Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4304
10.02.2006р. |
Система діагностики стану трансформатора "Імпульс-8".
При виникненні коротких замикань (КЗ) обмотки трансформатора зазнають значних електродинамічних впливів, при цьому механічні напруги нерідко виходять за межі пружності матеріалу обмоток і елементів опорних конструкцій. Залишкові деформації котушок і елементів опорних конструкцій призводять до зміни ізоляційних відстаней і місцевих ушкоджень ізоляції. Виникаючі при цьому внутрішні замикання можуть спричинити низку руйнувань, а також вибух чи пожежу. Частіше, однак, трапляється так, що пробій деформованої ізоляції відбувається не відразу після КЗ, а через якийсь час при подальших перенапругах чи перевантаженнях. Тому дуже важливо визначити деформацію обмоток на початковій стадії, до того, як вона призведе до аварії.
"Електротема" № 1 (9) 10-21 січня 2003 року

Найбільш ефективним методом виявлення деформацій обмоток трансформаторів є метод низьковольтних імпульсів (НВІ). На одну з обмоток розшинованого трансформатора подається прямокутний зондувальний імпульс низької напруги (100-600 В) і одночасно спостерігається струм на вимірювальних шунтах, підключених до інших обмоток. Таким чином, досліджується перехідний процес, який виникає в обмотках як реакція на вплив прямокутного імпульсу. Виміри проводяться до і після КЗ. Порівняння за визначеною методикою осциллограм, записаних до КЗ (нормограм) і після КЗ (дефектограм), дозволяє оцінити стан трансформатора. Зміни в осциллограмах свідчать про появу електричних чи механічних ушкоджень. Причиною розходження осциллограм до і після КЗ є зміна ємностей і індуктивностей внаслідок електричних замикань чи механічних деформацій у котушках, що призводять до зміни форми осциллограм. Висока чутливість методу досягається тим, що навіть при дуже малих механічних переміщеннях в обмотках ємності окремих елементів обмотки (міжвиткові і міжкатушкові ємності, ємності між сусідніми обмотками, ємності між обмотками і магнітопроводом) зазвичай міняються дуже істотно. Це призводить до зміни власних частот коливань і, відповідно, до змін в осциллограмі. Метод НВІ забезпечує надійне виявлення усіх видів механічних деформацій, а також розпресування обмоток. Застосування даного методу дозволяє знайти ушкодження обмоток навіть у тих випадках, коли зміна опору ZК значно менша від нормованого значення 3%.

Для діагностики механічного стану обмоток трансформаторів Всеросійський електротехнічний інститут (ВЭИ) розробив діагностичну установку `Імпульс-8`, в яку входить:

- портативний персональний комп`ютер;

- плати пристрою зв`язку з об`єктом (ПЗО) і аналого-цифрового перетворювача (АЦП), вмонтовані усередині комп`ютера;

- генератор прямокутних імпульсів;

- програмне забезпечення для керування процесом знімання, обробки результатів вимірів, аналізу й оцінки результатів діагностики.

У комплект постачання також входять кабелі, з`єднувачі, калібратор, узгоджуючий блок, інструкція і методика діагностики.

Після запуску програми ПЗО формує сигнал на запуск генератора й аналого-цифрового перетворювача. З виходу генератора прямокутний зондувальний імпульс по кабелю через узгоджуючий блок надходить на трансформатор. Паралельно з контрольного виходу генератора сигнал подається на вхід плати ПЗО і далі на АЦП для контролю.

Реакції обмоток на вплив прямокутного зондувального імпульсу з вводів трьох фаз трансформатора через з`єднувачі, узгоджуючий блок і вимірювальний кабель надходять на вхід ПЗО. Блок комутації каналів послідовно підключає до АЦП 1, 2 і 3 канали від трансформатора і 4 - контрольний сигнал від генератора. АЦП по черзі записує ці сигнали (осциллограми), а потім передає їх у ПК для подальшої обробки й аналізу.

Крім діагностики деформацій обмоток установка може бути використана в режимі двоканального цифрового осцилографа для реєстрації різноманітних аналогових сигналів (наприклад, при осцилографуванні пристроїв РПН). Програма забезпечує процедуру вимірів, обробку й аналіз результатів дефектографування, формування протоколів.

Установки `Імпульс` експлуатуються в кількох енергосистемах Росії та на деяких великих підприємствах.

Технічні характеристики:

Блок регістрації та керування

Параметр

В режимі діагностики

В режимі осцилографа

кількість вимірювальних каналів

4

2

рівень вхідного сигналу, В

+/- 16

+/- 1

частота дискретизації, МГц

20; 40

0,156 ÷40

обсяг буфера, К-ть слів

2

128

вхідний опір, Ом

50

100 000

розрядність АЦП, біт

10

Генератор зондуючих імпульсів


максимальна амплітуда імпульсу, В

600

число ступенів регулювання

5

тривалість імпульса, мкс

1

тривалість фронту/спаду, нс

50/100

Загальна вага `Імпульс-8`, кг.

12

Підготував Микола Цап.

Теги и ключевые фразы
Діагностування трасформаторів за допомогою установки «Імпульс – 8», Прямокутний трансформатор, пристрій імпульс 8, Діагностика трансформаторів за допомогою установки Імпульс 8, Діагностика трансформаторів установкою " імпульс 8", Діагностика трансформаторів імпульс 8, установка диагностирования трансформаторов, Токи перехідного процесу КЗ, пщ, Импульс 8
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.