Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
285
19.02.2019р.
65% електроенергії в Австрії виробляють за допомогою ГЕС
Представниця Міністерства доктор Вероніка Коллер-Креймел розповіла, як країні вдається виробляти енергію з води і при цьому не завдавати шкоди річкам. В Австрії понад 73% виробництва електроенергії припадає на поновлювані джерела. Однак Уряд має амбітну мету – до 2030 року досягти 100% споживання електроенергії з поновлюваних джерел.

 

Основою енергетичної системи в Австрії є гідроенергетика. Вона виробляє 65% національної електроенергії. Безумовна перевага віддається малим гідроелектростанціям потужністю менше 10 МВт. За даними відомства в Австрії працює понад 5000 таких міні-ГЕС. Їх частка в національному виробництві гідроенергії становить 14%.

Незважаючи на те, що більше 75% австрійського гідроенергетичного потенціалу вже використано, міні-ГЕС будуватимуть і в майбутньому. Крім того, значну увагу приділяють розвитку технологій в галузі і модернізації наявних станцій для підвищення ефективності їх роботи. Для стимулювання розвитку гідроенергетики в Австрії ГЕС потужністю 2-20 МВт отримують інвестиційну субсидію, а станції потужністю менше 2 МВт можуть вибирати між «зеленим» тарифом та інвестиційною субсидією. Серед постійних переваг гідроенергетики в Міністерстві відзначають значні обсяги виробництва відновлюваної енергії, високу ефективність (близько 90%), можливість зберігати і виробляти електроенергію за запитом, гнучкість і регуляторну силу, що забезпечує стабілізацію мережі, в тому числі для інтеграції нестійких поновлюваних джерел, таких як вітер і сонце.

Дотримання екологічних стандартів

Будучи членом ЄС, Австрія зобов'язана застосовувати Європейську рамкову директиву про воду. Вона зокрема вимагає, щоб нові проекти не погіршували екологічний стан річок, а також наявні додаткові природоохоронні ареали. Як пояснює доктор Вероніка Коллер-Креймел, вплив на екологію річок пов'язаний з чутливістю річки, уже наявних тисків і їх впливу, кумулятивного впливу і типу гідроелектростанції. За словами експерта, малі та міні-гідроелектростанції зазвичай не призводять до погіршення екологічного стану річки, якщо встановлені рибоходи забезпечують міграцію риб і санітарний пропуск води.

Гідроенергетика не стоїть на місці

В Австрії є багато цікавих проектів з будівництва міні-ГЕС з «екологічно чистим дизайном», рибоходи із застосуванням сучасних новинок. Австрійці впевнені: розумний підхід до будівництва гідроелектростанцій дає змогу не тільки досягти вигод для громад, а й зберегти природу.

Раніше «ЕлектроВісті» писали, що в Баранівці, Житомирська область, на річці Случ відкрили малу гідроелектростанцію із застосуванням європейського обладнання.

Також у Васильківці Дніпропетровської області здана в експлуатацію перша в регіоні міні-гідроелектростанція.

Ще варто відзначити, що греблі, або дамби ГЕС – це найскладніші і найміцніші конструкції в світі, які стримують величезні обсяги води і допомагають генерувати електроенергію. «ЕлектроВісті» представляючи низку найпотужніших, незвичайних з інженерної точки зору гребель ГЕС з усього світу, зауважують, що незважаючи на можливу суперечливість щодо їх екологічності, виробляють стабільну і поновлювану енергію в різних кінцях землі.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.