Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7341
25.10.2006р. |
Високовольтне обладнання потребує заміни
Електроенергетика України сформована за принципом поділу функцій на виробництво, передачу і постачання електроенергії споживачам. Галузь складається з генеруючих електростанцій та теплоелектроцентралей, магістральних електромереж і енергопостачальних компаній. Якщо в секторах виробництва і розподілу електроенергії приватизаційні процеси вже почалися, то в секторі передачі електроенергії наша держава в найближчому майбутньому не планує приватизувати свої магістральні електромережі
"Електротема" № 20 (52) 2004 року

Структура електроенергетики

Електроенергетика України сформована за принципом поділу функцій на виробництво, передачу і постачання електроенергії споживачам. Галузь складається з генеруючих електростанцій та теплоелектроцентралей, магістральних електромереж і енергопостачальних компаній. Якщо в секторах виробництва і розподілу електроенергії приватизаційні процеси вже почалися, то в секторі передачі електроенергії наша держава в найближчому майбутньому не планує приватизувати свої магістральні електромережі, а також розділяти їх. Постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2004 року створено Національну акціонерну компанію `Енергетична компанія України`, основним завданням якої є створення умов для ефективного функціонування і розвитку електроенергетичного комплексу. В Україні створено компанію, на яку зважатимуть не лише 14 неприватизованих обленерго, що увійдуть до її складу, а й приватизовані обленерго, які будуть змушені працювати з новою компанією, оскільки, крім магістральних ліній електропередач, НЕК “Укренерго” адмініструє ще й гуртовий ринок електроенергетики.

Модель енергоринку

В Україні діє модель єдиного гуртового покупця електроенергії. Ця модель вважається найменш ефективною з посеред чотирьох базових типів моделей енергоринків, розповсюджених у світі. На теє свої причини. При цій моделі єдиним покупцем, зазвичай, виступає державне підприємство, економічно залежне від уряду. Отже, влада може адміністративно втручатися в систему розподілу коштів в гуртовому ринку електрики. Тимчасом як конкуренція між виробниками електроенергії на ринку практично відсутня, як і економічні стимули для зниження ціни кіловат-години.

Системі тарифів на електроенергію в Україні характерна недостатня гнучкість і надмірна формалізованість. Тарифи для промислових споживачів установлюються в кожній області окремо за двома класами напруги: до 35 кВ та 35 кВ і вище. Подібна спрощена система не враховує фактичних витрат на виробництво і постачання електроенергії кожному конкретному підприємству і призводить до перехресного субсидування між ними: великі підприємства дотують середні і дрібні. Усі разом вони дотують населення, що оплачує електрику за фіксованим тарифом.

У самій структурі роздрібного тарифу на електрику в Україні є такі складові – гуртова ціна, а також оплата за передачу і постачання електроенергії.

Стан високовольтного обладнання в мережах України

У 2000 році електомережі України напругою 220, 330, 400, 500, 750 кВ нараховували близько 22,4 тис. км ЛЕП, в експлуатації перебувало 132 підстанції напругою 220-750 кВ. За останні роки побудовані додаткові ЛЕП. Торік побудовано і введено у дію 2528 км ЛЕП 0,4-750 кВ та 297,9 МВА підстанцій напругою 35-750 кВ. Успішно завершено комплекс робіт з будівництва ПЛ 330 кВ „Рівненська АЕС – Луцьк-Північна” загальною довжиною 88,4 км з реконструкцією ПС 330 кВ “Луцьк - Північна” та встановленням автотрансформатора потужністю 200 МВА.

Протягом минулого року на капітальний ремонт електромереж 0,4-150 кВ енергетичні компанії Міністерства палива та енергетики України використали понад 268,3 млн. грн. При цьому відремонтовано 69,1 тис. км ліній електропередач напругою 0,4-150 кВ та 29867 трансформаторних підстанцій напругою 6-150 кВ. На ремонт магістральних електромереж 220-750 кВ використано 55,8 млн. грн., при цьому відремонтовано 53 автотрансформатори, 134 вимикачі та замінено 39771 од. ізоляторів.

У 2004 році планується витратити на ремонт електричних мереж напругою 0,4-150 кВ понад 300 млн. грн., магістральних мереж напругою 220-750 кВ – 56 млн. гривень.

