Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4574
07.03.2006р. |
Автоматична компенсація реактивної потужності

Мікропроцесорні регулятори серії МРМ-12 виробничо-комерційної фірми "Електра" – є сучасним пристроєм для автоматичної компенсації реактивної потужності. Такі пристрої можуть застосовуватися (без додаткової модернізації батарей конденсаторів) для заміни інших менш ефективних регуляторів реактивної потужності.
"Електротема" № 6 (14) 25 березня - 7 квітня 2003 року

Сучасні алгоритми дії зменшують до мінімуму кількість комутацій, дозволяють оптимально використовувати компенсуючі конденсатори реактивної потужності, а також уможливлюють автоматизацію процесу компенсації реактивної потужності. Застосування в пристрої мікропроцесора, що керує усіма функціями регулятора, забезпечує високий технічний і функціональний рівень. За правильно підібраної батареї конденсаторів і правильних настроювань у регуляторі, можна досягти великої ефективності (95-98%) процесу компенсації.

Принцип дії регуляторів компенсуючих конденсаторних установок МРМ-12

- Вимірювальна схема регулятора – високоточна система, яка відслідковує стан реактивного навантаження мережі, а також визначає зміну її характеру.

- Вимір потужності відбувається в системі: струм фази Л1 і міжфазна напруга фаз Л2 і ЛЗ.

- Велика чутливість вимірювальної схеми забезпечує добру роботу регулятора при дуже малих струмах (50 мА – у вторинній обмотці вимірювального трансформатора), що надає можливість ведення компенсації при дуже малих навантаженнях.

- Метод виміру, а також алгоритм обробки даних забезпечують добру роботу регулятора при наявності вищих гармонійних складових (за напругою макс. 8% і за струмом макс. 10%).

- Інформація, отримана в результаті виміру, піддається обробці мікропроцесором, що на її підставі, з огляду на уставки в регуляторі, приймає рішення про вмикання чи вимикання відповідного конденсатора.

- Зміна стану регулятора настає відповідно до встановленого часу реакції (ВМК, ВИМК).

- При швидких і множинних змінах характеру навантаження система автоматично контролює вторинне ввімкнення даного конденсатора і не ввімкне його до моменту сапливання часу необхідного для розрядки (близько 45 секунд).

- Можлива уставка такого часу ВМК ВИМК інд., ВИМК ємн.; для наочного представлення принципу дії регулятора на три уставки часу встановлюємо: час ВМК = 10 секунд, час ВИМК = 8 секунд, час ємн. ВИМК = 2 секунди.

- Реакція регулятора буде залежати від характеру мережі. У випадку індуктивного характеру (величина косинуса φ висвічується безупинно) конденсатори будуть вмикатися, коли діод ВМК буде безупинно світитися протягом 10 секунд, а вимикатися будуть, коли діод ВИМК безупинно світитиметься протягом 8 секунд.

- У випадку ємнісного характеру мережі (величина косинуса φ висвічується пульсоподібно) конденсатори будуть відімкнені, коли діод ВИМК буде безупинно світитися протягом 2 секунд. Така швидкість вимикання буде до моменту зміни характеру мережі з ємнісного на індуктивний.

- Вибір відповідного режиму роботи дозволяє оптимально використовувати конденсатори і підібрати параметри компенсації по величині і швидкості зміни реактивного навантаження, так щоб забезпечити найкращу ефективність компенсації.

- Встановлюючи короткий час роботи, наприклад, 1 секунду, споживач одержує можливість швидкого досягнення стану компенсації, але під час регулювання може виявитися, що необхідно ще раз увімкнути вимкнений конденсатор, що не встиг розрядитися. З огляду на міцність (довговічність) конденсатора таке ввімкнення є неприпустимим. У порядку роботи 1, 2 чи 3 настає очікування на розрядку обраного конденсатора, що сповільнює процес регулювання. Ця залежність спричиняє те, що остаточний час реакції треба установити після тривалої обсервації дії батарей конденсаторів у даній системі живлення.

- У випадках швидкої зміни величини реактивного навантаження (динамічне навантаження), треба застосувати батарею конденсаторів з вищою кількістю ступенів, однакових за потужністю; працюючу відповідно до режиму 5, чи застосувати динамічну батарею, де звичайні контактори були замінені електронними замикачами конденсаторів.

- Автоматичний контроль регулятором часу розрядки конденсатора дозволяє його застосування в системах зі швидко змінюваним навантаженнями без ризику ушкодження конденсаторів компенсації реактивної потужності.

- Режим роботи 6 і 7, а також час індивідуально встановлюваного ємнісного ВИМК зменшує до мінімуму величину переплат через перекомпенсування.

- Регулятор у стандартній версії може керувати по 12 виходах, а в спеціальній версії – 15. Це надає можливість для компенсації реактивної потужності батареї завбільшки декілька кВАр на 3-х ступенях до декількох сотень кВАр на 3-х ступенях, наприклад, 720 кВАр на 15-и ступенях.

- Правильно підібрані уставки в регуляторі МРМ-12 і правильно підібрана батарея конденсаторів (загальна потужність, кількість ступенів, потужність першого ступеня) дозволяє одержати тангенс фі порядку 0,15. Це означає, що весь процес компенсації буде мати максимальну ефективність і забезпечить вимкнення оплати за реактивну енергію.

Технічні дані регуляторів МРМ-12

Коло напруги:

- лінійна напруга (між Л2 і ЛЗ) 100 В; 230 В; 400 В; 500 В; 660 В

- допуск номінальної напруги -15% -+20%

- номінальна частота 50 Гц

- використовувана потужність 15 ВА

Струмове коло:

- номінальний струм 5 А з вимірювального трансформатора струму

- максимальний вимірюваний струм 6 А

- мінімальний вимірюваний струм 50 мА

- споживана потужність 2,5 ВА

- робоча температура –5 +50 оС

- ступінь захисту IP 44 ( зі спеціальною оболонкою 65)

- клас точності 1,5

- діапазон регулювання 0-150%

- зона нечутливості 0,01-0,99

- недокомпенсація реактивної потужності 0-15%

Вихідне коло:

- кількість ступенів 6, 12, 15

- напруга живлення 230 В

- навантаження на виході 5 А, 250 В

Інші дані:

- габаритні розміри (мм) 144x144x85

- маса менш 1,5 кг

За матеріалами фірми “Електра” підготував Микола ЦАП.

Теги и ключевые фразы
недокомпенсація реактивної потужності, конденсатори компенсації реактивної енергії, регулятор на компенсуючий пристрій, вибір конденсатора компенсації реактивної енергії, Мікропроцесорні регулятори серії МРМ - 12, нкре сайт, proposition detail 4502, etech pm 300, напівпровідникові матеріали для сонячних батарей, автоматична компенсація реактивної потужності
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.