Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

12554
05.01.2006р. |
Щоб у кожній хаті було тепло. Огляд ринку електронагрівачів
З настанням холодів постало нагальне питання опалення житла. Цю проблему кожен вирішує в міру своїх фінансових можливостей, але підходи до її вирішення майже в усіх однакові: якомога менші затрати на встановлення, експлуатацію та обслуговування нагрівальних пристроїв, комфортна температура в опалюваному приміщенні, безпечність нагрівачів.
"Електротема" № 4 (4) 22 жовтня - 11 листопада 2002 року

З настанням холодів постало нагальне питання опалення житла. Цю проблему кожен вирішує в міру своїх фінансових можливостей, але підходи до її вирішення майже в усіх однакові: якомога менші затрати на встановлення, експлуатацію та обслуговування нагрівальних пристроїв, комфортна температура в опалюваному приміщенні, безпечність нагрівачів. Що нового розроблено до цього часу і що краще підійде для даних конкретних умов? Відповіді на ці запитання з погляду використання електроенергії для опалення ми постараємося дати в цьому матеріалі. Перш ніж виріщувати питання про опалення, слід забезпечити достатню теплоізоляцію: підвальних і горищних перекриттів, стін, вікон, дверних прорізів. Якщо ці питання не вирішені, ніяке опалення не забезпечить комфортного проживання.

Є два типи нагрівальних пристроїв — пристрої, що працюють на мінеральній сировині, і електронагрівачі. До першого типу пристроїв належать каміни і печі різної конструкції. З давніх часів у людині зберігся потяг до відкритого вогню. Тому слово “камін” асоціюється із затишком і комфортом. Але як тільки людина довідується, що тепловіддача каміна не перевищує 0,15 квт/год, розуміє, що використовувати його для обігріву житла, принаймні, не раціонально. Тоді вона вибирає піч, незважаючи на величезні капітальні витрати на її будівництво та утримування: адже цей пристрій, масою 1,5÷6 т періодично потрібно чистити від сажі. До першого типу також належить парове опалення, яке має високу вартість як на саме опалювальне устаткування, так і на встановлення теплосистемы. До того ж котел повинен встановлюватися в окремому провітрюваному приміщенні. При встановленні парового опалення доводиться спалювати за сезон близько 4,5 т дров, або 3 т вугілля, або 1000-1500м3 газу. Тепло буде, а от чи дешево і комфортно? Не дешево, це точно.

Усе це змушує звертатися до альтернативних екологічно чистих джерел тепла, тобто до електроприладів, тим більше, що на ринку — море пропозицій.

Усі типи електронагрівальних приладів можна поділити на групи:

- Електричні котли. Призначені для використання як генератор тепла в системах опалення. Нагрівачі можуть експлуатуватися як самостійно, так і в складі модульних міні-котелень. Котли можуть встановлюватися в діючі системи опалення паралельно з котлами, що працюють на інших видах палива. Нагрівання теплоносія в котлі відбувається за рахунок контакту з трубчастими електронагрівниками - ТЕНами. Застосування ТЕНів забезпечує электро- і пожежобезпеку, а також досить високий рівень ККД порівняно з іншими видами палива. Застосування електричних приладів як джерел тепла дозволяє виключити викиди продуктів згоряння в атмосферу, як у випадку з приладами на твердому, рідкому чи газоподібному паливі. Але при цьому вартість як самого опалювального устаткування, так і встановлення теплосистеми досить висока, і вона може в кілька разів перевищувати вартість самого котла.

- Масляні радіатори. Як теплоносій в них використовується олива (мінеральна, синтетична), що полегшує їхню експлуатацію, але електроенергії при цьому вони витрачають більше на 25-50 %, ніж теплові панелі. Недоліки – висока вартість, значні тепловтрати і тривалий час нагрівання (представлені фірмами виробниками - DeLongi (Італія), OR (Німеччина), ZASS (Німеччина), Sher (Україна), EWT (Німеччина), “Ракета”, “Термія”, “Фавор”(Україна).

