Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3999
12.07.2006р. |
Обладнання, що тримає стан ізоляції під контролем

У результаті пошкодження ізоляції обмоток статорів електричних машин, у них з’являються мікропори, пустоти та тріщини, які приводять до виникнення часткового розряду (ЧР), який має вигляд іскрового розряду, а також коронного розряду. Старіння ізоляції маже мати як природній так і штучний характер. Основні механізми штучного старіння ізоляції: перегрів, циклічні навантаження, стирання напівпровідникового покриття витків котушок у результаті вібрацій, розшарування ізоляції, забруднення тощо.
"Електротема" № 15 (47) 10-23 серпня 2004 року

Згідно з статистичними дослідженнями EPRI (Electric Power Research Institute), понад 37% відмов та несправностей генераторів та електродвигунів відбуваються через пошкодження електричної ізоляції статорів цих машин, які є причинами виникнення часткових розрядів.

Іскрові розряди супроводжуються короткочасними імпульсами струму та напруги: фронт імпульсу 1-5 нс, що відповідає частоті 50-250 МГц та амплітудою від кількох мВ до кількох сотень мВ залежно від типу ізоляції, системи охолодження машини, робочої напруги, ступеня старіння ізоляції тощо.

Оскільки ЧР є дуже чутливою характеристикою стану ізоляції, вимірювання ЧР-імпульсів дозволяє:

- з високою достовірністю виявити руйнівні механізми та ступінь руйнування (старіння ізоляції);

- контролювати процеси старіння ізоляції.

А це в свою чергу дозволяє здійснити превентивне технічне обслуговування, а тому на відміну від планового технічного обслуговування можна:

- провести конкретні превентивні заходи відповідно до результатів вимірювання (ущільнення витків, їх очищення тощо);

- запланувати технічне обслуговування чи ремонт за багато місяців наперед, враховуючи фінансовий стан підприємства;

- у випадку нормального стану машини – немає необхідності зупиняти її для регулярного технічного обслуговування і втрачати засоби в результаті простою.

Однією з головних проблем у вимірюванні ЧР – наявність електромагнітного шуму з характеристиками, подібними на ЧР. Основні джерела шуму: іскріння у ковзних контактах та перемикачах, ЧР у силових трансформаторах, робота інших електричних машин та інструментів на підприємстві та тощо. Тому донедавна діагностуванням стану ізоляції методом вимірювання ЧР займались переважно спеціалісти-експерти. Їх послуги є дорожчими і результати вимірювання часом траплялись суб’єктивні, багато у чому залежать від вимірювального обладнання (датчики та цифрові осцилографи), кваліфікації та досвіду працівників. Проаналізувати результати можуть тільки самі експерименти.

Компанія Irisзаймається розробкою, виробництвом та впровадженням спеціального діагностичного обладнання та програмного забезпечення для контролю стану ізоляційної системи статорів турбо- та гідрогенераторів та двигунів високої та середньої напруги.

Переваги обладнання та технології компанії.

Технологія Iris дозволяє визначати практично усі механізми та процеси, які приводять до руйнування ізоляції і прийняття необхідних заходів задовго до відмови чи пошкодження машини.

Діагностика здійснюється в режимі on-line у процесі звичайної експлуатації без зупинки машини, при реальній температурі, напруги та навантаженні, і у зручний для обслуговуючого персоналу час. Попередньо, під час поточної зупинки із припиненням подачі напруги, чи у процесі виготовлення електричної машини, встановлюється стаціонарні ємнісні датчики (Epoxy-mica Couplers) ємністю 80 пФ, напругами 6.9, 16 або 25 кВ. Для діагностування турбогенераторів потужністю понад 100 МВт використовуються датчики типу антени (SSC – Stator Slot Coupluers), які встановлюються у пази осердя статора, тому для їх встановлення необхідно вилучення ротора. Один тест займає 20-30 хвилин. Попередню оцінку результатів можна зробити одразу ж після тестування.

Обладнання Iris ефективно розподіляє ЧР імпульси та електромагнітний шум. Використовуване програмне забезпечення аналізує результати тестування та представляє їх у вигляді графіків та діаграм, до інтерпретації деяких не потрібні спеціальні знання і це може здійснити технічний спеціаліст підприємства. Фірма здійснює повну технічну підтримку, монтаж, введення в експлуатацію, зміни рівня ЧР та аналіз результатів з наданням повного звіту та рекомендацій по технічному обслуговуванню електродвигуна чи генератора.

Короткий опис продукції Iris.

