Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3565
03.03.2006р. |
Простота та надійність при обпресуванні кабельних наконечників

В умовах, коли на електротехнічному ринку існує багато різних стандартів і серій кабельних наконечників (окремо мідних і окремо алюмінієвих), а весь пропонований інструмент вузькоспеціалізований і розрахований лише під визначені стандарти коннекторів, - вибір універсальних прес-кліщів представляється більш ніж оптимальним і логічним.
"Електротема" № 5 (13) 11-24 березня 2003 року

Вибираючи інструмент для обпресування наконечників, перш за все треба визначити: `Під який стандарт (чи серію) наконечників розрахований даний інструмент?`. Єдиний випадок, коли немає потреби сушити собі голову над цим питанням, – якщо мова йде про універсальні прес-кліщі LP-120 і LP-240. Саме цей інструмент, що не має аналогів на ринку, чудово виконує обпресування будь-якої серії, будь-якого стандарту наконечників і гільз – як мідних, так і алюмінієвих, це навіть більше, ніж два чи три в одному. Схоже, саме ці якості в поєднанні з винятковою простотою і надійністю конструкції, зробили цей інструмент таким популярним.

Перша модель (LP-120) призначена для обпресування мідних та алюмінієвих наконечників і гільз у діапазоні перерізів від 10 до 120 мм2, а друга модель (LP-240), відповідно, – у діапазоні перерізів від 10 до 240 мм2. Оскільки обидва інструменти відрізняються тільки розмірами конструктивних елементів і наявністю телескопічних рукояток у моделі LP-240 (для збільшення важеля і зменшення зусилля при обпресуванні наконечників великих перерізів), то розглянемо модель LP-240.

Конструктивні елементи універсальних прес-кліщів LP-240. Робоча група інструмента розташована у фронтальній частині корпуса і складається з рухомого конічного пуансона і V-подібної матриці. Матриця з`єднана з корпусом інструмента за допомогою гвинтового штиря, що дозволяє регулювати необхідну відстань між матрицею і пуансоном, тим самим визначаючи глибину обпресування наконечника в кінцевій точці ходу пуансона. На бічних поверхнях (`щоках`) корпуса розташовані шкали перерізів: для мідних наконечників і гільз з одного боку і для алюмінієвих, відповідно, з іншого. Обидві шкали відповідають стандартам на мідні й алюмінієві наконечники і гільзи. Одна рукоятка є робочою (рухомою) і з`єднана з пуансоном, а інша – жорстко фіксована й убудована в корпус інструмента. Телескопічна будова рукояток дозволяє, за потреби, майже вдвічі збільшити зусилля обпресування. Тильний бік корпуса інструмента плаский і досить стійкий, що разом з нерухомою убудованою рукояткою утворює добру опорну композицію. Тому при роботі з даними прес-кліщами необов`язково тримати їх в обох руках, а можна покласти (тильним боком) на будь-яку більш-менш рівну поверхню. Зусилля однієї руки, прикладеного до рухомої (робочої) рукоятки інструмента, цілком достатньо для забезпечення необхідного обпресування, тимчасом як інша підтримує в потрібному положенні коннектор із заведеною усередину жилою кабелю. Таким чином, для монтажних робіт даним інструментом не потрібен помічник. Для того, щоб обпресувати наконечник чи гільзу, необхідно виконати лише чотири дії:

* сполучити базову риску на рухомій V-подібній матриці з рискою на шкалі робочої частини інструмента, що відповідає необхідному перерізу наконечника шляхом відгвинчування-загвинчування фіксуючого гвинта;

* підняти рухому (робочу) рукоятку інструмента;

* вставити наконечник чи гільзу, із заведеною усередину кабельною жилою, між пуансоном (при піднятті рукоятки він іде в корпус інструмента) і V-подібною матрицею;

* опустити рухому рукоятку до упора.

Залежно від перерізу і типу обраного наконечника, довжини його хвостової частини та типу кабельної жили, рекомендується обпресовувати виріб кілька разів на рівновіддалених відстанях для досягнення найбільш ефективного результату.

Основні якості і переваги прес-кліщів (LP-120, LP-240):

- По-перше, завдяки спеціальній конструкції інструмент дозволяє обпресовувати мідні й алюмінієві наконечники єдиним убудованим механізмом: матриця-пуансон. Цієї переваги (в одному інструменті без додаткових наборів змінних матриць) не мають ні вітчизняні виробники, ні імпортний інструмент.

- По-друге, прес-кліщами можна обпресовувати наконечники і гільзи перерізом від 10 до 240 мм2, а також наконечники і гільзи будь-якого стандарту та серії із зовнішнім діаметром до 32 мм. При цьому не важливо, мідний він чи алюмінієвий, німецький чи китайський, довгий чи короткий, тонко- чи товстостінний, зроблений він з прутка чи з труби.

- По-третє, якщо, помилково, на шкалі виставлено переріз, що не відповідає перетину наконечника, і монтажник хоче якнайшвидше зімкнути рукоятки інструмента, але робить це плавно – то інструмент не зіпсує наконечник, тому що весь процес обпресування прекрасно контролюється візуально. Зусилля може бути дозоване залежно від ступеня пластичності матеріалу, з якого виготовлений кабельний наконечник, товщини стінок коннектора, бажаного ступеня обпресування тощо. У цьому випадку, при невеликій навичці, рухому рукоятку інструмента буде плавно доведено не до упора, а зупинено в проміжному положенні, яке забезпечить максимально ефективне обпресування.

- По-четверте, як було зазначено, монтажні роботи даним інструментом може успішно здійснювати одна людина, тому що інструмент непотрібно тримати в обох руках, а можна покласти на будь-яку рівну поверхню.

- По-п`яте, високоякісний матеріал, простота механізму і мінімальна кількість рухомих частин практично зводить до мінімуму ризик поломки інструмента.

Підготував Петро ДІДУХ.

Теги и ключевые фразы
куплю прескліщі для наконечників, куплю прескліщі іек, преси для наконечників, купити гідравлічний прес для кабельних гільз і наконечників, Уличные гонки Mega Race"скачать для телефона е65, руссификатор для pocket girlfriend android, Наконечник ST-013/R, пщ, обпресування це, наконечників


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.