- Тепловентилятори. При невисокій ціні – висока витрата електроенергії, низька надійність (через рухомі частини), як правило, пластмасовий корпус призводить до погіршення пожежобезпеки (представлені “AOB”, “ОКБ”, “Пасат”, “Промінь”, “СФОО”, “ТВО”, “Титан”, “ЭВО”, “Фаворит” (Україна), OR (Німеччина), DeLongi (Італія), Saturn (Китай), EWT (Німеччина), Technoterm (Німеччина), Atlantic (Франція).

- Електроконвектори. Особливою рисою стаціонарного устаткування є підтримування заданої температури протягом тривалого часу без нагляду, зі збереженням всіх вимог із забезпечення пожежної й екологічної безпеки. Температура підтримується вбудованим чи зовнішнім настінним термостатом. Як правило, регульований діапазон температур 5-27 °С. Пожежобезпека забезпечується спеціальною конструкцією нагрівального елемента і наявністю датчика, що вимикає живлення при перегріві ТЕНа вище 100 °С. Нагрівальний елемент закритий керамікою і герметично запаяний у металевий кожух з радіатором. Робоча температура ТЕНа коливається від 85 до 100 °С. Отже, така конструкція і режим експлуатації практично не зменшують вологість приміщення, тобто не пересушують повітря, не спалюють кисень і осілу на ТЕНі пилюку. Захисний декоративний корпус з жалюзями для виходу нагрітого повітря нагрівається до 65°С і безпечний навіть для дітей. Як правило, сучасні конвектори захищені від вологи і можуть експлуатуватися у вологих приміщеннях. Вони дуже просто монтуються чотирма шурупами на будь-яку внутрішню поверхню приміщення. Фірми, що спеціалізуються на випуску такого устаткування, виготовляють їх потужністю від 0,5 до 3 кВт із кроком 250 Вт, двох модифікацій: з убудованим термостатом і без термостата. Якщо в приміщенні встановлюються кілька конвекторів, то бажано поставити один термостат на всю групу обігрівачів (ставиться виносний термостат і конвектори без термостата). Термостати можуть бути електронні чи електромеханічні. Перші відрізняються безшумністю роботи, надійністю і високою точністю (+/- 0,1 °С), але вони дорожчі від електромеханічних, точність яких складає +/- 0,5-1 °С. Варто зауважити, що при однаковому заданому рівні підтримуваної температури електронні термостати дають економію 4-5% електроенергії порівняно з електромеханічними.

Усе різноманіття конвекторів, що випускаються, можна поділити за розмірами на дві групи: високі (висота 40-45 см); вузькі, довгі (плінтусні, висота 15-20 см.). Перша група має більш високотемпературний ТЕН, який описаний вище. За рахунок істотного підігріву і висоти конвектор створює тягу як у звичайній пічній трубі, що значно збільшує теплообмін. Плінтусні конвектори зручні для встановлення під низькі вікна, вітражі. Температура нагрівального елемента трохи менша, до того ж теплообмін на одиницю довжини ТЕНа нижчий, тому що немає ефекту тяги. Однак через те, що довжина конвекторів сягає 2,5 м, ефективність обігрівання приміщення в цих конвекторів не гірша, ніж у високих. Перевагою плінтусних конвекторів варто вважати менші конвекційні потоки і більш рівномірний прогрів приміщення. Їхній недолік — не завжди вдається знайти місце для їхнього встановлення. Істотним моментом при виборі цього устаткування є гарантійний термін. Більшість фірм обмежують цей час одним роком, тобто одним опалювальним сезоном. Однак у найбільш передових виробників, що спеціалізуються на електроопаленні, цей термін складає 2 роки, при цьому середній термін експлуатації — 25 років.

Нині на ринку можна знайти багато фірм і їхніх представників, які пропонують різноманітні за дизайном і конструкцією конвектори. Це - «Siemens», «Stiebel Electron» (Німеччина), «Nobo» (Норвегія), «Converter» (Польща), «De Longi» (Італія), «Atlantic», «Airelec», «Supra» (Франція), «Ensto» (Фінляндія), «Frico» (Швеція).

