Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7090
04.07.2006р. |
Нове покоління пристроїв захисту електродвигунів

Найбільш розповсюдженим видом трифазного електрообладнання, у тому числі й в Україні, є асинхронні електродвигуни. Згідно зі статистикою, в Україні на даний час експлуатується понад 5 млн. одиниць трифазних асинхронних двигунів напругою 0,4 кВ. Асинхронні електродвигуни (АД), на відміну від інших видів, відносно дешеві, технологічні у виробництві, вирізняються високою надійністю, простотою в експлуатації тощо. Однак, незважаючи на високу стійкість АД до аварійних режимів, вони виходять з ладу, викликаючи при цьому переривання технологічних процесів.
"Електротема" № 11 (43) 8-21 червня 2004 року

Основними причинами, що істотно впливають на термін експлуатації АД, є низька якість напруги мережі та порушення правил експлуатації АД. Найважчими аваріями напруги мережі вважаються: неприпустиме зниження (або підвищення) напруги, порушення її повнофазності та симетричності, виникнення неправильного чергування фаз. До 80% ушкоджень усередині АД є наслідком поганої напруги мережі.

Для захисту електрообладнання, у першу чергу АД, всюди застосовуються різноманітні реле напруги та контролю фаз. Дуже добре себе зарекомендували реле РНПП-301 і РНПП-311, що випускає компанія «Новатек». Їм властиві висока ефективність, надійність та низька вартість. Але всі подібні пристрої навіть при найефективнішому та якісному захисті від аварій у мережі не вирішують проблеми повноцінного захисту АД від механічних перевантажень, ушкоджень силового кабелю живлення, перекосу фазних струмів, пов`язаних з пошкодженням ізоляції усередині АД, тощо.

Повноцінний захист може забезпечити лише той пристрій, який не тільки контролюватиме напругу мережі, а й струми, що протікають в обмотці АД.

Різні виробники постійно працюють над створенням ефективного і повноцінного захисту. Та завдання створення захисного пристрою, який контролює струми, виявилось досить складним. По-перше, струм необхідно вимірювати якомога точніше, адже відомо, що тривала робота АД зі струмовим перевантаженням лише 5% від номінального скорочує термін служби обмоток у 10 разів. По-друге, у зв’язку із сильним відхиленням форми кривої струму від синусоїди, необхідно визначати діючі значення струмів або максимально до них наближені, оскільки робота при пікових значеннях струму є неприпустимою, адже це призводить до помилкових спрацьовувань. По-третє, необхідно забезпечити відлагодження від 7-8-разових пускових струмів, одночасно забезпечуючи вимикання двигуна навіть при невеликих тривалих перевантаженнях. По-четверте, захист від перевантаження повинен бути «розумним», тобто час спрацьовування має залежати від струму. По-п’яте, необхідно вимикати недовантажений двигун при виникненні неприпустимої несиметрії струмів, тобто враховувати режим, коли струми ще не досягли небезпечних значень, але їхня несиметрія призводить до биття ротора. По-шосте, необхідно враховувати теплоту, яка виділяється при пусках двигуна, адже при частих пусках двигун може перегрітися пусковими струмами, навіть коли навантаження значно нижче від номінального. Попри те це, необхідно розрізняти види аварій і стосовно кожної приймати окреме рішення: можна чи не можна вмикати двигун повторно.

Більшість із захисних блоків, що випускаються нині, мають спільні недоліки: низька точність виставляння струму, спрацьовування при максимально допустимому струмі, відсутність вимірювань напруги тощо.

Компанія «Новатек» розробила і розпочала виготовлення універсального блоку захисту асинхронного електродвигуна УБЗ-301. У цьому блоці, створеному на мікропроцесорній основі, здійснюється:

- просте виставляння номінальних струмів до вмикання АД з високим ступенем точності;

- векторний аналіз струмів, що протікають в обмотці двигуна (це дозволило, не погіршуючи достовірності, використовувати тільки два лінійних датчики – вимірювання здійснюються 72 рази за період, що дозволяє визначати векторні та миттєві значення струмів), робота за діючими значеннями струмів і напруги;

- постійний контроль напруги та струмів, що забезпечує можливість розрізнити види аварій та застосовувати стосовно кожної різну логіку прийняття рішень;

- розв’язування за диференційного рівняння теплового балансу АД дозволяє приймати правильні рішення про наявність теплового перевантаження;

- вимірювання опору обмоток АД до його пуску;

- можливість приймати рішення за диференційним струмом, тобто струмом витоку.

Блок УБЗ-301 являє собою принципово новий недорогий пристрій для захисту асинхронних електродвигунів. Уперше здійснено повний і ефективний захист електродвигунів від усіх мережевих аварій, від аварій, які пов’язані з режимами роботи двигуна, а також із внутрішніми ушкодженнями електродвигуна. Застосування найсучаснішої мікропроцесорної техніки дозволило забезпечити необхідну логіку роботи блоку – цієї можливості не надає жоден з існуючих захисних пристроїв як вітчизняного, так і закордонного виробництва.

