Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

10526
29.06.2006р. |
Доступно про сертифікацію

Усі покупці виробничого обладнання при його ввезенні в Україну зіштовхуються з необхідністю розмитнення і сертифікації. Ми хотіли б дещо розвіяти таємничість і в доступній формі розповісти читачам газети про сертифікацію.
"Електротема" № 9 (41) 11-24 травня 2004 року

Що таке сертифікат?

Поняття «сертифікація» походить від пізньолатинського ceptificare, що означає «робити надійно, правильно». У словнику С. Ожегова слову «сертифікат» дається таке тлумачення: «Офіційне письмове посвідчення про що-небудь». У більш вузькому тлумаченні сертифікат - це документ про те, що продукція відпові­дає певним технічним вимогам. Сертифікат може бути виданий виробником, споживачем чи третьою (незалежною) стороною. Звичайно, ступінь довіри до цих сертифікатів буде різним. Тут мова йтиме переважно про «сертифікати відповідності», які видають органи з сертифікації як незалежна третя сторона в Українській системі сертифікації УкрСЕПРО. Власне, ці сертифікати визнають більшість офіційних організацій України.

У яких країнах сертифікують продукцію?

Перший сертифікат на продукцію був виданий у Німеччині наприкінці минулого століття. З цього часу сертифікація зазнала значних змін і поступово стала в розвинених країнах звичайним явищем. Подивіться уважно на закордонні товари. Зазвичай, на них є позначки у вигляді кружечків, трикутників, квадратиків. Знаки сертифікації можуть бути державними чи належати якомусь органу сертифікації.

Існують і міжнародні знаки. Так, у країнах Європейського співтовариства на продукцію, яка відповідає вимогам Директив з безпеки, ставлять знак СЄ. Цей знак може бути поставлений як на сертифіковану, так і на несертифіковану продукцію. Основне, щоб виробник гарантував відповідність товару європейським Директивам з безпеки.

Ми в Україні маємо справу з сертифікацією не так давно. Декретом Кабінету Міністрів України сертифікація продукції введена тільки в 1993 році. Але і за цей короткий термін НТЦ «СТАНКОСЕРТ» зумів встановити тісні контакти з органами сертифікації в інших країнах, як от: Росія, Німеччина, Чеська Республіка, Молдова, - налагоджує відносини з органами сертифікації в Польщі, Білорусі. «СТАНКОСЕРТ» має досвід сертифікації продукції не тільки для України, але і для країн СНД та Європейського співтовариства.

Навіщо потрібно сертифікувати продукцію?

Найчастіше виникає необхідність сертифікації тоді, коли наш товар перетинає кордон: з України чи в Україну.

При перетині кордону сертифікат вимагає митна служба країни, у яку ввозять товар. При тому це має бути сертифікат тієї країни, в яку ввозять товар.

Подібна практика загальновизнана у світі. Із сертифікацією має справу й американець, який вирішив купити товар у Новій Зеландії.

За існуючою домовленістю, у Росії, у будь-якому органі з сертифікації, без проведення додаткових випробувань, пред’явивши наш сертифікат, можна отримати сертифікат відповідності Росії. Ця процедура аналогічна у більшості країн СНД.

Чому потрібно сертифікувати в Україні товар, який вже сертифікований за кордоном?

Законне запитання! Якщо вимоги українських стандартів гармонізовані (ідентичні) з європейськими нормами, то навіщо сертифікувати в Україні товар, сертифікований у країнах Європейського співтовариства?

Та дуже просто! Річ у тому, що вимоги Директив Європейського співтовариства поширюються тільки на товар, який ввозять у країни Європейського співтовариства або продають у них. На товар, який вивозять з ЄС не накладають ніяких обмежень! Найчастіше, для здешевлення товарів, на європейських підприємствах застосовують подвійний стандарт для товарів, призначених для внутрішнього ринку і для товарів, які постачають у країни третього світу, до яких вони відносять і Україну.

Власне, з цієї причини в Україні введено обов’язкову сертифікацію деяких товарів та послуг.

Який сертифікат вам потрібен?

На це запитання можна відпові­сти, тільки знаючи, для чого потрібен цей сертифікат.

Якщо ви хочете отримати письмове підтвердження якості товару для того, щоб у випадку виявлення неякісного товару виставити виробнику рекламацію, то, можливо, достатньо мати сертифікат підприємства-виробника, у якому він гарантує якість свого товару. Такий сертифікат іноді називають «Сертифікат якості».