- Інфрачервоні випромінювальні панелі. Останні досягнення в галузі систем прямого електричного опалення — інфрачервоні випромінювальні обігрівачі — призначені для створення теплового комфорту в житлових приміщеннях будь-якого класу: лікарнях, котеджах, офісах, магазинах, виробничих і громадських приміщеннях. Вони можуть використовуватися і як основне, і як додаткове опалення. Саме цей принцип опалення і супроводжує людину весь її історичний шлях розвитку. Сонячна теплова енергія — це класичний приклад інфрачервоного випромінювального опалення. Тепло від багаття в холодний вечір, камін – також приклади цього принципу опалення. Основна проблема, що виникає при експлуатації з інфрачервоних обігрівачів, — це вплив на здоров`я людини. Довжина хвилі й інтенсивність теплового випромінювання залежить переважно від температури джерела тепла. Чим вища температура, тим коротша довжина хвилі та вища інтенсивність випромінювання. Температура випромінювальної поверхні інфрачервоних обігрівачів – від 100 до 750 °С, залежно від місця застосування. Для житлових будинків з висотою стель 2,5-3,5 м припустима температура випромінювальної поверхні – 100-120°С. Це найбільш м`яке і безпечне випромінювання, безпечніше, ніж вогонь каміну. Отже, використовуваний для опалення тепловий спектр частот нешкідливий для людини, що підтвердили випробування як фірм-виробників, так і незалежних експертів. Сертифікати відповідності, видані відповідними службами, і європейські сертифікати підтверджують безпеку цих приладів. Однак варто дотримуватися рекомендацій фірм-виробників щодо встановлення і розміщення устаткування. Порівняно з конвекційним опаленням, де нагрівається повітря і від нього нагріваються предмети, при довгохвильовому інфрачервоному опаленні все відбувається навпаки: у першу чергу нагріваються предмети, а потім від предметів тепло передається повітрю. Дослідження показали, що при конвекційному опаленні за допомогою радіаторів тепле повітря природним чином підіймається вгору, а холодне — униз. При інфрачервоному опаленні температура поверхні підлоги вища, ніж стелі. За рахунок істотного зниження витрат на опалення стельової частини і зниження комфортної температури інфрачервоне опалення на 20-25% економічніше конвекторного.

Нині для підвищення теплового комфорту дуже часто монтується так звана «тепла підлога». Це або електричний кабель, або система труб. Аналогічний ефект досягається й інфрачервоними обігрівачами, з тією лише різницею, що не потрібно робити демонтаж старої підлоги. Слід зазначити, що на нагрівання поверхонь під меблями, ліжком і т.п. тепло не витрачається. При кабельній системі ці місця потрібно обминати, тому що витрати енергії тут будуть неефективні. Іншою перевагою інфрачервоного устаткування є можливість легкого перепланування приміщення, зміни інтер`єра без прив`язки до настінних конвекторів чи конфігурації покладеного кабелю, тому що інфрачервоні обігрівачі монтуються на стелі. Отже, збільшується корисна площа приміщення для більш раціонального розміщення меблів і предметів, поліпшується дизайн за рахунок відсутності труб і радіаторів. З екологічної точки зору сучасне інфрачервоне устаткування, призначене для експлуатації в житлових приміщеннях, не спалює кисень, не пересушує повітря, не виділяє ніяких шкідливих речовин і цілком пожежобезпечне. Зазвичай, температура задньої стінки не вища від 40°С, тому устаткування може монтуватися на будь-яку поверхню стелі. На ринку тепловипромінювальні панелі представлені продукцією французької групи ATLANTIC.

