Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
278
07.12.2018р.
«Ззелене світло» новій конкурентній моделі підтримки «зеленої» енергетики!
Комітет Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки під головуванням Олександра Домбровського рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу доопрацьований законопроект, що запроваджує конкурентну модель підтримки відновлювальної енергетики в Україні.

 

Позицію Міністерства на засіданні Комітету представляла генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець.

Слід відзначити, що інтенсивна робота фахівців Міністерства над законопроектом упродовж попередніх шести місяців відтворена у низці норм узгодженої редакції, підготовленої до першого читання.

Зокрема, враховані пропозиції Міненерговугілля щодо обов’язкового забезпечення конкуренції при проведенні аукціонів, які дадуть змогу знизити ціну «зеленої» електроенергії для споживачів.

Зменшено мінімальні пороги встановленої потужності електростанцій, починаючи з яких участь у конкурсі є обов’язковою, з початкових 20 і 10 МВт для ВЕС і СЕС до, відповідно, 3 і 1 МВт з 2023 року. Це також сприятиме підвищенню конкуренції серед учасників конкурсу і зниженню аукціонної ціни. Міністерство, а також низка народних депутатів та інших учасників робочих груп пропонували запровадити знижені пороги встановленої потужності відразу з 2021 року, тому є сподівання, що ця позиція буде врахована під час розгляду законопроекту у Верховній Раді. Врахована також позиція щодо збереження надбавки до аукціонної ціни за використання обладнання українського виробництва на поточному рівні у 10%. Знайдено компромісний варіант між інтересами потенційних інвесторів та потребою в забезпеченні операційної безпеки енергосистеми України в процесі формування квот державної підтримки ВДЕ. Так квоти будуть затверджуватись (коригуватись) Урядом за поданням Міненерговугілля щорічно з розподілом за технологіями, проте з прогнозними показниками на 5 років. Це дасть змогу Міністерству узгодити розвиток балансуючих спроможностей енергосистеми України з розвитком відновлюваної енергетики, а компаніям – планувати інвестиції на середньотермінову перспективу.

Посилено підтримку малої, роззосередженої генерації зі спрощеними умовами під’єднання та експлуатації таких установок. Так пропонується збільшити допустиму потужність СЕС і ВЕС домогосподарств за «зеленим» тарифом до 50 кВт. А також запровадии нову категорію активних споживачів із безліцензійним режимом експлуатації власних СЕС до 500 кВт. Водночас, щоб наблизити генерацію до вузлів споживання і уникнути небажаних ситуацій будівництва таких СЕС на присадибних ділянках приватних домогосподарств в селах і селищах з низьким рівнем власного споживання, що вимагатиме значних інвестицій в мережеву інфраструктуру, і нецільового використання землі, Комітетом врахована позиція Міністерства щодо обмеження місцевстановлення таких сонячних фотоелектричних панелей дахами та/або фасадами капітальних будівель.

На жаль, як зазначають у Міністерстві, низка важливих правок не були відтворені в тексті законопроекту. Зокрема, повну відповідальність за небаланс для виробників з ВДЕ, що переможуть на аукціонах, відтерміновано до 2024 року. Це ускладнить інтеграцію СЕС і ВЕС до об’єднаної електроенергетичної системи через потребу в більшому обсязі високоманеврених потужностей, зробить важчим і дорожчим ведення режиму ОЕС. При цьому, вартість врегулювання небалансів тимчасово буде перекладена на гарантованого покупця, а отже – на всіх споживачів електроенергії.

Також наразі не враховані пропозиції Міненерговугілля стосовно необхідності запровадження додаткової спеціальної квоти як інструменту формування та реалізації державної політики Уряду в електроенергетичному комплексі. Такий механізм забезпечить досягнення амбітних показників частки ВДЕ в енергетичному балансі відповідно до Енергетичної стратегії України у разі загрози її недовиконання у межах загальної квоти, а також оптимізацію потокорозподілу, зменшить технологічні втрати електроенергії в мережі, дасть змогу ефективніше використовувати наявні резерви пропускної здатності вузлів та ліній електропередачі, реалізувати унікальні проекти на зразок морських ВЕС, залучити додаткові інвестиції в галузь і знизити вартість виробництва електроенергії з ВДЕ.

Проте у Міністерстві сподіваються, що спільними зусиллями разом з народними депутатами будуть знайдені компромісні рішення, які врахують відповідні правки і буде забезпечений розвиток відновлювальної енергетики в економічно ефективний і технічно оптимальний спосіб.

Міненерговугілля дякує голові та членам Комітету, іншим народним депутатам, представникам ЦОВВ, профільних асоціацій, експертам і фахівцям галузі за активну та злагоджену роботу. Висловлено сподівання на швидке ухвалення доопрацьованого законопроекту і запуск пілотних проектів за новою аукціонною моделлю підтримки ВДЕ вже з наступного року.

За матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.