Якщо ви бажаєте перепродавати товар і хочете мати письмове підтвердження того, що він дійсно виготовлений у солідній фірмі, то вам потрібен «Сертифікат походження». Ці сертифікати на вимогу Замовника, зазвичай, видають підприємства-виробники.

Інша справа, коли мова йде про «Сертифікат відповідності». Саме цей сертифікат митні служби вимагають при перетині товаром кордону. Власне, його наявність вимагають при продажу в Україні товару, зазначеного в переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації. Саме цей сертифікат рекомендують вимагати при купівлі товару імпортного виробництва, тому що тільки він може гарантувати відповідність товару стандартам України з безпеки і охорони довкілля. «Сертифікат відповідності» визнають у більшості країн СНД. Його в Україні мають право видавати органи з сертифікації, які діють у системі УкрСЕПРО.

Хто в Україні має право видавати сертифікат?

В Україні діє понад 130 органів з сертифікації. Кожний має свою сферу акредитації, іншими словами, спеціалізацію. Сфери акредитації можуть перетинатись. Так, у кожному обласному центрі України є щонайменше один орган з сертифікації харчової продукції. Існує багато органів із сертифікації будівельних матеріалів і нафтопродуктів. Ви самі можете вибирати, у якому органі з сертифікації сертифікувати свій товар. Сертифікати відповідності, видані будь-яким органом з сертифікації, рівнозначні.

«СТАНКОСЕРТ» має у своїй сфері акредитації широкий спектр продукції машинобудування: від робототехнічних комплексів до ручного інструменту й телевізійних антен, - і веде постійні роботи з розширення сфери своєї акредитації.

Хто проводить випробування продукції для сертифікації?

Для того, щоб орган з сертифікації видав «Сертифікат відповідності», продукція повинна пройти сертифікаційні випробування в одній із 640 акредитованих у системі УкрСЕПРО випробувальних лабораторій. Замовник має право самостійно вибирати випробовувальну лабораторію. Зручно, якщо орган з сертифікації і випробувальна лабораторія є структурними підрозділами однієї організації. Ви уникаєте багатьох незручностей: від укладання двох угод до узгодження дій цих двох організацій.

Які показники продукції сертифікують?

У «Переліку продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації в Україні» (затвердженому наказом Держстандарту України № 95 від 30.06.93 зі змінами і доповненнями, внесеними наказом Держстандарту України № 499 від 27.11.96) наведено не тільки перелік продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації, але й перелік стандартів, яким вона повинна відповідати. Здебільшого це вимоги до безпеки та охорони довкілля.

І це логічно. Держава не ставить перед собою мету контролювати все. Покупець своїми грішми «відповідає» за покупку неякісного товару. І тільки він має право вирішувати, який товар йому потрібен - дорожчий і високоякісний чи дешевший, але достатньої якості.

Винятком є тільки вимоги до безпеки товару. В Україні, як і в більшості країн Європи, введено державний контроль за дотриманням вимог безпеки. У країнах Європейського співтовариства обов’язковими є Директиви з безпеки, які мають статус державного закону. В Україні наразі таких законів немає, і тому стандарти з безпеки, охорони праці та довкілля введені як обов’язкові.

Чи потрібно сертифікувати те, що раніше сертифіковане в Україні?

Сертифікат відповідності може бути виданий на один виріб, партію чи на серійну продукцію.

Для отримання сертифіката на один виріб чи на партію вам достатньо отримати позитивний результат при випробуваннях одного чи декількох зразків (залежно від розмірів партії) у випробувальній лабораторії. Треба зауважити, що цей сертифікат не буде автоматично поширюватись на іншу партію виробів тієї ж марки. При необхідності отримання сертифіката відповідності на раніше сертифіковану продукцію, вам треба або знову пройти випробування, або подати в орган з сертифікації переконливу інформацію про те, що новий товар нічим не відрізняється від раніше сертифікованого.

Для отримання сертифіката на серійну продукцію орган з сертифікації, крім аналізу результатів випробувань продукції, повинен оцінити виробництво на підприємстві-виробнику. Ця оцінка може бути проведена на різному рівні, і залежно від того сертифікат на продукцію буде виданий на термін від одного року до п’яти.

Які роботи проводять, оцінюючи виробництво?

