Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Виставки
Виставки

10-12 жовтня 2019 року

Україна, м. Запоріжжя,
Виставковий центр "Козак-Палац"

5-7 листопада 2019 року

Україна, м. Київ,
Броварський проспект 15, ст. м. „Лівобережна”,

Міжнародний виставковий центр

5-7 листопада 2019 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр,Броварський проспект, 15
Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
134
27.02.2019р.
Наш пріоритет – не лише завершення внутрішніх реформ, але й формування усіх передумов для інтеграції до європейських ринків
Заступниця міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяла участь у Х ювілейному Українському енергетичному форумі та виступила у другій сесії пленарного засідання «Як забезпечити прозорість і стабільність українських учасників ринку і створити сприятливий інвестиційний клімат для новачків».

 

Під час панельної дискусії Наталія Бойко наголосила на важливості прийняття Енергетичної стратегії України до 2035 року на основі якісно нових підходів, у якій поєднано бачення потреб нашої держави з нашими міжнародними зобов’язаннями та світовими тенденціями енергетики. Наша філософія у реалізації Енергетичної стратегії полягає саме у перетворенні можливих великих перешкод на нові фронти при розвитку енергетичного сектору України.

Перший етап реалізації Стратегії націлений на приведення як моделі енергетичних ринків, так і їх регулювання до вимог ЄС, тому він передбачає низку важливих заходів, спрямованих на структурні зміни: повна імплементація Третього енергетичного пакету ЄС, реформування енергетичних компаній, виконання значної кількості заходів з інтеграції мережевих енергетичних ринків України до відповідних ринків ЄС, початок важливих заходів з підвищення частки енергії з ВДЕ та збільшення енергоефективності. «Можна впевнено констатувати, що, незважаючи на окремі труднощі, ми рухаємось у запланованому напрямку, що також було відзначено не лише в Україні, а нашими партнерами, зокрема в ЄС та США», – наголосила Наталія Бойко.

Також заступниця міністра зазначила, що зараз триває плавний перехід до окремих цілей наступних етапів, наприклад, наразі уже ведеться активна і ґрунтовна робота із інтеграції ОЕС України до ENTSO-E, що має бути завершена до 2025 року. При цьому Україна вже заручилась підтримкою наших партнерів (зокрема USAID, Світовий Банк) у здійсненні цих заходів.

Наталія Бойко відзначила ключову роль сталого розвитку у процесі трансформації енергетичного сектору України. «Ми вбачаємо не лише подолання перешкод на національному рівні, а й можливість нашої держави максимально ефективним чином долучитись до вирішення проблем глобального характеру, що допоможе нам гармонізувати реформування енергетичного сектору з останніми європейськими та світовими трендами трансформацій енергозатратної економіки», – сказала заступниця міністра.

Окремо зупинилась Наталія Бойко на питанні виконання зобов’язань України щодо декарбонізації та зменшення рівня викидів забруднюючих речовин в атмосферу. При цьому відзначила важливість прийняття Національного плану зменшення викидів від великих спалювальних установок та законодавчого забезпечення механізмів фінансування інвестиційних проектів з будівництва газоочисного обладнання в межах плану, при паралельному створенні умов для заміщення енергії, генерованої на основі викопного палива, на енергію з відновлюваних джерел.

У промові Наталія Бойко зупинилась на викликах та очікуваннях результатів до 2020 року. «Одним з найголовніших викликів для енергетичної безпеки всеєвропейського масштабу є підписання нового договору на транзит природного газу газотранспортною системою України», – зазначила вона. Водночас висловила переконання у спроможності ефективно вирішити цю проблемну ситуацію на користь України за підтримки партнерів з ЄС.

За словами Наталії Бойко, цей рік має стати знаковим для реформи ринку електричної енергії та запуску його нової моделі та повної лібералізації ринку електричної енергії для всіх споживачів у найближчий час. Не менш важливим елементом реформи енергетичного сектору України є проведення анбандлінгу як на ринку електричної енергії, так і природного газу. «Ми маємо цілком вмотивоване очікування того, що станом на 2020 рік мережеві енергетичні ринки України як з погляду своєї організації, так і регулювання, будуть цілком відповідати моделі прийнятій в ЄС, що було передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року саме на цьому етапі», – акцентувала заступниця міністра.

Не менш амбітною метою є повна інтеграція з європейською системою транспортування газу ENTSO-G, яку інституційно передбачено завершити до 2020, а повну – до 2025 року. У цьому контексті Наталія Бойко зазначила, що заплановано здійснювати заходи з імплементації регламентів ЄС в частині мережевих кодексів у газовій сфері.

Загалом інтеграція України до енергетичних ринків ЄС є необхідною умовою досягнення наших початкових цілей у реформуванні енергетичного сектору, що створить як необхідні умови для енергетичної безпеки, так і економічного зростання нашої держави.

«Наразі я можу впевнено сказати, що наш пріоритет – сформувати усі необхідні передумови для ринкової інтеграції з ЄС», – підсумувала Наталія Бойко.

За матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.