Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2974
09.03.2006р. |
Instabus у будинку, офісі - це комфорт, безпека, економічність

Дистанційне керування побутовою технікою й автоматизовані системи охорони приміщень дали поштовх до розвитку систем "інтелектуальних будинків". Високі вимоги до гнучкості і зручності монтажу, прагнення до зниження енергоспоживання призвели до розробки ЕІВ (European Installatson Bus)- загальноєвропейської концепції мереж, що вирішують проблеми автоматизації житлових і офісних будинків. Система ЕІВустановлюється як у великих будинках (банки, лікарні, школи, виробництво), так і в приватних котеджах і квартирах. Система узгоджено керує всім комплексом електрики.
"Електротема" № 9 (17) 13-26 травня 2003 року

Можливості системи Instabus

Системи ЕІВ інтегруються в енергетичні системи будинків, квартир і здійснюють:

- керування енергоспоживанням;

- керування освітленням;

- керування мікрокліматом (опалення, кондиціювання, вентиляція);

- оперативний контроль, індикацію, моніторинг;

- охорону і сигналізацію;

- керування жалюзі і рольставнями;

- взаємодію з іншими системами.

Переваги і відмінність системи Instabus від звичайної інсталяції

Шинна техніка дозволяє реалізувати найсучаснішу інсталяцію, що дуже складно здійснити при застосуванні стандартної техніки.Більш того, подальше ускладнення не зв`язаних один з одним традиційних систем освітлення, вентиляції, опалення тощо. призводить до катастрофічного розростання електричних та інформаційних мереж, перетворюючи будинок у величезну розгалужену, дорогу і складну мережу комунікацій.

Від традиційної інсталяції Instabus значно відрізняє:

- поділ інформаційних і силових ліній;

- абсолютне спрощення силових мереж - уся силова мережа виконується простим паралельним підключенням споживачів, а керування (комутація) навантаженнями здійснюється за заданою програмою пристроями шини (див. мал.)

- легко програмувальні умови інсталяції;

- зміна функцій шляхом перепрограмування, а не зміни інсталяції;

- децентралізоване керування - відсутній центральний керуючий комп`ютер;

- застосування нових приладів, так званих «шинних» пристроїв.

Додаткові функції, які відсутні в традиційній інсталяційній техніці, можна здійснити тільки за допомогою сучасної «шинної» технології. Instabus усуває недоліки стандартної монтажної техніки і забезпечує:

- велику гнучкість;

- високу функціональність;

- незначні витрати на кабельне з`єднання;

- високу надійність при пожежі.

Економічна ефективність Instabus

Система Instabus дає істотну економію початкових і експлуатаційних засобів:

- за рахунок організації погодженої роботи усіх внутрішніх систем будинку з обліком процесів, що відбуваються у ньому, вдається додатково заощадити до 30% витрат на енергію;

- за рахунок оптимізації конфігурацій кабельних систем, використання тих самих джерел і реєстраторів подій у різних функціональних підсистемах будинку, вдається знизити початкові й експлуатаційні витрати на 20%.

Організація системи Instabus

При звичайній електропроводці для кожного функціонального елемента потрібна окрема лінія, а для кожної системи керування (освітленням, вентиляцією, опаленням, енергоспоживанням і тощо) - своя мережа.У системі Instabus керування, контроль і сигналізація всіх процесів здійснюється по одній загальній лінії. Крім економії дротів і значного спрощення проектування і монтажу, легко вирішується проблема змін і розвитку мережі надалі - розширення системи і зміна функцій досягаються простою перестановкою, додаванням чи перепрограмуванням компонентів системи.

Одна з основних особливостей системи Instabus - децентралізована організація, при якій кожен пристрій на шині є «інтелектуальним», самостійно зв`язується з іншими, необхідними йому пристроями.Це означає високу надійність системи, тому що вихід з ладу окремого пристрою чи ділянки кола не веде до втрати працездатності системи загалом.

Усі пристрої (компоненти, абоненти) обмінюються інформацією по загальному каналу - шині ЕІВ. Передана інформація збирається в телеграми і через шину передається від джерела (сенсора) до приймача (активатора) чи групи приймачів.Повідомлення одержують всі абоненти, але реагують на нього тільки ті, кому воно адресовано.У випадку успішної передачі кожен приймач підтверджує одержання телеграми.При відсутності підтвердження передача повторюється.

Одна система керування може містити в собі до 14000 різних шинних пристроїв.

Децентралізоване керування забезпечує високу гнучкість системи. Однак, за потреби, можливе введення централізованого режиму керування.При цьому диспетчерський пульт чи комп`ютер може бути поміщений у будь-яке місце на шині.

Використання програмувальних таймерів, датчиків освітленості, сили вітру, температури, руху тощо уможливлює цілковито автоматичне децентралізоване функціонування електросистем будинку, залежно від пори року, дня тижня (робочий день/вихідний) і конкретних зовнішніх умов.

