Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4974
30.03.2006р. |
Ремонт асинхронних двигунів: шляхи торує комп’ютер

Надзвичайно широка номенклатура асинхронних двигунів, які виготовлені різними фірмами і нині перебувають в експлуатації, досить часто створює проблеми з отриманням інформації щодо їх обмоткових параметрів. А ця інформація конче необхідна під час ремонту машин. Такі дані не завжди можна знайти у довідниках, в періодичній науково-технічній літературі; або отримати від заводів-виробників. Проте їх можна здобути розрахунковим шляхом.
"Електротема" № 14 (22) 22 липня - 11 серпня 2003 року

При організації ремонту асинхронних двигунів треба мати на увазі, що всі вони виготовлені в умовах масового виробництва із застосуванням високопродуктивного технологічного обладнання та прогресивних способів намотування та вкладання обмоток, що накладає певний відбиток на конструкцію серійних машин. Це зокрема, вимагає деякого видовження лобових частин котушок, що призводить до підвищених витрат обмотувальних дротів. Треба зважити і на те, що переважна більшість асинхронних двигунів потужністю до 100 кВт виконується з одношаровими концентричними обмотками або, як це робиться в останніх серіях закордонних машин, з одно-двошаровими обмотками, заміна яких обмотками інших типів створює реальну можливість покращання цілої низки техніко-економічних показників цих двигунів. Крім того, в практиці виконання ремонтних робіт в деяких випадках виникає необхідність переобладнання існуючих двигунів на двигуни з іншими частотами обертання або іншими напругами живлення, потреба використання обмотувальних провідників інших діаметрів та низка інших проблем, які вимагають виконання перевіркових або спеціальних розрахунків, необхідних для встановлення нових обмоткових даних. Виконання цих робіт вимагає суттєвих витрат часу і певної кваліфікації виконавців, що збільшує терміни ремонту та підвищує його вартість.

Вирішення зазначених проблем можливе при використанні комп’ютерної техніки, а точніше спеціалізованого пакету прикладних програм та бази даних (ППБД) для ремонтних підприємств. ППБД повинен забезпечувати вирішення таких завдань:

• формування універсальної довідкової системи вихідних параметрів двигунів з всипними обмотками;

• можливість швидкого отримання інформації щодо обмоткових даних та параметрів двигунів, необхідних для виконання ремонтних робіт та модернізації;

• виконання перевіркового розрахунку статора електродвигуна;

• перевірковий розрахунок ротора з фазною обмоткою;

• визначення обмоткових даних для двигунів, на які немає паспортних даних;

• перерахунки машин при зміні номінальної частоти обертання;

• перерахунки при зміні номінальної напруги живлення;

• перевірковий розрахунок короткозамкненого ротора;

• визначення параметрів машин при зміні діаметру та марки обмотувального дроту;

• перевірковий розрахунок при зміні схеми обмотки;

• визначення оптимальної геометрії та розмірів обмотувальних шаблонів;

• визначення параметрів двигуна при переході від трифазної системи живлення до однофазної.

Фахівці кафедри електричних машин і апаратів Національного університету «Львівська політехніка» розробили ППБД, який по суті являє собою комп’ютеризовану систему підготовки даних для ремонту та модернізації асинхронних двигунів із всипними обмотками. Система отримала умовне позначення «РІМАД».

ППБД призначається для використання на персональних комп’ютерах в середовищі Windows95® та вище.

Інтерфейс системи. Для керування системою «РІМАД» було розроблено оригінальний інтерфейс, який забезпечує зручне і швидке використання програм, отримання довідкової інформації та керування базами даних.

Початок спілкування з ППБД здійснюється через головне вікно, у ньому розташовано головне меню, яке призначене для керування ППБД і складається з пунктів: «Файл», «Довідкова інформація», «Редагування» та «Допомога». Ці пункти меню мають опції, що забезпечують виконання усіх видів операцій з файлами; надання довідкової інформації, яка може знадобитися під час проведення ремонтних робіт, та редагування даних при виконанні розрахунків.

Панель інструментів складається з кнопок команд головного меню, що найчастіше використовуються. Вхідна та вихідна інформація відображається на двох панелях. Всі дані з панелей можна зберігати у файлах даних та редагувати.

Ввід та вивід довідкової інформації здійснюється через панель «Дані та результати». Інформація надається у вигляді текстів, рисунків або таблиць, необхідних для розрахунків. Створення панелі в стилі HTML дає змогу швидкої і зручної навігації по довідці та наочного представлення необхідної інформації.

Алгоритм роботи системи. Повний цикл використання системи передбачає виконання таких опцій: створення запиту та виклик даних про машину; вибір та реалізацію необхідного типу розрахунку, використання довідкової інформації; перевірку задовільності отриманих результатів розрахунків; збереження результатів. При отриманні незадовільних результатів розрахунок повторюється з відповідною зміною вхідних даних.

