Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6054
13.06.2006р. |
Таємниці вакууму «Таврида Електрик Україна»

Уперше в світовій практиці в лабораторії при Севастопольському приладобудівному інституті колектив молодих науковців-ентузіастів спроектували привід з магнітною засувкою під вакуумну камеру. І вперше в світі підприємство «Таврида Електрик Україна» застосувало їх в апаратах класу напруги 6 та 10 кВ. Ще в далекому 1967 році науковці лабораторії, окрім розробок різних комутаційних апаратів для військово-морського флоту, науковці працювали над приводом вимикача, який дозволяє миттєво розмикати контакти, між якими незначна відстань. Також закладалась теоретична база щодо проблем комутації напруги у вакуумі.
"Електротема" № 6 (38) 23 березня - 12 квітня 2004 року

– Тринадцятий рік поспіль підприємство серійно випускає вакуумні вимикачі, – розповідає комерційний директор «Тавриди Електрик Україна» Олександр Карнаушенко. – Але перший вакуумний вимикач було виготовлено ще у 80-му році минулого століття. На жаль, у той час експлуатаційники ще не були готові застосовувати таке обладнання, відтак говорити про його промислове призначення не доводилось. Вочевидь, винахідники завше мислили наперед, коли загал людей ледь поспівав за ними. За кордоном такі вимикачі експлуатувались повсюдно, й у значній кількості. Лише згодом наші енергетики переконались у корисності й, передовсім, вигоді даної електротехнічної продукції. Багаторічні наукові розробки втілились у життя та знайшли своє практичне застосування. Також, окрім нашого підприємства, понад десять років тому вакуумні вимикачі почав випускати львівський завод «Полярон», в Старому Самборі (Львівщина) – вакуумні контактори.

Треба сказати, що нині один з виробничих цехів нашого підприємства діє в Севастополі, два інших проммайданчики розташовані в Росії. Чому так склалося? Запускаючи виробництво, ми, на жаль, не знайшли вдома відповідного персоналу, також для виготовлення вакуумних камер потрібна була якісна сировина. Складний технологічний процес виробництва вимагав якісної кераміки, міді з високим ступенем очищення, що не містила би газів та ін. Усе необхідне ми знайшли в Підмосков’ї. Свого часу була думка перенести виробництво в Україну, але через чималі затрати довелось відмовитись від такої ідеї. Нині звідти привозимо камери, а готові вироби складаємо на місці, в тому числі й привід.

Також зауважу, що наш вимикач сертифікований УкрСЕПРО, а також маємо сертифікат ISO9001. Апарат отримав сертифікат науково-випробувального центру KEMA, що розташований у Голландії та проводить незалежні випробовування електротехнічного обладнання за параметрами Міжнародної електротехнічної комісії.

Олександре Миколайовичу, в чому особливість та принцип роботи вакуумного вимикача виробництва саме «Таврида ЕлектрикУкраїна»?

– Наша продукція, без перебільшення – це обладнання третього тисячоліття. Воно не потребує сервісного обслуговування, оскільки завдяки вакуумній камері апарат повинен відслужити без будь-якого ремонту не мало не багато чверть століття. Гарантійний же термін експлуатації – 5 років, хоча згодом підприємство планує запропонувати семирічну гарантію, що не дає жоден вітчизняний виробник. Звісно, інколи виникають форс-мажорні ситуації, але, здебільшого, не з нашої вини. Нині технологію виробництва вакуумних вимикачів відпрацьовано чітко, і його надійність досягла чи не найвищого ступеня.

Суть роботи вакуумного вимикача полягає в тому, що гасіння дуги змінного струму здійснюється при розведенні контактів у вакуумі, за рахунок чого менше зношуються контакти. Вся таємниця у самій вакуумній камері. Скажімо, в масляних вимикачах за приблизно десять коротких замикань треба злити масло, промити вимикач, змінити прокладки, залити нове масло та ін. Для виконання такої роботи підприємству потрібно отримувати спеціальний персонал, також мати ємність для збереження масла, обладнання для його сушіння та ін., що, звісно, потребує додаткових витрат. Вакуумний вимикач позбавляє споживача від усіх цих клопотів. Наприклад, споживана потужність блоку BU/TEL-220-05А (разом з BP/TEL-220-02А) складає 120 ВА при підготовці до вмикання протягом 4 сек. і 35 ВА в стаціонарному режимі. Ця обставина дає змогу використовувати полегшені джерела оперативного живлення, наприклад УСН-24-01 чи UPS (автомати безперебійного живлення). У колі електромагніта вимикача BB/TEL величина струму складає 16 А при вмиканні і 2 А вимиканні. Безпосередньо з мережі оперативного живлення даний струм не споживається.

Що вирізняє вироби «Тавриди» від подібних, які пропонуються на внутрішньому ринку?

– Нині підприємство випускає вимикачі на номінальні струми 630, 1000, 1600 ампер і номінальні струми відімкнення 12,5 кА, 20 кА та 31,5 кА. Наші фахівці проводять модернізацію комплектних розподільних пристроїв та розробляють проекти заміни старих масляних вимикачів на вакуумні. Крім того «Таврида» виготовляє малогабаритні комірки та обмежувачі перенапруги 6, 10, 35, 110, 220 кіловольт.

