Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3510
07.03.2006р. |
PowerGel – гелева технологія для низьковольтних силових кабельних муфт

На ринку кабельних аксесуарів з'явився новий виріб – низьковольтні кабельні муфтидля силових кабелів, заповнені спеціальним гелем. Гелеві муфти сумісні з усіма видами ізоляційних матеріалів, мають високі ізоляційні характеристики, а також можуть застосовуватися тривалий час при температурі провідника жили до 900С.
"Електротема" № 6 (14) 25 березня - 7 квітня 2003 року

Технологія PowerGel розроблена для невеликих перерізів кабелів: до 35 мм2 – для 4-жильних кабелів і до 50 мм2 – для одножильних кабелів. Сам гель має надійні герметизаційні властивості та оптимально підходить для застосування в силових електричних мережах напругою до 1 кВ. Муфта за технологією PowerGel являє собою поліпропіленовий корпус, заповнений гелем. Муфта охоплює місце з`єднання кабелю і закривається на місці. Змішування рідких складових, нагрівання, герметизація і припасування муфти не потрібне. Термін збереження необмежений.

Традиційні технології

Зараз для низьковольтних з’єднувальних і відгалужуючих муфт найчастіше застосовують заливальні технології, гумові наповнювачі, технології гарячого і холодного зсаджування разом з корпусами й ізоляційними стрічками. Заповнювачів на основі бітумних компаундів стає усе менше. Висока температура заливання (до 1500С), великий обсяг робіт і нетехнологічність витісняють цю методику.

Недоліком технології гумового заповнення є те, що в результаті екзотермічної реакції при змішуванні компонентів можуть утворюватися пухирці і тріщини в заливальному матеріалі.

Термозсаджувальна технологія, особливо для з’єднувальних муфт, – альтернатива гумовій наповнювальній технології. У цьому випадку поліолефінові трубки покриті термоплавким клеєм зсередини і при усадці надають з`єднанню твердості і герметичності.

Технологія PowerGel

Гель – полімерна структура, що набрякає завдяки абсорбції певних рідин (різних олій чи води). Гелі мають консистенцію, подібну до желе, властиву їм стабільність форми і певну тягучість.

Силіконові гелі поєднують переваги силіконових еластомерів й унікальні властивості гелів. Навіть під легким тиском гель облягає практично будь-яку поверхню, зволожує її силіконовою олією і формує водонепроникний шар з високою діелектричною міцністю. Завдяки гідрофобним властивостям силікону витісняється навіть волога, що потрапила в місце з`єднання, що дозволяє монтувати муфти і при несприятливих погодних умовах.

Силіконові гелі стабільні, тобто не течуть навіть при високих температурах, і тому їх властивості як герметизуючих матеріалів кращі, ніж мастики. Вони набагато м`якші, ніж силіконові еластомери, завдяки низькій щільності зв`язків і високому вмісту олій. Але такі гелі можуть бути екстремально тягучі і мають подовження на розрив понад 100%. Це унікальне подовження робить матеріал дуже стійким до розривів та розчленовування, незважаючи на його м`якість. Властивості матеріалу залишаються незмінними у великому діапазоні температур: від –400С до +1000С і більше.

Електричні властивості гелів: діелектрична міцність понад 25 кВ/мм, питомий опір близько 1012 Ом. Має переваги пограничний шар “гель – гель”; наприклад, для пограничного шару еластомерного матеріалу EPDM – EPDM при тиску 80 кПа діелектрична міцність знижується в 6 разів, порівняно з основним матеріалом. Для гелю це зменшення за таких же умов складає лише 15%.

Силіконові еластомери добре витримують високі температури, не погіршуючи з часом діелектричну міцність. Силіконові гелі також добре працюють при циклічних нагріваннях, але їхні характеристики можуть різко змінюватися при контакті гелю з деякими матеріалами. Окремі домішки в ізоляції кабелів можуть унаслідок дифузії проникнути у внутрішню матричну структуру гелю і зруйнувати її. PowerGel відрізняється від відомих силіконових гелів стабільною структурою. Гель сумісний з усіма ізоляційними матеріалами й елементами з`єднання при циклічних діях підвищених температур.

Завдяки своїм механічним і електричним властивостям, тепловій стійкості та сумісності з усіма ізоляційними матеріалами PowerGel щонайкраще підходить для застосування в силових низьковольтних електричних колах. Гелева технологія з 1998 року успішно застосовується в США та інших країнах.

Гелеві МУФТИ

RayGel з механічним з`єднувачем і міжфазним роздільником GelBox — з’єднувальна муфта

При розробці концепції гелевих муфт ставилися такі вимоги:

- легкий і швидкий монтаж;

- мала кількість компонентів;

- чистота і безпека для навколишнього середовища;

- широкий діапазон застосування.

Муфти RayGel можуть бути як з’єднувальними, так і відгалужувальними. Для багатожильних кабелів застосовуються міжфазні роздільники. Для цього типу муфт можуть застосовуватися будь-які з`єднувачі (обпресування, механічні, болтові, С-подібні і Н-подібні й ін.) за умови дотримання рекомендованих для кожного з корпусів RayGel розмірів. Монтаж полягає в тому, щоб заклацнути корпус і оперезати його для безпеки ремінцями, що виключає ненавмисне відкривання корпуса (відповідно до класу захисту II).

Комплекти сполучних муфт GelBox містять у собі і корпус, що складається з двох частин, і блок механічного з`єднання жил. Сполучний блок чітко відповідає розміру корпуса. З`єднувачі проколюючого типу затягуються болтами зі відривними голівками. Момент відриву голівки болта гарантує надійне електричне з`єднання. Завдяки проколюванню усувається зачищення ізоляції, що виключає ушкодження жили при обробленні кабелю. Порожнина кожного з`єднувача заповнена гелем PowerGel, що запобігає потраплянню води через багатопровідні жили в зоні з`єднання.

Мала кількість компонентів і готові вироби гарантують безпечний і надійний монтаж без застосування спеціальних інструментів. Легкий і швидкий монтаж муфти можливий навіть при температурі до –400С. При монтажі не потрібні змішування матеріалів, герметизація корпуса і нагрівання муфт. Муфта складається з двох частин, що просто заклацуються. Зовнішній корпус має ультрафіолетостійкість. Монтаж передбачає такі прості операції: обробити – з`єднати – закрити. Після монтажу муфта може бути негайно ввімкнута під напругу.

У процесі експлуатації муфту можна відчинити, тобто зона з`єднання легко доступна. Якщо муфти експлуатувалися довго, то повторне їхнє застосування не рекомендується, тому що в цьому випадку гель може частково прилипнути до кабелю чи з`єднувача, також краще використовувати нову муфту.

Підготував Микола ЦАП.

Теги и ключевые фразы
заливання гелем, силові низьковольтні кабелі, з єднання силових кабелів, монтаж низьковольтних кабельних муфт 04 кВ, кіа львів, енергозберігаючий пристрій схема, пщ, муфти електричні низьковольтні, электротехника, електричні муфти
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
04.11.2010р.

Індикатори і покажчики напруги 1

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів

20.07.2010р.

Альтернативная энергетика для малых предприятий

Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.