Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
252
22.11.2018р.
У Брюсселі відбулось засідання «Кластера 3» Україна – ЄС
Спільне зі стороною ЄС засідання «Кластера 3» (енергетика, у тому числі ядерна, навколишнє природне середовище, зміни клімату, цивільний захист, транспорт) за співголовування заступниці міністра енергетики та вугільної промисловості Н. Бойко відбулось 19 – 20 листопада у Брюсселі.

 

Відповідно до порядку денного заходу було обговорено нагальні питання двосторонньої співпраці з ЄС, а саме щодо секторальної енергетичної співпраці за Угодою про асоціацію, зокрема Договір про заснування Енергетичного Співтовариства та Меморандум про стратегічне енергетичне партнерство з ЄС. Значна увага була приділена ходу реалізації реформи ринку електроенергії та газу, співпраці у вугільній галузі, сфері ядерної енергетики та атомної промисловості, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Окрім того зважаючи, що вказаний інституційний механізм охоплює також співпрацю у галузі транспорту, захисту навколишнього природного середовища та змін клімату, цивільний захист, – представники відповідних ЦОВВ та установ обговорили з колегами з Європейської Комісії стан справ та перспективи секторальної співпраці за вказаними напрямами.

Представниками Європейської Комісії особливо відзначено необхідність для України й надалі рухатися шляхом реформ, а також наголошено на глибокій замученості та подальшій всебічній підтримці ЄС у цьому напрямі.

Під час заходу зауважено, що на сьогодні перед Україною стоїть декілька завдань одночасно: дати відповідь російській агресії в Криму та на Сході, шляхом прискорення реалізації реформ та європейської інтеграції, стала стабілізація економічної ситуації та відновлення миру, порядку і спокою в країні, та інші не менш важливі справи.

«Україна рухається шляхом наближення законодавства до права ЄС у сферах енергетики, транспорту, захисту навколишнього природного середовища та змін клімату. У цьому контексті важливо наголосити на необхідності подальшої активної взаємодії з ЄС» – зазначила Н. Бойко.

Наголошено, що українська сторона надає великого значення проведенню цього засідання, як практичному механізму для подальшого розвитку співробітництва. Та із відповідальністю ставиться до взятих на себе зобов`язань і йде шляхом сумлінного їх виконання у всіх вище перелічених сферах. Це також безперечно транзитні зобов`язання, підвищення енергоефективності української економіки, ефективної реалізації фінансової допомоги.

Стороною ЄС зазначено, що важливим є активне лідерство Міненерговугілля у реформуванні галузі. Заступник міністра Н. Бойко своєю чергою наголосила, що євроінтеграція є і вибором і виловом для української сторони одночасно. «Наше завдання зробити євроінтеграцію в енергетиці сталим процесом. Це нагальна необхідність тому що галузь є одним із основних драйверів для економіки. Коли маємо спільні дискусії досягнення амбітних цілей стає реальністю» – сказала Наталія Бойко.

Від Міненерговугілля участь у заході взяли також генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграціі В. Кушніров та державний експерт цього Директорату В.Руженкова.

Довідково

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 8 липня 2015 р. № 646 головою української делегації на черговому засіданні «Кластера 3» визначено заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції.

За матеріалами прес-центру Міністерства енергетики та вугільної промисловості
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.