Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3686
23.10.2006р. |
Ретрофіт: економічні рішення невідкладних проблем

В умовах нестабільного фінансування заходів з модернізації енергетичного господарства в Україні, як і в інших країнах СНД, в експлуатації перебуває велика кількість комплектних розподільних пристроїв (КРП) попередніх років випуску, загалом працездатних, але укомплектованих застарілими комутаційними апаратами, що мають повністю вичерпаний ресурс або такий, що наближується до вичерпання. Зрозуміло, що продовження експлуатації таких КРП – не забаганка безтурботного життя, а жорстока необхідність, насамперед через брак коштів на придбання сучасного обладнання.
"Електротема" № 20 (52) 2004 року

За таких умов енергетики вдаються до штучного подовження термінів експлуатації обладнання за рахунок планових та позапланових ремонтів, профілактики та заміни некондиційного обладнання на таке, що було у використанні, але менш зношене, тощо. Але слід визнати, що такі заходи здатні лише відкласти проблему на деякий час, проте аж ніяк не вирішити її. З огляду на загальний відсоток зношеності обладнання та певні сумніви в тому, що найближчим часом вдасться віднайти значні кошти на докорінну модернізацію, ситуація виглядає загрозливо.

З іншого боку, незважаючи на фінансові та інші труднощі надійне енергозабезпечення повинно бути забезпечено за будь-яких умов. Важко собі уявити, щоб вітчизняні фахівці енергопостачальних компаній чи енергетичних служб промислового сектору свідомо пішли на ризик знеструмлення об`єктів чи загрози аварійних ситуацій через брак коштів та обладнання. Розв`язок питання вбачається у пошуку заходів, які б дозволили здешевити модернізацію. Одним з ефективних шляхів економії коштів при проведенні модернізації розподільного обладнання 6-10 кВ є программа “Ретрофіт”, розроблена фахівцями ВАТ „Рівненський Завод Високовольтної Апаратури”. Добре розуміючи вимоги експлуатаційників та маючи величезний досвід конструювання та виготовлення сучасних комірок КРП та вимикачів різних видів та класів, рівненські електротехніки пропонують ринку компромісне рішення – заміну коммутаційних апаратів в комірках без заміни самих комірок.

Зазвичай, конструкція старих комірок, хоча й певною мірою застаріла, але не настільки критично, щоб потребувати негайної заміни. Чого не скажеш про вимикачі – масляні та електромагнітні, що не тільки вже відпрацьовують свій ресурс (до речі, зовсім невеликий порівняно з ресурсом сучасних вакуумних вимикачів), але й застаріли морально та не гарантують надійності енергопостачання, вимоги до якого безперервно підвищуються разом із розвитком енергетичного господарства. Логічне рішення – заміна вимикачів та збереження комірок.

РЗВА пропонує замовникам три шляхи проведення модернізації за програмою “Ретрофіт”. Найбільш простий та зручний з точки зору експлуатаційників шлях – заміна вимикача разом із викотним елементом. Хоча цей спосіб найбільш витратний, але й має найбільше переваг. Фактично, у випадку заміни викотного елементу виведення КРП з експлуатації не відбувається. Не потрібно проводити роботи у релейному відсіку та відсіку викотного елемента. Реконструкція проводиться без зварювальних робіт. Уся операція заміни зводиться до викочування старого візка викотного елементу та вкочування нового. Усі існуючі блокування зберігаються. Більше того, завдяки сучасній конструкції блока управління вакуумного вимикача існує можливість введення додаткових захистів та блокувань. Додається можливість ручного оперативного вимикання за допомогою важеля ручного вимикання та можливість аварійного вимикання за відсутності напруги у колах оперативного струму.

На РЗВА виробляється декілька десятків типовиконань викотних елементів, які, залежно від типу комірки, що реконструюється, комплектуються вакуумними вимикачами серій ВР1 або ВР2 та елегазовими вимикачами LF (виробництва SchneiderElectric). Викотні елементи з вимикачами серій ВР1 та ВР2 використовуються для заміни вимикачів ВК-10, ВКЕ-10, ВМГ-133-10, ВМПЕ-10, ВЕМ-10Е у комірках типів К-104, КМ-1Ф, КР6-У4, К-ХІІ, КРУ-2-10Е тощо. Для заміни вимикачів ВЕМ-6 в комірках типу К-Х використовується сучасний вакуумний вимикач ВР6К, що, як і ВР6В, конструктивно виконаний у вигляді викотного елементу. ВР6В використовується для заміни вимикачів ВЕ-6, ВЕЕ-6, ВЕС-6, ВЕЕС-6 у комірках типів КЕ-6, КЕ-6С, КЕЕ-6, КЕЕ-6С. За потреби ті ж типи комірок можуть бути модернізовані із встановленням елегазових вимикачів LF від французького виробника.

