денного заходу було обговорено нагальні питання двосторонньої співпраці з ЄС, а саме щодо секторальної енергетичної співпраці за Угодою про асоціацію, зокрема Договір про заснування Енергетичного Співтовариства та Меморандум про стратегічне енергетичне партнерство з ЄС. Значна увага була приділена ходу реалізації реформи ринку електроенергії та газу, співпраці у вугільній галузі, сфері ядерної енергетики та атомної промисловості, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Окрім того зважаючи, що вказаний інституційний механізм охоплює також співпрацю у галузі транспорту, захисту навколишнього природного середовища та змін клімату, цивільний захист, – представники відповідних ЦОВВ та установ обговорили з колегами з Європейської Комісії стан справ та перспективи секторальної співпраці за вказаними напрямами.

Представниками Європейської Комісії особливо відзначено необхідність для України й надалі рухатися шляхом реформ, а також наголошено на глибокій замученості та подальшій всебічній підтримці ЄС у цьому напрямі.

Під час заходу зауважено, що на сьогодні перед Україною стоїть декілька завдань одночасно: дати відповідь російській агресії в Криму та на Сході, шляхом прискорення реалізації реформ та європейської інтеграції, стала стабілізація економічної ситуації та відновлення миру, порядку і спокою в країні, та інші не менш важливі справи.

«Україна рухається шляхом наближення законодавства до права ЄС у сферах енергетики, транспорту, захисту навколишнього природного середовища та змін клімату. У цьому контексті важливо наголосити на необхідності подальшої активної взаємодії з ЄС» – зазначила Н. Бойко.

Наголошено, що українська сторона надає великого значення проведенню цього засідання, як практичному механізму для подальшого розвитку співробітництва. Та із відповідальністю ставиться до взятих на себе зобов`язань і йде шляхом сумлінного їх виконання у всіх вище перелічених сферах. Це також безперечно транзитні зобов`язання, підвищення енергоефективності української економіки, ефективної реалізації фінансової допомоги.

Стороною ЄС зазначено, що важливим є активне лідерство Міненерговугілля у реформуванні галузі. Заступник міністра Н. Бойко своєю чергою наголосила, що євроінтеграція є і вибором і виловом для української сторони одночасно. «Наше завдання зробити євроінтеграцію в енергетиці сталим процесом. Це нагальна необхідність тому що галузь є одним із основних драйверів для економіки. Коли маємо спільні дискусії досягнення амбітних цілей стає реальністю» – сказала Наталія Бойко.

Від Міненерговугілля участь у заході взяли також генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграціі В. Кушніров та державний експерт цього Директорату В.Руженкова.

Довідково

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 8 липня 2015 р. № 646 головою української делегації на черговому засіданні «Кластера 3» визначено заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції.

За матеріалами прес-центру Міністерства енергетики та вугільної промисловості
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.