Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6450
25.09.2006р. |
Етапи розвитку системи якості підприємства

В умовах перевищення пропозиції над попитом, для збереження й тим більше завоювання свого місця на ринку, вже недостатньо просто продемонструвати свою здатність зробити продукцію високої якості, якавідповідає вимогам замовника. Потрібно ще переконливо довести, що ця здатність поширюється не тільки на окремі зразки, а й на весь спектр продукції. Тобто підприємство повинне надати гарантію того, що здатне випускати високоякісну продукцію стабільно.
"Електротема" № 19 (51) 12-25 жовтня 2004 року 

Ви можете запитати: «Що ж може дати таку гарантію?». Відповідь: «Керування якістю». Але керувати якістю неможливо без застосування ефективних методів, що відповідають сучасному рівню. За минулі десятиліття розвиток методів керування якістю набув швидких темпів. Починаючи з 30-х років минулого сторіччя, з`являлися що раз нові ефективні підходи в керуванні якістю, які докорінно змінили традиційні погляди, у тому числі й на такий широко застосовуваний прийом, як контроль якості готової продукції.

Починаючи із середини ХХ століття, активно розвивалися нові методи керування якістю, принциповою відмінністю яких є націленість на запобігання відхилень, а не боротьба з виявленими дефектами. Сформувалася нова філософія підходів до керування якістю.

Організація роботи підприємства щодо керування якістю відповідно до сучасних поглядів охоплює значно більше напрямків, ніж лише контроль продукції. Мова йде про активне застосування методів керування на всіх етапах життєвого циклу продукції, тобто від маркетингових досліджень до утилізації.

Більше того, на сучасному підприємстві керування якістю стало невід`ємною складовою частиною загального керування підприємства, причому на всіх рівнях: і на рівні встановлення основних принципів діяльності (місія й мета підприємства), і на рівні стратегії (політика підприємства, стратегічне планування), і на рівні оперативного керування (розподіл обов`язків, документообіг, виробництво, підготовка кадрів, контроль і випробування, зберігання тощо).

У результаті узагальнення передового світового досвіду фахівці в галузі керування якістю виробили мінімально необхідні складові діяльності з ефективного керування якістю. Вони були узагальнені Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) - всесвітньою федерацією національних органів із стандартизації, і оприлюднені в 1987 році як спеціальна серія міжнародних стандартів, що одержали назву «стандарти ISO серії 9000». Здебільшого текст ISO 9000 розроблений Британським інститутом стандартів (BSI), що взяв на себе більшу частину навантаження з просування стандартів у Європейському Співтоваристві.

Розроблення стандартів ISO серії 9000 стало одним з переломних етапів в еволюції методів керування якості. Вони дозволили створити ефективний і до певного ступеня універсальний механізм оцінки здатності підприємства гарантувати випуск продукції в точній відповідності до вимог споживача. Стандарти ISO серії 9000 містять у собі мінімальні вимоги, яким повинна відповідати організація робіт із забезпечення гарантій якості, незалежно від того, яку саме продукцію випускає підприємство або які надає послуги, а також незалежно від розміру підприємства - велике воно чи маленьке.

То що ж таке ISO 9001:2000? ISO 9001:2000 можна вважати першим всесвітньо визнаним знаком «Зразково-показового ведення господарства», що присуджується за якість ділової діяльності. Загалом, ISO 9001:2000 - це модель, за якою організовується керування підприємством таким чином, щоб забезпечити найвищу якість його роботи підприємства.

Отже, із усього вищесказаного зрозуміло, що гарантією якості продукції є не тільки сертифікат якості на продукцію, але й система менеджменту якості.

Описана в стандартах ISO серії 9000:2000 модель системи якості вимагає побудувати спеціальним чином діяльність в галузі забезпечення гарантій якості, що повинна охопити всі без винятку підрозділи підприємства. Намагаючись вирішити поставлене завдання, керівництво підприємства неминуче зіштовхується з низкою питань:

- Як створити систему якості, що враховувала б особливості підприємства й була ефективним механізмом забезпечення високої якості продукції?

- Що потрібно зробити для успішної сертифікації своєї системи менеджменту якості в органі з сертифікації, чий авторитет є загальновизнаним?

Підготовка фахівців з керування якістю.

