Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6022
02.03.2006р. |
Там, де немає електролінї. Автономні електроенергетичні системи з асинхронними генераторами, двигунами і транзисторними перетворювачами

Автономні системи електроживлення необхідні на транспорті, при проведенні робіт у віддаленій місцевості, всюди, де прокладення ліній електропередачі недоцільне з технічної або економічної точки зору. Традиційно, як автономні джерела електроенергії, використовуються синхронні генератори, але з появою транзисторних модулів великої потужності розширилися перспективи застосування джерел електроенергії з асинхронними генераторами.
"Електротема" № 3 (11) 11-24 лютого 2003 року

Установки з асинхронними генераторами, порівняно з аналогічними системами із синхронними, мають такі переваги:

- асинхронний генератор має простішу конструкцію, в нього відсутні ковзні вугільні контакти. Це забезпечує надійність машини й іншого електроустаткування, тому що генератор не виділяє в навколишнє середовище струмопровідний вугільний пил;

- не потрібно застосування спеціального збудника і пов`язаного з ним додаткового устаткування;

- асинхронні генератори є більш пожежобезпечні, ніж синхронні генератори. При коротких замиканнях їхній магнітний потік згасає досить швидко, і зникає основна причина можливого загоряння.

Струми короткого замикання асинхронних генераторів менші, а вимоги до комутаційної апаратури і до багатьох інших елементів системи нижчі. При різкому спаданні навантаження у синхронних генераторів можливе значне збільшення їхньої напруги (до 40 %). В установках з асинхронними генераторами цей недолік відсутній, і вимоги до елементів системи щодо напруги також нижчі.

Автономні системи з асинхронними генераторами, двигунами, транзисторними випрямлячами й інверторами можуть використовуватися на тепловозах, самоскидах великої вантажопідйомності, на суднах і в інших випадках, коли необхідні автономніджерела електроенергії.

На малюнку представлена структурна схема установки з асинхронним генератором в найпростішому її виконанні. У нормальному режимі роботи енергія передається від привідного двигуна до навантаження через асинхронний генератор АГ, транзисторний випрямляч ТВ, транзисторний інвертор ТІ й асинхронний двигун АД. До кола випрямленої напруги підключена акумуляторна батарея АБ із широтно-імпульсним перетворювачем. У систему керування СК надходять сигнали щодо випрямленої напруги Ud, струмів випрямляча Ia1 і Ic1 і інвертора Ia2, Ic2. Система керування формує керуючі сигнали у вигляді імпульсів керування випрямлячем ІКВ, інвертором ІКІ, широтно-імпульсним перетворювачем ІКП.

Розглянута установка має певні особливості. Акумуляторна батарея, транзисторний випрямляч і асинхронний генератор можуть виконувати функції стартера чи пускового пристрою, що важливо при використанні дизеля чи газової турбіни як первинного двигуна. Для підвищення ресурсу первинного двигуна і підвищення ККД системи можливе регулювання частоти обертання асинхронного генератора в широкому діапазоні при стабілізації випрямленої напруги на постійному рівні. Зміна частоти обертання генератора не впливає на кратності перевантажень асинхронного двигуна в зоні низьких частот обертання. Ця особливість важлива для тягових установок, для систем з великим пусковим моментом двигунів.

Перевантаження асинхронного двигуна за обертовим моментом в зоні низьких частот пов`язані з перевантаженнями тільки по струму інвертора. При цьому навантаження випрямляча і генератора переважно не перевищує номінальне. Зарядка і підзарядка акумуляторної батареї можуть здійснюватися незалежно від режиму роботи генератора і двигуна, у тому числі одночасно з виконанням ними основних функцій.

У системі можлива рекуперація енергії, можливе нагромадження рекуперованої енергії в обертових масах первинного двигуна. Використання акумуляторної батареї достатньої потужності створює можливість роботи двигуна від акумуляторної батареї при зупиненому генераторі. При вимкненому генераторі можливе створення за допомогою транзисторного випрямляча стабілізованої мережі змінної напруги з живленням її від акумуляторної батареї.

В розглянутій системі перед увімкненням транзисторного перетворювача розгін асинхронного генератора здійснюється первинним двигуном. Потім включається в роботу акумуляторна батарея і транзисторний випрямляч. Транзисторний випрямляч, працюючи в режимі широтно-імпульсної модуляції, забезпечує збільшення магнітного потоку асинхронного генератора Фаг до заданого рівня, а також забезпечує стабілізацію випрямленої напруги Ud. Система керування установки побудована таким чином, що при зниженні потужності в ланці постійного струму Pd пропорційно знижується частота обертання первинного двигуна n.

В. Епштейн, М. Пронін

Теги и ключевые фразы
Автономні системи електроживлення з синхронними генераторами, двигун-генератор перетворювач DUGG-28B, асинхронний двигун в режимі генератора з двигуном, асинхронний транзисторних двигунів, генератор з двигуна асинхронного, генератор з асинхронного двигуна, асинхронний генератор, система генератор-двигун, асинхронный генератор Зи збудження вид транзисторного перетворювача, вітрогенератор з асинхроного двигуна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.