Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
235
07.03.2019р.
Засідання Наглядової ради «Проекту «Енергетична безпека»
Проведено засідання Наглядової ради «Проекту «Енергетична безпека» під головуванням заступниці міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко.

 

Участь у засіданні з української сторони взяли в.о. Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Едуард Кругляк, член Національної комісії у сфері регулювання енергетики та комунальних послуг Олена Антонова, заступник державного секретаря Кабінету Міністрів України Віктор Поліщук, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров, начальниця Управління міжнародного співробітництва Олександра Козловська та інші.

Наталія Бойко подякувала Сполученим Штатам Америки, зокрема Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за тривалотермінову підтримку у реформуванні енергетичного сектору як важливої складової економічної розвитку та геополітичної стабільності регіону.

«Проект «Енергетична безпека» надзвичайно важливий для продовження імплементації реформ в Україні», – наголосила Наталія Бойко. Пріоритетним питанням є реформування енергетичних ринків та підвищення рівня енергетичної безпеки шляхом впровадження необхідних законодавчих змін для формування конкурентних ринкових відносин та інтеграції енергетичних ринків до загальноєвропейських.

«Уряд України високо цінує послідовну позицію Сполучених Штатів Америки щодо підтримки України на шляху забезпечення власної енергетичної незалежності та регіону в цілому, зокрема кроки спрямовані на поліпшення енергетичної безпеки та протидію реалізації політичного проекту з будівництва трубопроводу «Північний потік 2». Важливим кроком є спільна реалізація плану стійкості енергетичної системи України для попередження та запобігання гібридним загроз сьогодення», – відзначила заступниця міністра.

«Також Міненерговугілля підтримує ініціативи розвитку, які спрямовані на використання відновлюваних джерел енергії та диверсифікацію паливно-енергетичних ресурсів», – сказала Н. Бойко.

Заступницею міністра відзначено важливу роль Наглядової ради в процесі формування та реалізації завдань визначених проектом та акцентовано на необхідність проведення засідань на регулярній основі.

Учасники з Української сторони підкреслили, що за останні роки розроблено та прийнято необхідне законодавство, а тепер настав час швидкими темпами імплементувати його в життя. Зокрема, це стосується прискорення реформи у вугільній галузі, впровадження нової моделі ринку електроенергії, нової моделі підтримки ВДЕ на основі аукціонів тощо. Також звертали увагу на потребу зниження енергоємності економіки, впровадження заходів з енергоефективності, прозорих, недискримінаційних ринків на основі світового досвіду та інші завдання. З огляду на великий обсяг запланованих заходів, висловились щодо потреби частіше проводити засідання для обговорення нагальних питань впровадження проекту.

Директорка Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Сьюзан Фрітц відзначила, що «Проект «Енергетична безпека» є найбільшим проектом технічної допомоги України. «Енергетика є ключовою складовою національної стратегії безпеки. Рішення щодо виходу з пострадянської моделі енергетичних ринків є формування конкурентних енергетичних ринків. Конкурентні енергетичні ринки об’єднанні з європейськими сприятимуть інноваціям та процесу енергоефективності. Як результат будуть сформовані умови для доступного, надійного та сталого забезпечення енергопостачання для кінцевих споживачів. Тому USAID готовий надати підтримку в реалізації реформ нафтогазового, електроенергетичного ринків та системи теплопостачання для зміцненя енергетичної безпеки України» – сказала С. Фрітц.

Члени Наглядової ради з боку США відзначили високий рівень координації та проведення консультацій зі стейкхолдерами, налагодження роботи в межах створених робочих груп за підсумками попереднього засідання.

Довідково:

Наглядова рада виконує функції координуючого органу високого рівня між ключовими зацікавленими сторонами українського сектора і Агентства США з міжнародного розвитку. Проект розрахований на 5 років і передбачає допомогу у розмірі $85 млн, що фінансується Урядом США з 2018 по 2023 рік. До реалізації проекту залучені Кабінет Міністрів України, Комітет ПЕК Верховної Ради України, Міненерговугілля, Мінрегіон та НКРЕКП.

За матеріалами прес-центру Міненерговугілля
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.