Найперше завдання пов`язане з навчанням керівників і фахівців підприємства з керування якістю. Нині, щоб розробити й впровадити по-справжньому ефективну систему менеджменту якості, потрібно ґрунтовно володіти сучасними підходами й методами в галузі керування якістю. При цьому мова йде не про вузьке коло фахівців, що працюють в «класичних» службах якості підприємства: лабораторіях надійності, ВТК, ЦЗЛ тощо - добре знайомих з організацією робіт із забезпечення якості продукції відповідно до ідеології впровадження комплексних систем керування якості продукції (КС КЯП). Нову філософію якості повинні засвоїти всі працівники - починаючи з вищого керівництва й закінчуючи прибиральницями. Кожній категорії працівників відповідає свій мінімум знань в галузі керування якістю, необхідний для ефективного виконання посадових обов`язків.

Особливої уваги з боку керівництва потребує питання підготовки фахівців в галузі якості, чиї службові обов`язки повністю або значною мірою пов`язані (або будуть пов`язані в майбутньому) з діяльністю в галузі якості - менеджерів з якості, внутрішніх аудиторів системи якості. Саме вони повинні складати основу тих робочих груп, які будуть розробляти окремі елементи майбутньої системи якості.

Створення системи менеджменту якості.

Навчивши своїх фахівців, підприємство має впровадити сучасну систему менеджменту якості, що відповідає вимогам стандартів ISO серії 9000:2000.

Роботу на цьому етапі варто починати з аналізу існуючих на підприємстві підходів до керування якістю й ступеня їхньої відповідності вимогам міжнародних стандартів. За підсумками аналізу складається план доробки / розробки невідповідних або відсутніх елементів, реалізація якого фактично й означає закінчення розробки системи якості.

Досвід створення систем якості свідчить, що орієнтація тільки на власні сили або тільки на сили сторонніх фахівців - далеко не найкращий спосіб вирішення завдання. Набагато ефективніший (як з огляду якості, так і з огляду часу розробки) проміжний варіант - розробка й впровадження системи спеціально навченими фахівцями самого підприємства за підтримки запрошених кваліфікованих і досвідчених консультантів. Адже життєздатною може бути лише та система, що створена розумом і руками фахівців самого підприємства. Тільки така система житиме, і розвиватиметься, а після її офіційного визнання - сертифікації, престиж організації на ринку багаторазово збільшиться.

Незважаючи на те, що стандарти ISO розроблялися при урядовій підтримці, сертифікація згідно з ISO 9000 - справа добровільна. Тиск, що змушує підприємства до сертифікації, здійснюють споживачі, а не законодавчі органи. Наявність сертифікату на систему стала необхідною умовою не тільки при укладанні контракту, але й необхідною підставою для початку переговорів. Нині підприємству марно і мріяти про те, щоб стати офіційним постачальником великих компаній, якщо воно не може пред`явити сертифікат на систему менеджменту якості, виданий авторитетним органом з сертифікації. В Європі всі споживачі вимагають реєстрації згідно з ISO 9001:2000 від своїх постачальників. Тобто, немає реєстрації згідно з ISO 9001:2000 - не буде укладений контракт.

Наявність сертифікату на систему менеджменту якості має на увазі також і її аудит (перевірку) на відповідність вимогам стандартів ISO серії 9000. Це фактично комплексний аудит усього підприємства, позитивні підсумки якого свідчать про високий ступінь організації управлінської діяльності на підприємстві, звичайно, насамперед в галузі забезпечення якості, але фактично - і у всіх інших напрямках. Це й є тією необхідною гарантією стабільності якості, про яку йшла мова на початку статті.

Павло БІЛОУС,
аудитор систем менеджменту Регіонального Управління в Україні Російського Морського Регістру Судноплавства(Україна, Одеса) – Представництва Центрального органу з сертифікації систем менеджменту Асоціації з сертифікації - Асоціації з сертифікації «Русский Регистр» (Росія, Санкт-Петербург).

Теги и ключевые фразы
етапи розвитку якості, етапи розвитку забезпечення якості, основні етапи розвитку системи якості, етапи розвітку системи якості, Порно високої якості, скачать говоряший кот на сумдион 5630d, Опишіть системи якості сучасних підприємств, Код до стандартої гри на самсунг гт 3 shaolin jump, етапи розвитку систем якості, Етапи розробки і впровадження системи якості
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.