Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
12836
01.04.2019р.
Енергетична незалежність для нас – це насамперед енергетична незалежність від Росії
Про це сказала заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в інтерв’ю журналу «Бізнес WOMEN».

 

Серед цілей, визначених в Енергетичній стратегії України до 2035 року – досягнення енергетичної незалежності; розвиток свідомого та енергоефективного суспільства; перехід на ринкові відносини в ПЕК; поліпшення інвестиційної привабливості галузі; інтеграція газових і електроенергетичних мереж в енергетичний простір ЄС; перехід на сучасну систему управління галуззю.

Зокрема, важливою є диверсифікація основних стратегічно важливих видів енергоносіїв і їх шляхів постачання, а саме: природного газу, ядерного палива та вугілля окремих груп, що передбачено в Енергетичній стратегії до 2035.

«Наприклад, зараз Україна обходиться без прямого імпорту газу з Росії. Ще 10 років тому, це здавалося б неможливим: «Як це не купувати газ в Росії?!». Сьогодні, нам ніхто не диктує, яку кількість маємо спожити. Минулого року ми купили в Європи в реверсному режимі (у 2018 р.) за потребою – це 10,6 млрд м³ в рік. А давайте згадаємо, тоді ж – 10 років тому, нам нав’язували «Бери або плати», чим зобов’язали Україну з 2010 р. купувати 52 і більше млрд м³. російського газу, а при закупівлі меншого обсягу – все одно щорічно оплачувати не менше 41,6 млрд м³», – наголосила Н. Бойко.

Так Україні свідомо нав’язувався ресурс і об’єм, який був не потрібен,для того, щоб викачувати кошти та змушувати Україну збільшувати енергоспоживання.

Наталія Бойко відзначила й послідовну роботу щодо диверсифікації ядерного палива з метою зміцнення енергетичної безпеки. Здійснено 6 поставок свіжого ядерного палива компанії «Westinghouse» США на енергоблоки атомних станцій, що дало змогу зменшити залежність від російського палива.

«Ми не купуємо в Росії електроенергію, більше того, чітко обрали шлях від’єднання енергетичної системи України від російської системи та подальше об’єднання з континентальною системою Європи в межах співпраці з ENTSO-E. Так, це займе у нас 6 років. Технічно потрібно буде прийняти надзвичайно складні рішення, але це той шлях незалежності, яким ми рухаємося», – наголосила Наталія Бойко.

Виокремлюючи дві важливі комплексні реформи, які впроваджуються, – ринку газу та ринку електроенергії, Наталія Бойко відзначила, що кінцева мета – можливість для споживачів отримати значно якісніші послуги, а також обирати собі постачальника з прозорим й зрозумілим тарифом.

«Із 1 січня поточного року ми уже запустили роздрібний ринок електричної енергії та активно здійснюємо заходи для вчасного запуску нової моделі оптового ринку вже цього року та повної лібералізації ринку електричної енергії для всіх споживачів у найближчий час», – повідомила заступниця міністра.

Не менш важливим елементом реформи енергетичного сектору України є проведення анбандлінгу як на ринку електричної енергії, так і природного газу. Тривалий час та у співпраці з багатьма стейкхолдерами розроблялася модель відокремлення системних операторів на цих ринках.

Окреслюючи перспективи реформ, Наталія Бойко зазначила про цілком вмотивоване очікування того, що станом на 2020 рік мережеві енергетичні ринки України як з погляду своєї організації, так і регулювання, будуть цілком відповідати моделі,прийнятій в ЄС, що було передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року саме на цьому етапі.

«Досягнення цього важливого пункту Стратегії створить принципові нові умови для залучення інвестицій в енергетичний сектор України, що також матиме позитивний вплив на загальне економічне зростання нашої держави», – акцентувала заступниця міністра.

В інтерв’ю Наталія Бойко, коментуючи потенціал для впровадження реформ, відзначила згуртованість фахівців та командну роботу, реформування Міністерства, запровадження директоратів та залучення молоді та фахівців, які прийшли з недержавного сектору.

«Це креативні, сучасні працівники, які прагнуть змін і динаміки», – наголосила заступниця міністра.

Важливою рисою нової системи державного управління стала відкритість. На її думку, коли люди висловлюють свої думки, проговорюють вголос свої застереження та пропозиції, є змога сформувати більш комплексну і різнобічно-обґрунтовану позицію.

«Важливо, вибудувати відносини, де думка кожної особистості у команді – важлива, саме тому – кожен має бути почутим», – переконана Наталія Бойко.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.