Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4450
29.06.2006р. |
Наскільки рентабельні поновлювані джерела енергії?

Енергетична політика належить до числа тих, що нині в Німеччині є причиною найбільш гострих дискусій. Лише нещодавно закінчилась багатомісячна суперечка між міністром економіки Вольфгангом Клементом (Wolfgang Clement) і міністром зі справ охорони довкілля Юргеном Тріттіном (Jurgen Trittin).
"Електротема" № 10 (42) 25 травня - 7 червня 2004 року

Дискусія стосувалася обмеження на викиди німецькими компаніями шкідливих газів в атмосферу. Було досягнуто компромісу: у найближчі три роки обсяг емісій газів, що спричинюють парниковий ефект, повинен скоротитися до 503 млн. тонн щорічно, а в наступні п’ять – до 495. З 1 січня 2005 року, відповідно до принципів Кіотського протоколу, Євросоюз мав намір розпочати торгівлю квотами на емісію парникових газів. Відтак країни-члени ЄС повинні були повідомити в Брюссель про прийняті в них норми викидів. Німеччина виявилась єдиною з великих європейських країн, що дотрималась призначеного терміну. Чи почне ЄС з наступного року торгувати квотами, чи ні – наразі відповіді на це запитання ніхто не знає. Очевидно одне: роль поновлюваних джерел енергії і надалі зростатиме. Ось лише – хто і з яких коштів за це платитиме? І взагалі, наскільки рентабельна електроенергія, отримана від вітру, води і сонця?

На нині в Німеччині встановлено близько 15 тисяч вітрових електростанцій – удвічі більше, ніж чотири роки тому. Жодна країна світу не виробляє таку кількість електроенергії на основі використання сили вітру. Та останнім часом дедалі частіше чутно голоси щодо доцільності використання альтернативних джерел енергії. Чи не занадто дорого обходиться державі прогрес? Поза всяким сумнівом, енергія вітру – це найбільш ефективний вид поновлюваних джерел енергії. Однак, якщо говорити про скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу, то енергія вітру в 10 чи навіть 20 разів дорожче інших видів енергії, і ніхто зараз не в змозі сказати, наскільки ці величезні капіталовкладення в альтернативні джерела енергії загалом виправдані.

Річ у тому, що наразі вітрові електростанції себе не окупають. Їхня економічна життєздатність забезпечується лише за рахунок того, що німецький уряд установив тверді ціни на енергію, отриману від сили вітру. Вони більш, ніж удвічі вищі, аніж ціни на звичайну електроенергію. Крім того, фінансову підтримку одержують і зовсім неефективно працюючі станції, розташовані в безвітряних регіонах. Та й не завжди дме вітер. Тому вугільні і газові електростанції й надалі будуть потрібні, вважають в енергетичному концерні RWЕ. Там говорять, що, коли вітряки зупиняються, то потрібно принаймні 80-90 відсотків енергії, виробленої з використанням сили вітру, компенсувати за рахунок інших електростанцій, а це, звісно, дуже дорого. Це означає, що без додаткових субсидій енергія, вироблена на вітрових електростанціях, була б нині нерентабельна і не могла б конкурувати на ринку.

Сучасні вугільні і газові електростанції викидають в атмосферу набагато менше шкідливих газів, аніж раніш. Крім цього, такі станції набагато дешевші – витрати складають лише незначну частку витрат на поновлювані джерела енергії. Однак експерти Федерального об’єднання підприємств, які використовують енергію вітру, з таким твердженням не погоджуються. Там вважають, що однаково електростанція забруднює природу.

Уряд ФРН продовжує наполягати, щоб до 2020 року одержувана від альтернативних джерел електроенергія мала складати 20 відсотків від усіх обсягів виробленої в країні електроенергії. Без відповідних капіталовкладень тут не обійдеться.

Підготувала Софія БАЙКО.

Теги и ключевые фразы
программа шпион прослушка для нокия603, фото биссексуалы двойное проникновение смотрть онлайн бесплатно на планшете, не поновлювані, використання сили вітру, рентабельність електроенергії, датчики частоти електромережі, статичний перетворювач, альтернативні джерела енергії вітер, не поновлювані джерела енергії, поновлювані джерела енергії
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.