Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3156
10.08.2006р. |
Універсальний драйвер для інтелектуальних лічильників енергії

Нині гостро стоїть питання контролю споживання енергоресурсів. І якщо приладів комерційного обліку не бракує (усі вони мають послідовний інтерфейс RS-232/485 і постачаються в комплекті з програмним забезпеченням для відображення і роздруку інформації), то для організації єдиної системи технічного обліку цього явно недостатньо. Тому неминуче з'являється низка питань, які важко вирішити в концепції системи комерційного обліку:
"Електротема" № 18 (50) 28 вересня - 11 жовтня 2004 року

- що робити з існуючим парком `старих` індукційних лічильників, кількість яких зазвичай набагато переважає кількість точок комерційного обліку;

- як об`єднати різнорідні лічильники в єдину інформаційну систему;

- як знизити витрати на створення комплексної інформаційної системи;

- як забезпечити вірогідність і повноту інформації, що зчитується з інтелектуального лічильника за сеанс зв`язку.

Фахівцям російської компанії “Векон” довелося зіштовхнутися саме з такими проблемами, для вирішення яких вони розробили універсальний драйвер, що за допомогою нескладних технічних удосконалень дозволив включити в комплексну інформаційну систему наявний парк приладів обліку.

Універсальний драйвер для лічильників енергії – це 32-бітний додаток, що працює на платформі Windows, призначений для опитування електронних лічильників енергії, що мають інтерфейсний вихід. Драйвер призначений для збирання і передачі цифрової інформації з електронних лічильників енергії та передачі даних у системи верхнього рівня в зручному для них вигляді. Середовище передачі даних: фізичні лінії, телефонні чи виділені канали зв`язку.

Універсальний драйвер працює як з лічильниками електричної енергії і потужності, так і з лічильниками тепла, газу, води.

Драйвер складається з ядра і набору незалежних модулів введення/виведення даних. Модулі введення забезпечують зчитування даних з різних типів лічильників, а модулі виведення – видачу даних у зручному для системи верхнього рівня вигляді.

Модульна структура забезпечує такі переваги універсального драйвера:

- можливість опитування різнотипних лічильників (також і підключених до одного порту); роботи з лічильниками за прямим з`єднанням по портах RS-232/485, Ethernet, а також через модем, що комутується, чи по виділеній лінії; видачі інформації з декількох каналів одночасно, наприклад, через OPC, запис у БД SQL;

- докладний протокол опитування, що можна вивести у файл, а також за наявності відповідного модуля в БД SQL на принтер, причому можна побудувати ступінь деталізації протоколу по кожній категорії повідомлень;

- можливості для розширення: модулі для нових типів лічильників чи адаптовані модулі виводу інформації можуть бути написані за короткий термін і не вимагають повторного налагодження всього драйвера;

- мінімальні вимоги до системного ресурсу: у драйвері використовуються тільки ті модулі введення/виведення, що необхідні в роботі;

- можливість видачі як скалярних змінних (час, потужність), так і векторних (архів лічильника) величин;

- для деяких типів лічильників є можливість у випадку збою опитування одержати дані, пропущені при опитуванні.

У драйвері використовуються технології, характерні для платформи Windows:

- зручні та звичні для користувача панелі інструментів і меню;

- налаштування за допомогою ієрархічного дерева в стилі провідника Windows.

Також слід зазначити великі можливості драйвера щодо налаштування опитування: можливість опитувати лічильники з різною періодичністю в будь-який час доби, поєднувати лічильники в групи і будувати опитування для груп, копіювати опис створеного лічильника (полегшує налаштування великої кількості лічильників). Є можливість перегляду і редагування конфігурації драйвера за допомогою будь-яких XML-сумісних програм, наприклад, Internet Explorer 5.0.

Драйвер працює в автоматичному режимі й може експлуатуватися безперервно чи під керуванням користувача. У першому випадку драйвер призначений для опитування лічильників за попередньо заданим розкладом, при цьому на тім же комп`ютері можуть виконуватися інші завдання. В другому випадку відбувається автоматичне відновлення архівних даних після старту драйвера користувачем. Потім результати опитування передаються пакетам верхнього рівня, а також відбувається запис результатів опитування.