- Засоби керування і забезпечення безпеки при електричному опаленні. Електричне опалення має широкі можливості з раціонального й ощадного керування режимами опалення. У кожному приміщенні встановлюється датчик температури повітря (термостат), що керує режимами вмикання і вимикання опалювальних приладів, у діапазоні від 5 до 30°С. Це дозволяє враховувати індивідуальний режим опалення в кожному приміщенні, легко змінювати температурні характеристики залежно від конкретних потреб у даний момент. Якщо врахувати, що зміна температури на 1°С призводить до зміни споживання електроенергії приблизно на 5-6%, то раціональне керування опаленням може забезпечити до 40% економії електроенергії без утрати теплового комфорту. Функції керування може взяти на себе програмувальна автоматика й вбудовані таймери, що дозволяють у нічний час знижувати температуру. У заданий час опалювальне устаткування знову автоматично вийде на комфортний режим, а вдень, якщо приміщення вільне, знову температура може бути знижена. Якщо заміський будинок чи котедж використовуються не для постійного проживання, а тільки у вихідні та святкові дні, то економія електроенергії може сягати 80%. У цьому випадку встановлюється мінімальний температурний режим (+5°С), причому не в усіх приміщеннях, а наприклад, тільки у ванні, туалеті, кухні і т.д., де є ємності з водою. В інших приміщеннях, особливо на другому поверсі та вище, опалення взагалі може бути вимкнене. Якщо встановлені програмувальні термостати, то до приїзду господарів всі необхідні приміщення будуть автоматично прогріті до необхідної температури.

Термостати для прямого електричного опалення поділяються на два типи: електромеханічні й електронні. Ці пристрої дозволяють регулювати температуру в приміщенні з 5 до 30°С. У кожного типу термостатів є свої переваги і недоліки. Розглянемо їх докладніше.

Електронні термостати – це пристрої, переважно вбудовані в корпус обігрівача, які відслідковують температуру в приміщенні з точністю +/-0,1°С, через це вони є більш економними порівняно з електромеханічними (вони кращі і за надійністю). На них поширюється гарантія обігрівача — 2 роки. До недоліків варто віднести те, що розподіл на термостаті, як правило, проставлено в умовних одиницях (як на електроплиті) і що використання більше трьох обігрівачів з убудованим термостатом в одному приміщенні буде коштувати на 20-30% дорожче, ніж використання схеми “3 обігрівачі +1 термостат”.

Електромеханічні термостати, зазвичай — винесені, тобто монтуються як електровимикач освітлення в будь-якому зручному місці, де вони можуть відслідковувати температуру приміщення. До переваг даних пристроїв варто віднести різноманітний дизайн і набір функціональних можливостей, що дозволяє легко вписати їх у будь-який інтер`єр, а також вирішувати складні проблеми, пов`язані з керуванням електроопалюванням. Один термостат може керувати великою кількістю обігрівачів, за умови, що використовується спеціальне реле. До недоліків термостатів варто віднести: клацання при перемиканні, а також меншу точність і надійність порівняно з електронними (+/-0,5 °С). Гарантійний термін складає, здебільшого, один рік. Крім розглянутих термостатів, керування опаленням іноді потребує додаткових приладів — силових реле, які комутують струм 10÷16 А. Використовуються спеціальні безшумні реле на різне струмове навантаження. Іноді корисно використовувати перемикаюче реле. Для економії електроенергії в приміщеннях, де людина не перебуває постійно, використовується інфрачервоний датчик присутності в поєднанні з термостатом. Це дозволяє знижувати температуру в приміщенні на 5°С під час відсутності людини й автоматично вмикати нормальний, заданий режим опалення з появою людини.

За матеріалами фірми “ГРЕСА” підготував Микола ЦАП

Теги и ключевые фразы
як краще при електроопалені щоб було менше води чи більше, Інфрачервоні електронагрівальні прилади, кімнатні теплонагрівачі, електронагрівачі повітря ціна, ощадні теплонагрівачі, економні теплообвгрісачі в польщі, електро нагрівач повітря, теплонагрівач електричний, асортимент системи теплонагрівння, маслянийелектро нагрівач сіменс


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.