Компания Schneider Electric объявляет о запуске серии...
В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...
Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...
16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...
Вам подобається оновлений портал?
В умовах, коли на електротехнічному ринку існує багато різних стандартів і серій кабельних наконечників (окремо мідних і окремо алюмінієвих), а весь пропонований інструмент вузькоспеціалізований і розрахований лише під визначені стандарти коннекторів, - вибір універсальних прес-кліщів представляється більш ніж оптимальним і логічним.
"Електротема" № 5 (13) 11-24 березня 2003 року
Вибираючи інструмент для обпресування наконечників, перш за все треба визначити: `Під який стандарт (чи серію) наконечників розрахований даний інструмент?`. Єдиний випадок, коли немає потреби сушити собі голову над цим питанням, – якщо мова йде про універсальні прес-кліщі LP-120 і LP-240. Саме цей інструмент, що не має аналогів на ринку, чудово виконує обпресування будь-якої серії, будь-якого стандарту наконечників і гільз – як мідних, так і алюмінієвих, це навіть більше, ніж два чи три в одному. Схоже, саме ці якості в поєднанні з винятковою простотою і надійністю конструкції, зробили цей інструмент таким популярним.
Перша модель (LP-120) призначена для обпресування мідних та алюмінієвих наконечників і гільз у діапазоні перерізів від 10 до 120 мм2, а друга модель (LP-240), відповідно, – у діапазоні перерізів від 10 до 240 мм2. Оскільки обидва інструменти відрізняються тільки розмірами конструктивних елементів і наявністю телескопічних рукояток у моделі LP-240 (для збільшення важеля і зменшення зусилля при обпресуванні наконечників великих перерізів), то розглянемо модель LP-240.
Конструктивні елементи універсальних прес-кліщів LP-240. Робоча група інструмента розташована у фронтальній частині корпуса і складається з рухомого конічного пуансона і V-подібної матриці. Матриця з`єднана з корпусом інструмента за допомогою гвинтового штиря, що дозволяє регулювати необхідну відстань між матрицею і пуансоном, тим самим визначаючи глибину обпресування наконечника в кінцевій точці ходу пуансона. На бічних поверхнях (`щоках`) корпуса розташовані шкали перерізів: для мідних наконечників і гільз з одного боку і для алюмінієвих, відповідно, з іншого. Обидві шкали відповідають стандартам на мідні й алюмінієві наконечники і гільзи. Одна рукоятка є робочою (рухомою) і з`єднана з пуансоном, а інша – жорстко фіксована й убудована в корпус інструмента. Телескопічна будова рукояток дозволяє, за потреби, майже вдвічі збільшити зусилля обпресування. Тильний бік корпуса інструмента плаский і досить стійкий, що разом з нерухомою убудованою рукояткою утворює добру опорну композицію. Тому при роботі з даними прес-кліщами необов`язково тримати їх в обох руках, а можна покласти (тильним боком) на будь-яку більш-менш рівну поверхню. Зусилля однієї руки, прикладеного до рухомої (робочої) рукоятки інструмента, цілком достатньо для забезпечення необхідного обпресування, тимчасом як інша підтримує в потрібному положенні коннектор із заведеною усередину жилою кабелю. Таким чином, для монтажних робіт даним інструментом не потрібен помічник. Для того, щоб обпресувати наконечник чи гільзу, необхідно виконати лише чотири дії:
* сполучити базову риску на рухомій V-подібній матриці з рискою на шкалі робочої частини інструмента, що відповідає необхідному перерізу наконечника шляхом відгвинчування-загвинчування фіксуючого гвинта;
* підняти рухому (робочу) рукоятку інструмента;
* вставити наконечник чи гільзу, із заведеною усередину кабельною жилою, між пуансоном (при піднятті рукоятки він іде в корпус інструмента) і V-подібною матрицею;
* опустити рухому рукоятку до упора.
Залежно від перерізу і типу обраного наконечника, довжини його хвостової частини та типу кабельної жили, рекомендується обпресовувати виріб кілька разів на рівновіддалених відстанях для досягнення найбільш ефективного результату.
Основні якості і переваги прес-кліщів (LP-120, LP-240):
- По-перше, завдяки спеціальній конструкції інструмент дозволяє обпресовувати мідні й алюмінієві наконечники єдиним убудованим механізмом: матриця-пуансон. Цієї переваги (в одному інструменті без додаткових наборів змінних матриць) не мають ні вітчизняні виробники, ні імпортний інструмент.
- По-друге, прес-кліщами можна обпресовувати наконечники і гільзи перерізом від 10 до 240 мм2, а також наконечники і гільзи будь-якого стандарту та серії із зовнішнім діаметром до 32 мм. При цьому не важливо, мідний він чи алюмінієвий, німецький чи китайський, довгий чи короткий, тонко- чи товстостінний, зроблений він з прутка чи з труби.
- По-третє, якщо, помилково, на шкалі виставлено переріз, що не відповідає перетину наконечника, і монтажник хоче якнайшвидше зімкнути рукоятки інструмента, але робить це плавно – то інструмент не зіпсує наконечник, тому що весь процес обпресування прекрасно контролюється візуально. Зусилля може бути дозоване залежно від ступеня пластичності матеріалу, з якого виготовлений кабельний наконечник, товщини стінок коннектора, бажаного ступеня обпресування тощо. У цьому випадку, при невеликій навичці, рухому рукоятку інструмента буде плавно доведено не до упора, а зупинено в проміжному положенні, яке забезпечить максимально ефективне обпресування.
- По-четверте, як було зазначено, монтажні роботи даним інструментом може успішно здійснювати одна людина, тому що інструмент непотрібно тримати в обох руках, а можна покласти на будь-яку рівну поверхню.
- По-п`яте, високоякісний матеріал, простота механізму і мінімальна кількість рухомих частин практично зводить до мінімуму ризик поломки інструмента.
Підготував Петро ДІДУХ.
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Пристрій для плавного пуску електродвигуна
Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках
06/12/2019
|
27
|
05/12/2019
|
50
|