Обсяг робіт, які проводить орган сертифікації, залежить від того, на який термін буде виданий «Сертифікат відповідності». Найменший обсяг робіт - при видачі сертифіката на один рік: орган з сертифікації повинен переконатись у тому, що на підприємстві є всі можливості для стабільного випуску продукції з дотриманням сертифікованих показників, тобто показників безпеки, охорони праці та довкілля.

Орган з сертифікації повинен переконатись у тому, що на підприємстві-виробнику проводять належний контроль виготовлюваної продукції і є всі засоби вимірювальної техніки, необхідні для проведення контролю.

Яка вартість сертифікації?

Вартість робіт з сертифікації у різних органах з сертифікації може бути різною. Розраховують її з огляду на затрати органу з сертифікації і випробувальної лабораторії. Рівень рентабельності для органів з сертифікації обмежений законодавчо.

У «СТАНКОСЕРТі» вартість робіт розраховують із врахуванням складності сертифікованого обладнання у кожному конкретному випадку.

Які формальності необхідно виконати?

Для початку робіт необхідно подати в орган з сертифікації заявку затвердженого зразка, а потім продукцію у випробувальну лабораторію для проведення сертифікаційних випробувань.

Після подання протоколу випробувань випробувальною лабораторією в орган з сертифікації останній зобов’язаний видати вам «Сертифікат відповідності» або мотивовану письмову відмову. Відмова у видачі сертифікату може бути видана тільки у випадку, якщо продукція не відповідає вимогам стандартів.

Як довго тривають роботи з сертифікації?

Тривалість робіт з сертифікації найчастіше залежить від технічної складності проведення випробувань і ступеня «бюрократизації» органу з сертифікації і випробувальної лабораторії. Звичайно, найбільше часу йде на технічну підготовку продукції до випробування: монтаж, підключення, налагодження. Оскільки «СТАНКОСЕРТ» проводить сертифікаційні випробування безпосередньо у замовника, то не витрачається час на монтаж, підключення, налагодження у випробувальній лабораторії.

Як забезпечити конфіденційність?

Сьогодні в умовах конкуренції і ринку багато підприємців хотіли б не розголошувати технічну інформацію, яка стає доступною органу з сертифікації під час проведення сертифікаційних випробувань і оцінки виробництва. «СТАНКОСЕРТ» вжив усіх заходів, щоб не допустити розголошення результатів випробувань.

Куди везти обладнання на випробування?

Зазвичай, сертифіковану продукцію подають на випробування в акредитовану випробувальну лабораторію. «СТАНКОСЕРТ» проводить сертифікаційні випробування технічно складної продукції безпосередньо у замовника, чи то виробника, чи споживача цього обладнання. Необхідно лише виконати його монтаж і підключення до мережі живлення та кола захисту, а також забезпечити необхідні режими роботи. Зокрема, «СТАНКОСЕРТ» випробовує:

- верстати металорізальні, деревообробні, ковальсько-пресове обладнання;

- маніпулятори та роботи, автоматичні лінії для машинобудування, комплекси КПМ і засоби автоматизації до них;

- обладнання для зварювання та паяння;

- обладнання та печі для термічного оброблення;

- устаткування для обробки, переробки і виготовлення виробів із гуми та пластмас;

- стенди, пристрої та машини балансувальні;

- компресори повітряні та газові, фільтри, насоси, вентилятори та шафи витяжні;

- пилоуловлювачі та фільтри;

- пристрої числового програмного керування, комплексні пристрої керування;

- домкрати та підйомники, устаткування такелажне;

- ручний інструмент із пневматичним, електричним або вбудованим неелектричним приводом;

- інструмент слюсарно-монтажний, лампи паяльні, насоси пневматичні;

- електричне та електронне обладнання транспортних засобів, охоронні прилади;

- світильники;

- прилади електронагрівальні;

- прилади із електродвигуном із живленням від батерей;

- автотрансформатори та трансформатори, пристрої для зарядження батерей та акумуляторів.

Юрій Паленний,

завідувач лабораторії

НТЦ «СТАНКОСЕРТ»

Теги и ключевые фразы
як видавати сертифікат, що таке сертифікат охорони, перелік канцелярского приладдя на яке потрібно сертифікат якості, вартість сертифіката, сертифікат електрика необхідність, хто проводить сертифікацію на Україні, для чого потрібні сертифікаії для лабораторії випробувань, Розмитнення не сертифікованого медобладнання, чи потрібно сертифікувати виробничі електроплити, хто проводить сертифікацію дитячий майданчик


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.