Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
231
27.02.2019р.
Наш пріоритет – не лише завершення внутрішніх реформ, але й формування усіх передумов для інтеграції до європейських ринків
Заступниця міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяла участь у Х ювілейному Українському енергетичному форумі та виступила у другій сесії пленарного засідання «Як забезпечити прозорість і стабільність українських учасників ринку і створити сприятливий інвестиційний клімат для новачків».

 

Під час панельної дискусії Наталія Бойко наголосила на важливості прийняття Енергетичної стратегії України до 2035 року на основі якісно нових підходів, у якій поєднано бачення потреб нашої держави з нашими міжнародними зобов’язаннями та світовими тенденціями енергетики. Наша філософія у реалізації Енергетичної стратегії полягає саме у перетворенні можливих великих перешкод на нові фронти при розвитку енергетичного сектору України.

Перший етап реалізації Стратегії націлений на приведення як моделі енергетичних ринків, так і їх регулювання до вимог ЄС, тому він передбачає низку важливих заходів, спрямованих на структурні зміни: повна імплементація Третього енергетичного пакету ЄС, реформування енергетичних компаній, виконання значної кількості заходів з інтеграції мережевих енергетичних ринків України до відповідних ринків ЄС, початок важливих заходів з підвищення частки енергії з ВДЕ та збільшення енергоефективності. «Можна впевнено констатувати, що, незважаючи на окремі труднощі, ми рухаємось у запланованому напрямку, що також було відзначено не лише в Україні, а нашими партнерами, зокрема в ЄС та США», – наголосила Наталія Бойко.

Також заступниця міністра зазначила, що зараз триває плавний перехід до окремих цілей наступних етапів, наприклад, наразі уже ведеться активна і ґрунтовна робота із інтеграції ОЕС України до ENTSO-E, що має бути завершена до 2025 року. При цьому Україна вже заручилась підтримкою наших партнерів (зокрема USAID, Світовий Банк) у здійсненні цих заходів.

Наталія Бойко відзначила ключову роль сталого розвитку у процесі трансформації енергетичного сектору України. «Ми вбачаємо не лише подолання перешкод на національному рівні, а й можливість нашої держави максимально ефективним чином долучитись до вирішення проблем глобального характеру, що допоможе нам гармонізувати реформування енергетичного сектору з останніми європейськими та світовими трендами трансформацій енергозатратної економіки», – сказала заступниця міністра.

Окремо зупинилась Наталія Бойко на питанні виконання зобов’язань України щодо декарбонізації та зменшення рівня викидів забруднюючих речовин в атмосферу. При цьому відзначила важливість прийняття Національного плану зменшення викидів від великих спалювальних установок та законодавчого забезпечення механізмів фінансування інвестиційних проектів з будівництва газоочисного обладнання в межах плану, при паралельному створенні умов для заміщення енергії, генерованої на основі викопного палива, на енергію з відновлюваних джерел.

У промові Наталія Бойко зупинилась на викликах та очікуваннях результатів до 2020 року. «Одним з найголовніших викликів для енергетичної безпеки всеєвропейського масштабу є підписання нового договору на транзит природного газу газотранспортною системою України», – зазначила вона. Водночас висловила переконання у спроможності ефективно вирішити цю проблемну ситуацію на користь України за підтримки партнерів з ЄС.

За словами Наталії Бойко, цей рік має стати знаковим для реформи ринку електричної енергії та запуску його нової моделі та повної лібералізації ринку електричної енергії для всіх споживачів у найближчий час. Не менш важливим елементом реформи енергетичного сектору України є проведення анбандлінгу як на ринку електричної енергії, так і природного газу. «Ми маємо цілком вмотивоване очікування того, що станом на 2020 рік мережеві енергетичні ринки України як з погляду своєї організації, так і регулювання, будуть цілком відповідати моделі прийнятій в ЄС, що було передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року саме на цьому етапі», – акцентувала заступниця міністра.

Не менш амбітною метою є повна інтеграція з європейською системою транспортування газу ENTSO-G, яку інституційно передбачено завершити до 2020, а повну – до 2025 року. У цьому контексті Наталія Бойко зазначила, що заплановано здійснювати заходи з імплементації регламентів ЄС в частині мережевих кодексів у газовій сфері.

Загалом інтеграція України до енергетичних ринків ЄС є необхідною умовою досягнення наших початкових цілей у реформуванні енергетичного сектору, що створить як необхідні умови для енергетичної безпеки, так і економічного зростання нашої держави.

«Наразі я можу впевнено сказати, що наш пріоритет – сформувати усі необхідні передумови для ринкової інтеграції з ЄС», – підсумувала Наталія Бойко.

За матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.