Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2707
28.09.2006р. |
Торгівля електродвигунами. Чи є місце маркетингу в цьому бізнесі?

Можна зразу сказати, що без маркетингу, маркетингового підходу бізнес взагалі неможливий. Одне з багатьох визначень маркетингу сформульоване так: це стратегія і тактика діяльності фірми в ринкових умовах, що спрямована на виявлення та задоволення потреб споживачів прибутковим чином. Отже, центральною фігурою є споживач, клієнт.
"Електротема" № 19 (51) 12-25 жовтня 2004 року

Споживачів електродвигунів центрального регіону України можна умовно поділити на такі сегменти: великі промислові підприємства гірничо-металургійної, хімічної та машинобудівної галузей; підприємства агропереробної та харчової промисловості, сільськогосподарські підприємства; будівельні організації; середні та малі промислові підприємства; приватні підприємці різних напрямків діяльності. Всі вони потребують різних електродвигунів – різних за типами, цінами, гарантіями якості, роками виготовлення, термінами постачання, умовами оплати, післяпродажним сервісом та ін. Але з точки зору маркетингу, всі ці підприємства мають спільну рису: адже клієнт купує не двигун, а ту вигоду, яку дасть йому цей виріб (відремонтованій верстат, укомплектована машина тощо).

Виробники електродвигунів переважно орієнтовані на власне виробництво та гуртові продажі, тобто сповідують виробничо-збутовий підхід, і, зазвичай, продають те, що випускають, а не випускають те, що потрібно кінцевому споживачеві. Виробника цікавить власна вигода: максимальне завантаження виробничих потужностей, максимальна рентабельність цих потужностей тощо. Отже, на ринку є виробник зі своїми можливостями та є споживач з власними потребами. Для того, щоб виробник дійшов згоди з кінцевим споживачем, існує посередницька чи торгова фірма. Таким чином, маємо класичній ринковий ланцюжок «виробник-продавець-споживач». Причому споживач не є пасивним учасником ринку, а найактивнішою і найвагомішою його складовою. Згадаємо прислів’я “Хто замовляє музику, той платить.” В даному випадку платить споживач. І якщо ми хочемо успішно конкурувати на ринку та заробляти свій прибуток, наше завдання - грати для нього цю музику. Відповідно, завдання продавця в цьому “оркестрі” - знати потреби споживача, знайти виробника товару, який потрібен споживачу, та укласти з ним угоду. Завдання, на перший погляд, просте, але для його виконання потрібні нові підходи та знання. Як це робиться?

Постійно ведуться дослідження ринку (покупців, партнерів, конкурентів). На основі результатів розробляються стратегічні та тактичні плани, а потім виконуються за допомогою маркетингових інструментів. Проблема, яку повинно вирішувати кожне, а не тільки торгівельне підприємство, складається з виконання маркетинг-МІКС – балансу чотирьох політик:

- асортимент;

- ціни;

- комунікації;

- розподіл.

На прикладі нашого підприємства розглянемо використання цих інструментів.

Для ринкових досліджень у ТОВ “Євротекс” створено окрему дослідницьку структуру під назвою «DMG» - Дніпровська Маркетингова Група. Завдання дослідницької групи можна розділити на три блоки:

- вивчення споживачів та їх потреб;

- вивчення постачальників та їх можливостей;

- визначення найбільш ефективних методів задоволення потреб споживачів прибутковим для себе способом.

На основі отриманої ринкової інформації та з урахуванням специфіки окремих ринкових сегментів розробляються тактичні плани. Вони враховують місцезнаходження, вимоги клієнта до асортименту, цінового діапазону, якості (мається на увазі вторинний ринок), умов оплати, термінів постачання, потреб в додатковому сервісі, періодичність та обсяги закупівлі, особливості людей, які приймають рішення про закупівлі. Згідно з нашими дослідженнями, на ринку електродвигунів основними є особисті продажі, які здійснюють менеджери з продажу. Для оптимізації процесу на кожному робочому місці менеджера встановлено програму CRM, яка дозволяє побудувати систему взаємовідносин з клієнтами.

Асортимент.

Для задоволення потреб покупців на підприємстві діє склад електродвигунів, який постійно оновлюється. Здійснюється торгівля вентиляторами та насосними агрегатами, які комплектуються електродвигунами. Всі ходові марки та модифікації клієнти мають змогу придбати швидко та недорого. На вимогу покупця, можливе постачання електродвигунів попередніх років випуску. Щодо спеціальних та інших двигунів, постачання здійснюються за обумовленим заздалегідь графіком для кожного клієнта. Фірма також виконує гарантійне обслуговування проданих двигунів. За бажанням, виконується доставка електродвигунів для постійних клієнтів можливе постачання запчастин та комплектуючих.

Ціни.

Щодо всіх електродвигунів, супутніх товарів та послуг, сервісу діє гнучка цінова політика. На товари 2004 року випуску існує система знижок та заохочення клієнтів. На товари попередніх років випуску – система заохочення клієнтів. Фінансові умови для проведення закупівель – від передплати до акредитиву та консигнації - враховують всі бажання покупців. Умови постачання затверджуються клієнтами.

Комунікації.

Для проведення комунікаційної політики на нашому підприємстві створено окремий підрозділ – рекламна агенція “АБРИС”. Вона займається рекламою підприємства на основі даних, які отримані в результаті досліджень «DMG». Рекламна діяльність передбачає вироблення фірмового стилю, створення та підтримку іміджу, проведення виставково-ярмаркових акцій.

Працівники фірми постійно ведуть консультаційну роботу з клієнтами, допомагаючи у виборі того чи іншого типу обладнання. На підприємстві вироблені стандарти обслуговування клієнтів.

Розподіл.

У збуті використовуються максимально короткі канали (безпосередньо від виробника). При цьому завдання збуту – не стільки заробити максимальний прибуток, скільки в означений термін поставити споживачу необхідний йому товар відповідної якості. У всіх містах регіону ми маємо своїх торгівельних представників. За бажанням клієнта, ми здійснюємо постачання електродвигунів своїм транспортом, починаючи з одного. Терміни та ритм постачань виконуються обов’язково.

Всі вищезгадані методи сприяють динамічному розвитку підприємства. Вони допомагають у досягненні міцних конкурентних позицій та дозволяють впевнено крокувати у майбутнє.

Наостанок наведемо декілька обов’язкових умов забезпечення ефективності торгівельного бізнесу на основі концепції маркетингу:

- визначення мотивів та переваг споживачів;

- сегментація споживчого ринку;

- вивчення ринку виробників;

- визначення цільових сегментів споживачів та виробників;

- розробка стратегічних і тактичних планів розвитку бізнесу;

- впровадження клієнт-орієнтованої технології роботи;

- постійний моніторинг ринку та коригування тактичних планів відповідно до змін зовнішнього середовища.

Ще раз хочеться повторити! – за музику платить клієнт, а наше завдання - зіграти цю мелодію правильно та красиво.

Євген ВЕРБИЦЬКИЙ,
директор,
ТОВ “Євротекс”

Теги и ключевые фразы
ринку електродвигунів, виробники електродвигунів в україні, скільки електродвигунів в україні, Ринок конкурентів по електродвигунами, виробники електродвигунів, інструменти євротекс, продаж електродвигунів стрий, вивчення ринку виробництва масляних насосів, статичный перетворювач, електротени принцип работи масляного радіатора
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.