Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
13068
29.03.2019р.
«Енергоатом» розкритикував пропозицію НКРЕКП…
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щодо можливої компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) за рахунок прибутку «Енергоатому» є безграмотною і безвідповідальною.

 

Про це він заявив журналістам 28 березня під час відвідування будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження.

Зокрема, Ю.Недашковський нагадав, що НКРЕКП до запровадження нового ринку електроенергії згідно зі Законом «Про ринок електричної енергії» повинна була усунути перехресне субсидіювання.

«Вони його (перехресне субсидіювання – ред.) не усунули. Тому виник дуже великий дисбаланс між реальною ціною, за якою споживає електроенергію населення і реальними затратами на її виробництво та доведення до населення. Цю ситуацію із різницею, колосальною різницею, зараз не знають як вирішити. НКРЕКП ні до чого краще не додумалася, як проаналізувала чотири варіанти та вказала на варіант на надприбутки «Енергоатому», які ще не відомо звідки візьмуться і сказала: «давайте покладемо на «Енергоатом». Я вважаю, по-перше, це безграмотна, а по-друге, безвідповідальна позиція. Тому що НКРЕКП не виконала своїх обов’язків за законом. А тепер так безпорадно: «а давайте, бо щось ж треба робити», – заявив президент компанії.

Ю. Недашковський додав, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості не підтримує цей варіант.

«У Міненерго, я вважаю, якраз нормальна позиція. Вони розглянули ці варіанти. Вони не підтримують варіант, який запропонувала НКРЕКП. Але оскільки ці варіанти розглядали на нараді, то було запропоновано «Енергоатому» розробити свої варіанти. Ми запропонували свої варіанти. Зараз вони опрацьовуються», – уточнив він.

За даними компанії, для реалізації цього варіанту, необхідно збільшити тариф на відпуск електроенергії АЕС у 2,5 рази. «Вони вважають, що «Енергоатом» заробить на енергоринку прибуток більше 100 млрд грн і поділиться 66 млрд грн на населення і 15 млрд грн на «зелену» генерацію. Це дитячий садок. Уявіть собі заробити на енергоринку, який тоді буде тариф в «Енергоатому». Хто тоді купить цю електроенергію, якщо в нас зараз товарна продукція близько 50 млрд. Це потрібно в 2,5 рази збільшити тариф», – заявив Ю.Недашковський.

За словами президента «Енергоатома», НКРЕКП зробили дуже не коректні розрахунки. «Ми їх покритикували. Показали, що розрахунки безграмотно виконано. Це або підтасовка, або арифметичні помилки. Ми показали, що розрахунки неправильні», – уточнив він.

Також Ю. Недашковський озвучив можливі варіанти вирішення цього питання, зокрема, компенсація вартості за рахунок тарифу оператора системи передачі – НЕК «Укренерго».

«В нас багато варіантів. Є варіант, який передбачений законом, коли все включається до тарифу «Укренерго». І тоді це нормально заноситься до загального тарифу і розподіляється між усіма учасниками ринку пропорційно до їх товарної продукції. Є механізм, коли цю різницю компенсують всі учасники ринку, коли їм це включається до тарифу. А так просто оплатити цю спецпослугу, яка не є складовою виробництва електроенергії, ми не можемо. Нам навіть немає як провести її по бухгалтерському обліку, це ж треба зробити прибуток, виплатити податок на прибуток, віддати дивіденди. Тобто, заробити не 66 млрд чи 80, а в 10 разів більше. Треба заробити 660 млрд грн, на ринку не має такого», – прокоментував голова компанії.

Нагадаємо, НКРЕКП пропонує Кабінету Міністрів прийняти варіант компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів за рахунок прибутку «Енергоатому».

Раніше «ЕлектроВісті» писали, що у проекті фінансового плану ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік більше немає згадки про преміювання президента держпідприємства Юрія Недашковського в розмірі 21,6 млн. грн.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.