Вперше на ринку захисних пристроїв з’явився прилад, що справді надійно захищає трифазне навантаження електродвигуна.

Основні принципові відмінності від аналогічних пристроїв інших виробників:

- Контроль якості мережевої напруги. В існуючих блоках такий контроль, зазвичай, відсутній. У деяких дорогих імпортних блоках перед вмиканням у кращому випадку перевіряється наявність та повнофазність мережі живлення. У блоці УБЗ-301 напруга вимірюється як до вмикання, так і після вмикання двигуна.

- Одночасний контроль струмів і напруг, необхідний для аналізу виду аварії. Такий аналіз дає можливість застосовувати відповідну логіку прийняття рішень. Наприклад, при аваріях у мережі – повторний пуск дозволяти, а при аваріях, які пов’язані з пошкодженнями всередині двигуна, – забороняти.

- Встановлення номінальних і робочих струмів. Для правильної роботи блоку принципово важливо якомога точніше задати значення номінального струму двигуна. Від того, наскільки правильно задано цей параметр, залежить ефективність і достовірність прийняття рішень за різного роду перевантажень та інших струмових аварій. В одних пристроях він встановлюється дуже грубо, в інших – його встановлення взагалі неможливе. Так, наприклад, у великій кількості вітчизняних захисних пристроїв перед пуском електродвигуна споживачу пропонується створити на валу номінальне навантаження. При цьому виробники таких блоків не повідомляють, як це в принципі можна зробити. З іншого боку, відповідно до незалежних досліджень, тривале використання електродвигуна з навантаженням, яке перевищує номінальне лише на 5%, призводить до 10-разового скорочення терміну служби обмоток електродвигуна. Таким чином, неможливість точного встановлення номінального струму означає, що ці блоки забезпечують надто грубий захист, по суті, він не дуже відрізняється від функцій звичайного (більш дешевого) теплового реле. В УБЗ-301 проблему завдання номінального струму вирішено: номінальний струм встановлюється до вмикання навантаження з високим ступенем точності.

- Робота блоку УБЗ-301 здійснюється за діючим значенням струму і напруги. Жоден з відомих захистів не дає такої можливості. Важливість прийняття рішення за діючим значенням, особливо струмів, визначається тим, що форми кривих струмів, особливо при пусках, дуже далекі від синусоїди. Якщо приймати рішення не за діючим значенням, а за деякими усередненими сигналами, чи (ще гірше) за піками, як зроблено у багатьох інших пристроях, то такі захисти спрацьовуватимуть хибно і не будуть ефективно захищати навантаження.

- Робота за тепловим перевантаженням. Застосування мікропроцесорної техніки дозволило в УБЗ-301 застосувати складну математичну обробку сигналів. Зокрема, постійно вимірюючи діюче значення струму, розв’язується рівняння теплового балансу електродвигуна. Таким чином, УБЗ-301 робить аналіз перевантаження з урахуванням «історії» роботи електродвигуна. Це означає, наприклад, що попередньо навантажений двигун після перевантаження буде від’єднаний швидше, ніж ненавантажений. В інших блоках у кращому випадку робота відбувається за деякою усередненою струмо-часовою характеристикою, без обліку попередньо накопиченого двигуном тепла. Важливою перевагою є те, що він дозволяє обмежити кількість пусків в одиницю часу. Це дуже важливо, тому що двигун, маючи навантаження на валу менше від номінального, може перегріватись від частих пусків. Рівняння теплового балансу розв’язується неперервно, як у процесі роботи двигуна, так і при його зупинках.

- Блок УБЗ-301 – цифровий, мікропроцесорний. Більшість інших блоків, які випускаються, - аналогові. Аналогова електроніка, на відміну від цифрової, сильно залежить від зовнішніх умов, насамперед від температури навколишнього середовища.

- Один з найважливіших споживчих якостей УБЗ-301 – ціна. Присутні на ринку струмові захисти електродвигунів закордонного виробництва коштують від 290 євро. Гуртова ціна УБЗ-301 – 65 дол. США, включаючи ПДВ.

Таким чином, універсальний блок УБЗ-301, виробництва компанії «НОВАТЕК», – єдиний на нині недорогий пристрій, що здійснює повноцінний захист асинхронних електродвигунів.

Костянтин КОСТЕНКО, заступник директора ТОВ «Новатек».

Теги и ключевые фразы
простый двыгун, наслідки перекосу струмів в електродвигуні, убз секс, риивняня теплового балансут електро двыгуна та його анализ, блоки захисту електро двигунів, форум обмотчиків електродвигунів, Пристрій для фазочутливовго захисту електродвигуна, електродвигун нового покоління, електронні пристрої для захисту електродвигунів, купить убз-118


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.