Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4643
14.11.2006р. |
Модернізація розподільних пристроїв, або ретрофітінг

Про компромісні рішення з відновлення технічного ресурсу розподільних пристроїв напругою 6-35 кВ за допомогою вакуумних комутаційних апаратів (ВКА)при дефіциті інвестицій.
"Електротема" № 20 (52) 2004 року

Ретрофітінг. Що це і для чого?

Ретрофітінг, який став останнім часом популярним терміном, - це комплекс організаційних та технічних рішень з відновлення працездатності та надійності фізично та морально зношених електроустановок за рахунок заміни застарілих основних елементів електрообладнання на сучасні.

У результаті ретрофітінгу, зазвичай, електрообладнання отримує ряд нових, корисних для експлуатаційників властивостей.

Більшість нині діючих промислових підприємств створювались у 50-ті та 60-ті роки минулого століття. Розподільні пристрої середньої напругистворювались з використанням шаф КСО, КРУ-10, К-ПІ тощо, а також КРУН різноманітних виконань. Оптимальними для того часу вважались маломасляні вимикачі ВМП, ВМПП, ВМПЭ тощо з найрізноманітнішими приводами та схемами РЗА.

За 30-50 років експлуатації ці електроустановки, поза сумнівом, досягли граничного зношення. При цьому зростає аварійність з перериваннями в електропостачанні споживачів.

Однак, аналіз стану шаф свідчить, що у більшості випадків немає потреби замінювати шафи, оскільки за цим повинна відбуватись реконструкція будівельної частини. У таких випадках рекомендується здійснювати заміну маломасляних вимикачів на вакуумні.

Чому вакуумні вимикачі?

В Європі ще сперечаються, а у Росії вже однозначно вирішено, що для оптимальної напруги 6-10 кВ на сучасному рівні розвитку електроапаратобудування оптимальним є вакуумний вимикач, а не елегазовий (порівнюючи їх експлуатаційні та цінові характеристики).

Саратовські ВКА зарекомендували себе як дуже надійні, прості в обслуговуванні (точніше – не потребують обслуговування) апарати. Їхнє класичне компонування, наявність механічної заглушки, можливість встановлення до шести різноманітних роз’єднувачів, різноманітні конструкції приводів давно здобули симпатії у багатьох енергетиків Росії, Естонії, Білорусі, Казахстану, України.

Без сумніву, масляний вимикач дещо дешевший. Проте він вже став архаїзмом через обмежені технічні можливості й необхідність якимось чином утилізувати відходи масла.

Про реконструкцію шаф КРУ та КРУН з викотними елементами

Нині ФДУП НВП «Контакт» розробляє та постачає викотні елементи з вакуумними вимикачами для модернізації таких комірок КРУ та КРУН:

1. у комірках КРУ та КРУН типів КМ-1Ф, К-47, К-49, К-59, К-104М, КРУН-10Л та ряді інших вимикачів ВК-10 (ВКЭ-10) замінюються вакуумними серії ВБЭ, які не потребують адаптації (К-47, К-49, К-59, К-104М) або не потребують її у мінімальному обсязі: заміна напрямної для відкриття шторок комірки, зміна довжини джгутів вторинних кіл тощо;

2. у комірках КРУ та КРУН типів КРУ2-10, К-ХІІ, К-ХIII, К-ХХVI, К-37 вимикачі ВМП, ВМПП, ВМПЭ замінюються вакуумними серій ВБ та ВБЭМ. Викотний елемент має візок власної конструкції, яка містить системи докочування та фіксації у робочому та контрольному положеннях аналогічно комірці ST-7, виробництва колишньої ПНР, або аналогічно комірці К-ІІІУ (К-VІУ) (тільки для КРУ2-10). Усі блокування зберігаються. Колія візка викотного елементу відповідає колії комірки. Для комунікації вторинних кіл до кожного вимикача додається з’єднувальний джгут;

3. у комірці КРУ та КРУН типів КРУН2-10 (з вимикачами ВМП-10), К-ІІІУ, K-VIУ, 4КВС, 4КВГ маломасляні вимикачі замінюються на вакуумні серій ВБ та ВБЭМ, конструкція яких дозволяє встановлювати їх на візки викотних елементів з-під замінюваних маломасляних вимикачів як на підприємстві-виробнику, так і самостійно замовником з використанням доданого до вимикача додаткового комплекту деталей (ДКД). За бажанням замовника, для вказаних типів комірок КРУ та КРУН виготовляються викотні елементи з вакуумними вимикачами повністю, тобто із збереженням системи докочування, блокувань та габаритно-приєднувальних розмірів;

4. також випускаються викотні елементи з вакуумними вимикачами для заміни маломасляних у комірках КРУ закордонного виробництва:

- ST-7, ST-9, WMSWP, виробництва колишньої ПНР;

- В-200, виробництва колишньої НДР (на візку замовника);

- АК-10-20, виробництва Болгарії.