Епоксидно-слюдяні ємнісні датчики 80 pF, ємністю 80 пФ. Призначені для фільтрації високочастотного спектру, який містить імпульси ЧР. Встановлюються стаціонарно у терміналі електродвигуна чи генератора, зазвичай 3 датчика на електродвигун або 6 на генератор. Фірма Iris пропонує три типи датчиків залежно від споживаної робочої напруги: 25, 16 та 6.9 кВ. Розміри датчиків відповідно: 206, 127 та 92 мм, діаметр 89 мм. Вага 2.3, 1.6 та 11 кг. Датчики використовуються разом з портативними переносними приладами TGA-B та PDA-IV, а також із стаціонарними приладами для постійного моніторингу: BusGuard, HudroGuard, BusTrac, HudroTrac, MotorTrac та PDTrac.

Датчики типу SSC. Застосовуються для детектування імпульсів ЧР у потужних турбогенераторах (потужністю понад 100 МВт) і являють собою високочастотну двонаправлену антену з смугою пропускання 10-1000 МГц. Наявність двох виводів дозволяє розподілити імпульси ЧР які виникають у пазах та у лобовій частині обмотки статора і, відповідно, контролювати процеси, які руйнують ізоляцію у цих частинах обмотки статора.

Датчики виготовляються для кожного генератора індивідуально відповідно до розмірамірів пазів, товщиною – 2 мм, довжиною – 780 мм (робоча частина – 530 мм). Вони встановлюються у пази статора під час виготовлення чи при перемотуванні обмотки, вони не мають високовольтного з’єднання і не піддаються дії високої напруги.

Портативні переносні прилад Turbo Generator Analyser (TGA прилад).

Існує два типи приладів.

TGA-B, який використовує ємнісні датчики 80 pF (Bus Couplers). Вони застосовується для періодичного контролю стану ізоляції статора турбогенераторів та електродвигунів напругою 4 кВ та вище і потужністю менше 100 МВт.У системі TGA-B використовується по одному чи по два датчики на одну фазову паралель, тобто 3 чи 6 датчиків на генератор залежно від типу генератора чи двигуна (силова шина чи кабель).

TGA-S, який використовує датчики типу SSC, застосовується у турбогенераторах потужністю понад 100 МВт. Звичайно встановлюється щонайменше 6 датчиків типу SSC на генератор.

Прилади призначені для періодичного контролю турбогенераторів та двигунів, яке рекомендується здійснювати 2-3 рази на рік.

Обидва прилади портативні, переносні, живляться напругою 220 В, частотою 50 Гц. Прилад вимагає під’єднання зовнішнього комп’ютера типу NoteBook на якому встановлено керуюче та аналізуюче програмне забезпечення, яке входить у комплект постачання і працює з системою Windows 95, 98, 2000. У системі PDA-IV використовується по два 80 pF ємнісних датчика (аналогічні, що використовуються на TGA-B) на одну фазову паралель, тобто щонайменше 6 датчиків на генератор. Застосування: періодичний контроль стану ізоляції статора усіх типів гідрогенераторів. Характеристики – аналогічні до TGA-B.

Системи Guard.

Стаціонарні системи для постійного контролю стану генератора. Кожна система являє собою відповідно PDA-IV, TGA-B або TGA-S центральний прилад стаціонарно встановлений біля генератора. До центрального приладу може бути під’єднано до 8 DAU (Data Acquisition Unit), яке контролює до восьми генераторів.

Система має інтерфейс, призначений для під’єднання до локальної комп’ютерної мережі чи мережі InterNet, входи для вмикання датчиків температури, навантаження, напруги та вологості (параметрів, які безпосередньо впливають на рівень ЧР), аналоговий вихід (4-20 мА або 0-10 В), спеціальне програмне забезпечення.

Системи Guard можуть застосовуватись на великих електростанціях з високим ступенем автоматизації керування та контролю.

Постійний ЧР-моніторинг: HydroTrac, BusTrac, PDTrac.

HydroTrac, BusTrac, PDTrac – системи для постійного ЧР моніторингу в гідрогенераторах, турбогенераторах та електродвигунах відповідно. До складу комплекту входять 80 pF ємнісні датчики, сам прилад, усі необхідні кабелі та матеріали для монтажу та під’єднання, спеціальне програмне забезпечення TracCon.