Характерною особливістю драйвера є можливість опитування великої кількості лічильників різних типів. Драйвер здатен опитувати лічильники, підключені прямо до ПК чи через модеми та мережу. У випадку, якщо кілька різнотипних лічильників працюють по неконфліктуючих протоколах, можливе підключення цих лічильників на один порт. Опитування лічильників, підключених до різних портів комп`ютера, проводиться паралельно, що скорочує час між відновленням даних про поточні покази лічильників.

Драйвер володіє високим масштабуванням, дозволяючи опитувати понад 255 COM-портів (за наявності плат розширення), до кожного з яких може бути підключено понад 254 лічильників.

Слід зазначити також особливості драйвера щодо обробки зчитаних з лічильника даних. Оскільки різні лічильники по-різному зберігають і надають дані, драйвер перетворює отримані дані і приводить їх до стандартного для ПК виду, причому усередині драйвера всі перетворення проводяться з максимально можливою точністю. Також драйвер може перетворювати отримані величини в стандартні одиниці виміру. Деякі дані можуть бути передані на обробку в тому вигляді, у якому вони були отримані з лічильника, якщо це принципово важливо з комерційної точки зору.

Драйвер надає уніфіковані засоби зчитування і видачі показів лічильників. Це можуть бути як архіви показів, так і поточні покази лічильника. У випадку, якщо лічильник підтримує функцію установки часу, драйвер може синхронізувати годинники лічильника і комп`ютера.

Універсальний драйвер виконує наступні функції:

- періодичне зчитування оперативних і архівних даних з лічильника;

- передачу даних по будь-якому протоколу в програми верхнього рівня за їхніми запитами;

- синхронізацію часу комп`ютера і лічильників.

Значення зчитаних параметрів зберігаються в проміжному буфері драйвера. Крім того, драйвер має ряд додаткових параметрів, що формуються в самій програмі, наприклад, коди помилок чи ознаки відмов каналу зв`язку з лічильником. Ці параметри необхідні для сигналізації порушень в АСКОЕ.

Базовий модуль – ядро драйвера є загальним для всіх модифікацій універсального драйвера. Ядро складається з буфера, який зберігає дані, що зчитуються, з часу останнього сеансу опитування. Саме ядро створює потрібну функційність, що забезпечує тривалий термін життя цього програмного продукту. З ядром зв`язані модулі видачі даних по протоколах OPC, SQL. Після чергового циклу опитування ядро пересилає дані з внутрішнього буфера в кожний з модулів виводу.

Інша частина драйвера включає набір модулів, що визначають інтерфейс із конкретним типом лічильника. Кожен модуль забезпечує взаємодію тільки з одним типом лічильників, незалежно від типу використовуваного протоколу. За рахунок цього досягається економія системних ресурсів комп`ютера, на якому встановлено драйвер.

Особливістю побудови драйвера є його модульна структура. Це дозволяє легко розширювати драйвер для підтримки опитування нових типів лічильників, а також виводу результатів у зручному для споживача виді. Також це дозволяє вести гнучку цінову політику, коли користувач платить тільки за ті модулі (і відповідно тільки за ту функційність), що йому потрібно. Це, природно, відбивається на вимогах до системних ресурсів комп`ютера, тому комп`ютер може використовуватися для виконання й інших завдань.

Драйвер здатен видавати дані опитування одночасно декількома способами: OPC, ODBC, прямий запис у Oracle, DDE, але можлива й видача даних, наприклад, Microsoft Access, Microsoft SQL Server. Драйвер забезпечує сумісність із усіма сучасними SCADA-системами, що розширює можливості побудови інтегрованих АСКОЕ й інтеграцію систем автоматизованого обліку в інші АСК.

Артем Герасимов.

Теги и ключевые фразы
флеш плеер зпрограмним забеспеченням s40, зв'язаних девок насилують скачати на телефон, скачать відео як правільно робити Анилингус, універсальні драйвера для компютера, Для чого призначений драйвер ?, універсальні драйвера, драйвер що це, Універсальні лічильники, інтелектуальні лічильники, автоматичне зчитування показів лічильника
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.