Після отримання заявки на придбання вакуумних вимикачів для інших комірок закордонного виробництва на місце виїжджає наш фахівець, який визначає технічну можливість встановлення вимикача та погоджує опитувальний лист.

Про реконструкцію шаф КРН та КСО із стаціонарно встановленими вимикачами

До кожного з вакуумних вимикачів, призначених для заміни маломасляних вимикачів у шафах КРН та камерах КСО різноманітних типів, пропонується додатковий комплект вузлів та деталей. До його складу входять:

- блокувальний пристрій, що не дозволяє оперувати лінійним або шинним роз’єднувачами при увімкненому вимикачі;

- підставка під вимикач;

- передній щит;

- джгут для комутації вторинних кіл.

При реконструкції шаф КСО може бути використаний касетний варіант вакуумного вимикача, коли ВКА встановлений на викотному елементі, який переміщується по полозках вбудованої у шафу касети. Вона комплектується викотними контактними групами типу «Тюльпан», захисними шторками з приводом від викотного елементу, прохідними ізоляторами, а також індикаторами положення викотного елемента та заземлюючого роз’єднувача. Заземлюючий роз’єднувач змонтований у нижній частині корпусу касети.

Вимикачі замінюємо, а як же захист?

А й справді: зняли масляний вимикач, демонтували привод, наприклад, ППМ-10 (ППК-63), – а з ним “прибрали” разомй реле захисту прямої дії РТМ, РТВ та інші.

У цьому випадку ми пропонуємо замовнику різноманітні варіанти захисту.

Схеми вторинної комутації наших ВКА сполучаються з електромеханічними, електронними, мікропроцесорними захистами. Вибираючи той чи інший, не забувайте про перспективу: бажаномати один тип, щоб не створювати зайвих труднощів при експлуатації.

Треба враховувати також надійність електроживлення для власних потреб. При недостатній надійності використовуйте блоки резервного живлення мікропроцесорного захисту з навантаженням до 10 ВА.

Вимикачі виробництва НПП «Контакт» постачаються з вбудованими для двох фаз роз’єднувачами максимального струму, а за потреби – і з роз’єднувачами мінімальної напруги.

Що пропонується для низької напруги?

З цією метою популярними стали низьковольтні вакуумні контактори (одно-, дво- та триполюсні), які випускаються у таких виконаннях:реверсивні, втикальні, з електронним струмовим реле, спеціальні шахтного виконання, у двох габаритах:КВТ-1.14 номінальним струмом 160, 250, 400 А та КВТ2-1.14 номінальним струмом 630, 1000 А. Новинкою 2003 року став низьковольтний вакуумний вимикач ВВА-1,14 робочим струмом 1000 А, струм вимкнення короткого замикання 20 кА; оснащений електронним блоком захисту; характеризується невеликими габаритами та масою; розрахований на довготривалий термін експлуатації при мінімальних витратах на обслуговування.

Перелічені низьковольтні апарати успішно застосовуються у мережах напругою 0.4, 0.66 та 1.14 кВ, у щитах станцій керування (ЩСК) ТЕЦ та котелень, для керування насосами водопостачання, для вантажопідйомних машин – усюди, де необхідна надійність, невибагливість, високий ресурс працездатності, низький рівень трудозатрат на обслуговування.

Уся пропонована нами апаратура випробувана та впевнено функціонує у діапазоні температур навколишнього середовища від -60°С до 50°С і має сертифікати відповідності державним стандартам, у тому числі й стандартам безпеки.На ринку України інтереси підприємства ФДУП НВП «Контакт» представляє НВП «Електродинаміка» (м. Харків).

Теги и ключевые фразы
вакуумний вимикач чи масляний мпг 10, опитувальний лист на комірки КСО, Технічне обслуговування та ремонт високовольтних розподільних пристроїв КРУН 10, Ремонт високовольтних розподiльних щитiв, КСО з вакуумним вимикачем, технічне обслуговування та ремонт високовольтних розподільних пристроїв (щитів) типу КРУН 10, видео майнкрафт песня зомби протев ндр мна, маломасляні вимикачі вакуумні, комірки типу КРУН, news index


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.