Усі прилади мають наступні опції:

- електронна плата для під’єднання до локальної комп’ютерної мережі чи мережі InterNet для керування приладом на відстані;

- інтерфейс для отримання інформації про стан електричної машини (температура, робоча напруга, потужність);

- аналоговий вихід (4-20 мА або 0-10 В) для під’єднання до ПЛК (програмованого логічного контролера);

- RS232-RS485 конвертор;

- інше програмне забезпечення.

Системи HudroTrac, BusTrac, та PDTrac можуть застосовуватись на підприємствах з високим ступенем автоматизації керування та контролю, а також для віддаленого контролю з використанням сучасних можливостей телекомунікації.

Аналіз та представлення результатів вимірювання ЧР.

Згідно з рекомендаціями ІЕЕЕ 1434-2000 (IEEE Guide to the Measurement of Partial Dischanrges in Rotating Machinery), прилади TGA-B, TGA-S та PDA-IV вимірюють максимальну амплітуду додатних та від’ємних імпульсів ЧР на рівні частоти повторення 10 імп/сек та розраховують загальну ЧР - активність. Крім того прилади здатні аналізувати положення імпульсів ЧР відносно фази напруги 50 Гц.

Результати вимірювання обробляються за допомогою програмного забезпечення PDView та AdvanceView та представляються у вигляді графіків та таблиць у дво- та тривимірному зображеннях.

Аналіз абсолютного значення параметрів Qm та NQN дозволяє визначити ступінь зносу ізоляції та еволюцію цього процесу:

Аналіз полярності параметрів Qm та NQN дозволяє визначити місце виникнення ЧР і відповідно механізм, який руйнує ізоляцію: ЧР на поверхні витків (руйнування напівпровідникового покриття в результаті вібрації та послаблення витків у пазах), у глибині ізоляції (порожнини та розшарування в результаті постійного перегріву), між ізоляцією та провідником (циклічні навантаження) та інші.

Аналіз положення імпульсів ЧР відносно фази дозволяє розрізняти проблеми, які виникають у пазах, у лобовій частині чи ЧР між фазами, і відповідно механізми, що викликають ЧР.

База даних фірми Iris з результатами вимірювання ЧР.

База даних Iris є найбільшою базою даних такого типу у світі, і містить більше 30 тисяч результатів вимірювання ЧР. Результати отримані з використанням обладнання фірми Iris при тестуванні різних типів гідро/турбогенераторів та електродвигунів в усьому світі. База даних містить повну інформацію про параметри кожної з електричних машин, на якій здійснювались вимірювання ЧР, фірмі виробнику, типі ізоляції, методі охолодження, класі напруги тощо, а також про результат ЧР - тестів.

ЧР-тест є порівняльним тестом: порівняння з попередніми результатами вимірювання на цій же електричній машині та оцінка еволюції рівня ЧР у часі, а також порівняння з результатами вимірювань, які отримані на машинах з аналогічними характеристиками, типом ізоляції, класом напруги тощо. Тому база даних фірми Iris є важливим джерелом статистичної інформації, яка необхідна для оцінки стану ізоляції статора.

Щороку Iris публікує аналітичний звіт, використовуючи інформацію отриману з бази даних, і представляє його на щорічній конференції IRMC (Iris Rotating Machine Conference). Крім того, спеціалісти фірми проводять вибірку та фільтрацію даних і надають специфічні звіти з замовлень клієнтів.

Current Signature Analyzer (CSA-meter)

Нова перспективна розробка Iris. Застосовується для діагностування ротора індукційних електродвигунів (обриви обмотки, вібрація). CSA-meter являє собою портативний переносний прилад (hand-held), який використовує струмовимірні клішні як датчик, та спеціальне програмне забезпечення для аналізу результатів вимірювань, працюючий у середовищі операційної системи Windows.

Спеціальні пристрої для детектування викидів напруги та імпульсів ЧР в електродвигунах середньої напруги (400-3000 В): PDAlert, SurgeAlert. Ці пристрої використовуються виробниками електродвигунів та генераторів, а також сервісними та ремонтними організаціями, а саме для контролю якості виготовлення та ремонту.

Теги и ключевые фразы
BUSTRAC.COM.UA, типи ізоляції, Проаналізуйте основні вимоги до періодичного контролю електричної ізоляції., bustrac.com ua звітна система., Контроль стану ізоляції, обладнання і прилади для контролю ізоляції в мережі 10 кВ, шер,дар,борай,секс., мемы фоторедакторы на телефон нокиа аша311, як займатись сексом видео безкоштовно без регистрации повидомлень и флешплеера на мобилки, Как увеличить половой орган быстро и безболезненно 3gp. Видео.


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.