Проблемним залишається питання переведення на напругу 750 кВ ПЛ „Рівненська АЕС - Західноукраїнська” з розширенням ВРП 750 кВ підстанції “Західноукраїнська”, а також питання часткового фінансування за рахунок коштів державного бюджету робіт з відновлення розподільних електричних мереж напругою 0,4-150 кВ, що перебувають у непридатному технічному стані, їх технічного переозброєння з урахуванням рекомендацій Міжнародної електроенергетичної комісії.

Рівень втрат в електомережах України є вкрай високим: в мережах губиться кожна п`ята кіловат-година; у 2003 році загальні технологічні втрати електрики (ТВЕ) в українських електромережах склали 19,57% від кількості, що транспортується.

У 1990 році в Україні було `загублено` 8,09% електроенергії. Вподовж наступного десятиліття обсяги втраченої електрики, зросли більш ніж удвічі. З 1990 по 2001 рік проблемою втрат електроенергії практично ніхто не займався. У 2001 році рівень ТВЕ у вітчизняній енергосистемі складав уже 21,43%. Втрати зросли. Ситуація кардинально змінилась на краще тільки з 2002 року, чому сприяли поступове підвищення ефективності збутової роботи енергопостачальних компаній, а також фінансові санкції з боку Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) до постачальників за наявність наднормативних втрат. Рівень втрат електроенергії в Україні, починаючи з 2002 року, повільно, але неухильно знижується.

Проблему технологічних втрат електроенергії практично можна вирішити заходами поліпшення стану електромереж і енергопостачальної інфраструктури. Зокрема, цілком замінити трансформатори радянського виробництва 70-х років, установити вакуумні і елегазові вимикачі, електронну автоматику, сучасні лічильники, оптоволоконну систему зв`язку з цифровими станціями. Встановити ізольовані проводи низьковольтних ліній електропередач 0,4 кВ, на усіх вводах до побутових споживачів з виносом лічильника.

У найближчі два-три роки уряд вкладатиме кошти в електроенергетику з метою наближення її до стандартів ЄС та об’єднання енергосистеми України з паралельно працюючими енергосистемами країн Європи. Для цього необхідно замінити високовольтне обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

Дійові особиринку

В Україні велика робота із модернізації та заміни високовольтного обладнання. Коло замовників практично не обмежене: від електростанцій та теплоелектроцентралей, магістральних електромереж і енергопостачальних компаній до промислових підприємств та організацій. Тай виконувати замовлення є кому, адже Україна - великий виробник електротехнічного устаткування. Ця галузь представлена багатьма компаніями. До числа провідних виробників електроустаткування входять:

- Запорізький завод високовольтної апаратури;

- Рівненський завод високовольтної апаратури;

- Запорізький трансформаторний завод;

- «Електроград», Кривий Ріг;

- «Таврида електрик», Севастополь;

- «Укрелектроапарат», Хмельницький

- «Ампер», Кременчук.

У міру лібералізації української енергетики закордонна конкуренція на ринку зростає. Серед закордонних фірм на ринку домінують ABB-Dolmel, Dolmel-Drive, ABB-Elta (належать шведсько-швейцарській групі ABB) і AEG (німецька компанія). ABB-Elta є одним з провідних продуцентів силових і розподільних трансформаторів, високовольтного комутаційного устаткування і статичних конвертерів. На вітчизняному ринку вже давно працює німецька електротехнічна компанія Siemens, — яка однією з перших відкрила своє представництво в Україні. Крім ABB, Siemens і AEG, енергетичне устаткування на ринок постачають Ahlstrom, Westinghouse, GE (“Дженерал Електрик”), Schneider Electric.

Закордонні компанії постачають енергетичне устаткування безпосередньо, а також через спільні підприємства або представництва. Поширено використання ексклюзивних агентів під той чи інший енергетичний проект.

Загалом на частку інофірм припадає близько 30% ринку. Вітчизняним і російським підприємствам належить 70%. При цьому, аналітики впевнені, що вітчизняний ринок має високий потенціал зростання.

Зношення діючого устаткування сприяє збільшенню замовлень — загроза надзвичайних ситуацій змушує знаходити гроші.

Ярослав РОМАНИШИН.

Теги и ключевые фразы
високовольтне обладнання недоліки, робота в україні леп високовольтних ліній 220-330 квт, високовольтне обладнання абб, високовольтне обладнання вру 150 кВ, ttpod vermillion for N70, Позначки в електросхемах високовольтного обладнання, Надо смартфон в каком такий самый радиомодуль как у nokia E5, goodluck gl4500-регулюваня, потрибно для віносу електроличильнікапроект, Висосковольтне обладнання Україна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.