В головній базі даних передбачена можливість введення доповнень та уточнень до наявної інформації про параметри та обмоткові дані двигунів, занесених в базу даних. Передбачена можливість внесення даних про параметри нових двигунів, які перебувають в експлуатації. Крім того, в базі даних зберігається інформація про зміни в схемах та обмоткових даних двигунів, які ремонтувались або модернізувались. Останнє забезпечує можливість накопичування інформації, необхідної для оперативного реагування на запити щодо подальшого виконання ремонтних робіт на машинах, які є в експлуатації. Виклик даних про машину може проводитись як з головної бази даних двигунів, так і з файлу даних.

Бази даних. В систему вбудовані бази даних про параметри обмоток відомих асинхронних двигунів, фізичні властивості матеріалів, які використовуються для виконання ремонтних робіт, а також низка інших довідкових даних, що можуть стати потрібними при ремонті чи модернізації обмоток.

Бази даних складені на основі ядра Paradox 7 з ґрунтовною його переробкою в бік підвищення надійності баз.

Використання ядра Paradox 7 зумовлене його простотою. Воно повністю задовольняє вимоги бази даних ППБД, для якої потрібні виключно самі дані (текстові та числові) та можливість доступу до кожного з них безпосередньо. Крім того, забезпечується можливість проведення пошуку двигунів за допомогою одного чи декількох критеріїв.

Але, як і будь-яка база даних, база на основі Paradox 7 зменшує стабільність роботи програми, яка її використовує, внаслідок складних алгоритмів взаємодії бази з програмою та програмним середовищем. Усе це викликає необхідність у підвищенні стабільності роботи програми.

Поставлене завдання вирішується таким чином. При виклику бази даних генерується вікно, в якому присутня звичайна текстова таблиця, яка, своєю чергою, звертається до бази даних Paradox 7, відкриває її в пам’яті комп’ютера (без візуалізації), зчитує дані та моментально закриває. Дані переносяться в таблицю за короткий час, що значно зменшує ймовірність конфлікту. При кожній зміні інформації у таблиці операція переносу даних з таблиці в базу та у зворотному напрямку повторюється. При кожному переносі база функціонує впродовж короткого часу, а сама програма працює з проміжною ланкою – текстовою таблицею, дані з якої конвертуються програмою у числові. База даних зберігається в динамічних файлах Grid1.*, які, своєю чергою, є зареєстровані в базі даних Windows. За потреби можна проводити заміну даних файлів іншими (з іншого комп’ютера, де база даних інша – присутні нові двигуни, збільшено обсяг інформації по двигунах та ін.). Ця операція проводиться простим переносом файлів.

Усі введені дані та результати розрахунків можуть бути збережені в базі даних для подальшого використання.

У головному вікні розташовано таблицю даних, панель складного пошуку, кнопки виклику додаткової інформації та редагування інформації, що міститься в базах даних.

Програмою передбачається велика кількість додаткових опцій, які забезпечують можливість коригування користувачем ходу виконання програми, введення додаткових даних, необхідних для розрахунків тощо.

Розроблений пакет прикладних програм буде добрим помічником фахівцям ремонтних підприємств, які спеціалізуються в галузі ремонту асинхронних двигунів з всипними обмотками.

Робота з пакетом не вимагає високої кваліфікації працівників і може бути використана на малих приватних підприємствах.

Оптимізація конфігурації та розмірів котушок, з яких виконуються обмотки, забезпечує економію обмотувальних провідників та сприяє покращанню експлуатаційних показників машин, які модернізуються.

Бази даних та прикладні програми за замовленням можуть бути змінені відповідно до поставлених технічних вимог.

Розроблений пакет забезпечує суттєве скорочення часу, необхідного для виконання перевіркових розрахунків та пошуку довідкової інформації щодо обмоткових даних двигунів та їх технічних параметрів. Розглянуто питання підвищення надійності функціонування пакету. За рахунок оптимізації розмірів і модернізації схеми обмоток асинхронних двигунів, забезпечується зменшення витрат обмотувальних проводів з одночасним покращанням основних технічних показників цих машин. У базі даних накопичено інформацію щодо основних параметрів та обмотувальних даних відомих асинхронних машин.

Юрій ЧУЧМАН, професор,
Денис МАКСИМОВИЧ, інженер,
Юрій МАЛІЧЕНКО, інженер.
Національний університет «Львівська політехніка».

Теги и ключевые фразы
таблиця заміни обмотувального проводу, таблиці асинхроних електродвигунів, програма для розрахунку перемотки двигуна, Ремонт асинхроних двигунів, ціна ремонту асинхронних двигунів, роботи асинхроних двигунив, перемотка двигунів львів, асинхронний двигун ремонт, ремонт асинхронів двигунів, ремонт асинхроних двигунів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.