Подекуди більш доцільним та економічно обґрунтованим може бути заміна не усього викотного елементу, а лише вимикача з елементами блокування, контролю, захисту тощо. За цієї схеми роботи, на старому візку монтується так званий універсальний модуль, що включає сам вимикач (ВР1 або ВР2), необхідні блокування та захисти, частина з яких монтується на металевому каркасі модуля, а інша - входить до складу блоку керування вимикачем, засоби релейного захисту, що еквівалентні будь-якій із схем змінюваного вимикача, обмежувачі перенапруг та набір кріплення. Габаритні монтажні та приєднувальні розміри модуля повністю відповідають розмірам змінюваних вимикачів. Кваліфікований персонал проводить реконструкцію без зварювальних робіт, при цьому час виведення КРП з експлуатації не перевищує кількох годин. Зазвичай фахівці РЗВА проводять показову реконструкцію та навчання персоналу замовника, після чого подальші роботи ведуться вже силами замовника.

Універсальні модулі застосовуються для заміни застарілих масляних та електромагнітних вимикачів у комірках типів К-ІІІ, К-ХІІ, К-ХХV, К-ХХVІ, К-ХХVІІ, КР-10, К-37 та багатьох інших серій. Крім того, модернізація ведеться не лише за проектами, що вже опрацьовані на заводі, а й на будь-яких типах КРП. У цьому випадку фахівці РЗВА виїжджають на місце майбутньої модернізації, проводять необхідні виміри та знайомляться з документацією. Потім конструкторами РЗВА розробляється індивідуальний проект модернізації. До речі, багато з типових проектів з`явились саме шляхом виконання індивідуальних проектів.

Найдешевший, але й найбільш трудомісткий шлях модернізації КРП та КЗО – це використання універсального монтажного комплекту “Ретрофіт”. Комплект складається з набору опорних та монтажних кріплень, струмоведучих шин, опорних ізоляторів, джгутів з відповідним маркуванням, ОПНів та, власне, самого вимикача. При реконструкції за допомогою монтажних комплектів монтажникам на місці реконструкції потрібно виконати певний обсяг робіт: збирання, встановлення та закріплення в КРП або КЗО монтажної рами, монтаж на ній вимикача, під`єднання тяг, виведення джгутів, вигинання та монтаж струмоведучих шин тощо. Зазвичай робота не потребує зварювання, а лише висвердлювання додаткових отворів для кріплень та монтажу.

Реконструкція за допомогою універсального монтажного комплекту має очевидні переваги у випадках робіт на значно віддалених від сервісних центрів РЗВА об`єктах. Також, це єдиний спосіб модернізації КЗО. Для модернізації використовуються вакуумні вимикачі серій ВР0, ВР1 та ВР2. Реконструюються КРП серій К-VІ, К-104, КРН-ІІІ-10, КРН-ІІ, КР-10-У4, КРН-10-У1, К-ІІ, К-ІІІу, К-ІV, КРН-ІV, К-VІу, кам`яні ЗРУ тощо. Модернізації підлягають КЗО-266, 272, 285, 292, 2УМ, 2200, Д13Б, КП03, ЛП318, МКФВ тощо.

Вочевидь, головні переваги модернізації за програмою “Ретрофіт” – підвищення надійності роботи КРП, подовження ресурсу (до 25 років), зниження експлуатаційних витрат та підвищення безпеки персоналу. Фактично за відносно невеликі кошти замовник отримує якісно новий продукт, адже модернізовані розподільні пристрої набувають характеристик сучасних КРП.

Практика модернізації розподільних пристоїв, що перебувають в експлуатації, розповсюджена у ринковоорієнтованих країнах, поступово набула поширення і в СНД. Зокрема, декілька виробників пропонують свої рішення. Головні козирі програми “Ретрофіт” Рівненського Заводу Високовольтної Апаратури – досконале знання рівненськими фахівцями коммутаційної та розподільної апаратури (адже більшість вимикачів, що сьогодні потребують заміни, але ще працюють, навіть незважаючи на перевищення ресурсу, – саме апарати виробництва РЗВА), майже півстоліття досвіду у проектуванні та виробництві коммутаційного обладнання, та, що найголовніше, - те, що сьогодні РЗВА налагодив виробництво вакуумних вимикачів (до речі, і КРП) світового рівня, що нічим не поступаються найкращим зразкам інших виробників. Вимикачі РЗВА характеризуються надійністю, невибагливістю в експлуатації та навіть дещо надлишковим коммутаційним ресурсом. Виходячи з цього, важко навіть уявити собі, щоб колись була потрібна модернізація комірок з сучаснимими вакуумними вимикачами РЗВА.

Теги и ключевые фразы
ретрофіт комірок, ретрофіт, ретрофіт-?, вакумні ретрофіти, економычны ресурсы, економычны новини украъни, ціна високовольтний вимикач ВМГ, ціна вимикач типу ВМГ -10-630, економічні рішеня це, company propositions 682


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.