В Україні є ще кілька виробників вакуумних вимикачів з подібними технічними характеристиками. Від наших вони відрізняються іншим приводом, застосовують полюси закордонного виробництва, зрештою й технологія виготовлення, й ідеологія проектування в таких апаратів інша. Наприклад, компанія «Ампер», постачальник на український ринок вимикачів виробництва німецької фірми АВВ, вмонтовує їх у своїх комплектних розподільних пристроях ВМ-1. Натомість «Таврида Електрик Україна» застосовує привід та ін. комплектуючі лише власного виробництва. Ця перевага дозволяє нам у разі чогось, самим усе перевірити та внести певні корективи у виробничий процес. Також є певні технічні нюанси та хитрощі технологічного процесу виготовлення, притаманні лише нашій продукції, але ці таємниці мені б не хотілось розкривати. Науковий відділ нашого підприємства займається дослідженням та проводить повний цикл випробувань. Фахівці повсякчас працюють на випередження, розробляючи продукти, яких вирізняє якась новинка. Маємо ще кілька розробок, які найближчим часом продемонструємо.

Як ви оцінюєте нинішні тенденції розвитку на ринку вакуумних вимикачів?

– У середині 90-х наша фірма була єдиними виробником такого класу продукції на вітчизняному ринку. З іншого боку, у той час про нас мало знали. Для популяризації вакуумних вимикачів ми доклали чимало зусиль, пояснюючи споживачам його особливості та переваги. Відтак ставлення до обладнання змінились. Навіть в листі Міненерго від 2001 року наголошується про пріоритети в застосовуванні вакуумних вимикачів. Нині продукція «Тавриди Електрик Україна» добре знана серед фахівців-енергетиків. Проте щораз стає жорсткіша конкуренція, з’являються інші виробники аналогічної продукції. Конкуренція підганяє робити щось нове, працювати ліпше, швидше, універсально. У такій ситуації кожному виробнику важливо знайти до замовника свій особливий підхід, приймаючи замовлення, врахувати все до найменших дрібниць з уточненням усіх нюансів, а ще забезпечити мобільність поставок та багато іншого, що складає добру думку реноме про підприємство. Власне, за такими правилами ми працюємо.

Нині в Україну вакуумні вимикачі постачають такі знані закордонні виробники, як АВВ, Siemens, Alstom,а також російські виробники:Уфімський завод «Электроаппарат», ЭЛКО (м. Мінусінськ). На мою думку, за якістю вітчизняний вимикач ВВ/TEL аж ніяк не поступається, і навіть в деяких випадках переважає закордонні аналоги, хоча їхні вироби вдвічі дорожчі. В даному сегменті ринку підприємство «Таврида Електрик Україна» має хорошу репутацію і згідно із неофіційною статистикою, торік посіло третємісце у світі за обсягами виробництва апаратів даного класу напруги. Це підтверджують різні джерела. Для аналізу наші експерти вивчають загальносвітовий масштаб виробництва продукції та відслідковують обсяги продаж як закордонних, так і вітчизняних виробників.

Нині підприємство більше експортує, аніж продає на внутрішньому ринку – лише 10 відсотків від усього обсягу виготовленої продукції залишається в Україні. Гадаю, продавати більше просто неможливо. Вітчизняний ринок не безрозмірний, має певний річний обсяг. Найбільші обсяги продаж припадають на промислові східні регіони, дещо в меншій кількості отримуємо замовлення з інших. Основну групу наших клієнтів складають обленерго, промислові підприємства. До речі, близько 26-30 представництв «Тавриди» працює в країнах СНД, а також в Австралії, Великобританії, Китаї, Німеччині.

На вашу думку, що нині заважає працювати вітчизняному виробнику?

– Є така приказка: скільки би ти про солодке не говорив, від того чай солодшим не стане. Наш уряд щораз говорить про пріоритет вітчизняного виробництва, але від цього нам не стає ліпше. Як виробник, ми не відчуваємо державної. Більше того, маємо занадто прискіпливу увагу з боку різних контролюючих органів, що не лише відволікає від виконання своїх безпосередніх обов’язків, а й безпосередньо заважає виробництву. Вважаю, уряд мав би розробити конкретні, а не у вигляді декларацій на папері державні програми для розвитку вітчизняного виробника.

Бесіду вела

Стефанія ШИБУНЬКО.

Теги и ключевые фразы
будова вакуумного контактора, вимикачі вакуумні, , виробник в україні вакумних вимикачів, вакуумні вимикачі будова, "Таврида електрик", таврида електрик україна, виробництво вакумних вимикачів, продаю вакуумний вимикач вв/tel, вакуумні вимикачі фірми


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

05.02.2010р.

Комплектні пристрої для електропостачання будмайданчика

Схема тимчасового електропостачання містить джерела й споживачів електроенергії, силові пункти й розподільні мережі. Джерелами електропостачання на будівельному майданчику є трансформаторні підстанції стаціонарного або пересувного типу. За відсутності джерел або мереж електропостачання можна застосовувати тимчасові пересувні електростанції на автомобільні шасі, що працюють на рідкому паливі.

При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.