Середовища обміну даними

Спочатку розроблена для передачі даних по крученій парі, ЕІВ зараз має можливості для роботи по:

- крученій парі (для передачі даних використовується окрема спеціальна кручена пара);

- силовій лінії (електрична мережа 220 В; у цьому випадку відсутня окрема лінія зв`язку).

Компоненти ЕІВ

Компоненти ЕІВ розділяються на три категорії:

- допоміжні пристрої (блоки живлення, дроселі, фільтри...);

- системні пристрої (об`єднувачі сегментів, ліній, повторювачі...);

- сенсори (вимикачі, ІК-детектори тощо) і виконавчі пристрої (актуатори).

Допоміжні і системні пристрої, необхідні для функціонування мережі EIB, склад інших компонентів залежить від конкретних завдань, які поставлені перед системою. Ці компоненти, у свою чергу, підрозділяються на виконавчі (актуатори) і датчики (сенсори).Конструктивно пристрої можуть бути виконані:

- у дизайні існуючих серій електроустановочних виробів;

- для кріплення на DIN-рейку;

- для встановлення усередину світильників, коробів тощо.

Короткі характеристики і можливості окремих виробів системи:

- 4-канальний вимикач серії LS 990

Призначений для видачі сигналів керування на виконавчі пристрої - вмикання/вимикання освітлення, плавного керування яскравістю, піднімання/опускання жалюзі, керування світловими сценами тощо.

- Датчик руху серії CD 500

Призначений для контролю переміщення джерел інфрачервоного випромінювання (людей, тварин, машин) і видачі сигналів дозволу вмикання освітлення на заданий час у відповідних зонах.

Відповідний датчик освітленості вимірює освітленість у приміщенні, дозволяючи тим самим підтримувати за допомогою димерів загальний рівень освітленості на заданому постійному рівні.

- Панель контролю/керування

Призначена для відображення з одного центрального місця стану контрольованих об`єктів (освітлення, жалюзі, дверей, вікон), а також для відповідного керування даними об`єктами.

- Міні-дисплей

Призначений для централізованого контролю і керування системою. Має графічний РК-дисплей з 8-ма рядками на сторінці (до 50-ти сторінок). Для кожного рядка виводиться опис у поточне значення. Тексти на сторінках задаються програмно.

- Індикаторна панель

Здійснює локальне відображення контрольованих параметрів, наприклад, температури, або видачі інформаційних повідомлень, наприклад, «відчинені ворота гаража!»

- Датчик дощу

Керування відповідними кліматичними пристроями (вентиляцією, обігрівом...).Входить до складу метеостанції, що може також контролювати й інші параметри зовнішнього середовища - температуру, освітленість, швидкість вітру.

- Багатофункціональний річний таймер

Призначений для видачі запрограмованих сигналів керування у відповідний час. Має дисплей для відображення стану. Установлюється на DIN-рейку усередині шафи керування.

- Багатофункціональний модуль керування

Призначений для видачі різних дискретних сигналів керування (вмикання/вимикання освітлення, плавного керування яскравістю, піднімання/опускання жалюзі, керування світловими сценами тощо).Установлюється на DIN-рейку усередині шафи керування.

- Телекомунікатор

Призначений для передачі по зазначених телефонних номерах записаних голосових повідомлень, залежно від ситуацій, (наприклад, у випадку проникнення в будинок сторонніх осіб, пошкоджень у системі опалення, вентиляції тощо). З мобільного телефона можна дати команду на перевірку стану будь-якої системи в будинку, заздалегідь дистанційно увімкнути побутові прилади.

- Вбудований димер

Призначений для плавного керування освітленням. Встановлюється під підвісну стелю.

- Кімнатний контролер

Поєднує відразу кілька пристроїв в одному - універсальну клавішу, РК-дисплей з відображенням температури та часу, регулятор температури приміщень. Є ідеальним виробом для встановлення в окремій кімнаті, виконуючи відразу всі необхідні функції — керування освітленням, жалюзі, температурою — з одного місця.

Навіть представлені вище кілька виробів засвідчують, наскільки широкий спектр можливостей у системи Instabus.Завдяки тому, що в даний час понад 110 європейських фірм-виробників випускають сумісні вироби, що можуть працювати в структурі шини EIB, можливості й сфера застосування системи дуже широкі!

За матеріалами фірми JUNGпідготував Микола ЦАП

Теги и ключевые фразы
Говорящі тварини на Lg t370, авиабилеты шереметьево в бангкок це, економичнисть це, скачать видео "школа 13"на nokia200, телекомунікатор-це, децентралізоване керування освітленням, економічність це, Датчик сили вітру ціна, Instabus, комфорт в будинку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.