Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
323
14.12.2018р.
Українські міста поділилися планами переходу до 100% ВДЕ на конференції ООН
Цього року чотири українських та одне грузинське місто поставили перед собою історичне завдання: перехід на 100 % відновлюваної енергії в енергобалансі до 2050 року. 11 грудня в польському місті Катовіце під час щорічних міжнародних кліматичних переговорів ООН (СOP24) представники цих міст поділилися власними планами здійснення енергетичного переходу та практичним досвідом у сфері енергоефективності, відновлюваної енергетики та сталої мобільності, повідомляє EсoTówn.

 

Як відомо, мери Кам’янець-Подільського, Чорткова та Житомира оголосили про наміри поступово перевести енергосистеми своїх міст на відновлювану енергетику до 2050 року. Вони публічно підписали меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org, оголошуючи про плани повного переходу до 2050 року на використання відновлюваних джерел енергії: сонця, вітру, води та біомаси. Згодом до цього списку «зелених» міст приєдналося одне з найбільших міст Грузії – Кутаїсі, зробивши аналогічну заяву та підписавши меморандум з 350.org.

Виступаючи на публічній події підчас СOP24 в Катовіце віце-мер Житомира Дмитро Ткачук, повідомив про початок розробки для міста тривалотермінового плану переходу на 100% ВДЕ до 2050 року. За його словами вже зараз місто активно скорочує витрати енергії, яку споживають муніципальні будівлі. Також він окреслив чотири базові напрями, в яких вживаються системні заходи і які увійдуть в стратегічний план:

• поступова заміна освітлення на енергоефективне;

• зменшення енергоспоживання в установах комунальної сфери;

• зменшення викидів СО2 від міського транспорту;

• термомодернізація будівель дитячих садів, шкіл і лікарень.

Віце-мер також зазначив, що у сфері використання енергоресурсів в Житомирі вже відбувається перехід від газу до біомаси і сонячної енергетики.

«Залучаємо кредитні кошти для будівництва нових електростанцій. Ми пишаємося тим, що маємо один з небагатьох в Україні пасивний будинок, який є прикладом енергоефективності. Ми молоді, амбітні і сміливі – і ми станемо першим містом зі 100% ВДЕ в енергобалансі міста. У міст різні шляхи але одна загальна мета для України і Землі -–чиста енергія для майбутнього», – відзначив Дмитро Ткачук.

Представники міжнародної кліматичної організації 350.org, що ініціювала роботу з містами в сфері енергетичного переходу наголосили, що ті, які підписали меморандум не лише задекларували амбітну ціль, наступним кроком вони створюють конкретні плани для реалізації енергетичного переходу.

У 2019 році муніципалітети Житомира, Львова, Чорткова, Кам’янця-Подільського та Кутаїсі розроблятимуть власні сценарії енергетичного переходу, а також кліматичні стратегії з планами адаптації міст до зміни клімату. Над цими документами працюватимуть місцеві експерти за підтримки науковців з Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України.

На панельній дискусії представники польських міст, чиє енергопостачання залишається дуже залежним від викопного палива, висловили свою підтримку ідеї енергетичного переходу та виявили інтерес до планів та досвіду колег з України та Грузії.

«Є історії успіху і в Польщі. На жаль, впродовж 30 років в регіоні були перешкоди для енергетичного переходу. Вчора ми підписали декларацію про солідарність з тими, хто здійснює перехід на ВДЕ. Ця декларація свідчить що, наше місто стане нейтральним для клімату і енергоефективним. Перехід на 100% ВДЕ до 2050 року – це зовсім не складно. Але містам варто вчитися один в одного», – зауважив Дарюш Швед, член ради сталого розвитку міста Слупськ.

На думку Оксани Кисіль експертки проекту «Угода Мерів – Схід» великої уваги заслуговують проблема енергетичної бідності та необхідність адаптації до зміни клімату у містах, поряд з системними заходами в окремих сферах.

«Для чого ми працюємо з містами? Для того, щоб у наших дітей була можливість залишитися в своїй країні і не відчувати енергетичного голоду в майбутньому. Звичайно ж 100 % ВДЕ звучить наче нереально. Але потім коли ми почали розглядати окремі сфери міста, які споживають енергію – то така мета для окремих сфер абсолютно реальна. Але не можна забувати про адаптацію, а не тільки про чисту енергію. тільки тоді буде видно реальний успіх і результат», – сказала Оксана Кисіль.

Водночас з обговоренням успіхів на рівні міст, мер Чорткова Володимир Шматько привернув увагу до потреби у тривалотерміновому плануванні на національному рівні, в загальнонаціональному курсі на втілення енергетичного переходу.

«Ми намагаємося змінити ставлення людей до свого міста. У Чорткова повинні бути конкретні плани і стратегії для переходу на чисту енергетику. Але без загальної стратегії країни не обійтися. Україні потрібен енергетичний план переходу на ВДЕ, який буде відповідати потребам людини і навколишнього середовища. Знайти правильні інструменти для справедливого переходу від вугілля до відновлюваної енергії. Уважно подивіться де Чортків – в це місто Вам варто приїхати, щоб побачити нові енергетичні рішення», – зауважив Володимир Шматко.

Перехід міст на 100 % відновлюваної енергетики означає зменшення кількості споживання енергії містом завдяки підвищенню енергоефективності, поетапній відмові від викопного палива та поступовому переходу до використання сонячної, вітрової, біоенергетики та інших технологій ВДЕ.

Використання вугілля, нафти і газу спричиняє надмірні викиди СО2 в атмосферу, підсилюючи парниковий ефект та прискорюючи руйнівні зміни клімату. Тому наразі перед людством стоїть нагальне та масштабне завдання – змінити те, як ми виробляємо та споживаємо енергію. Ця тема є ключовою на міжнародних кліматичних переговорах ООН в Польщі.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.