Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2816
15.05.2007р. |
Захист ізоляції при роботі в умовах забруднення

Ефективним способом підвищення надійності ізоляції електроустановок (6-330 кВ) в умовах забруднення й зволоження є надання поверхні ізоляторів водовідштовхувальних властивостей за рахунок покриття її твердою полімерною оболонкою холодного затвердіння на основі кремнійорганічних компонентів.
"Електротема" № 24 (56) 2004 року

У НДІВН (м. Слов`янськ) розробленотехнологію посилення зовнішньої ізоляції з використанням гідрофобного покриття на основі полімерного компаунда холодного отвердіння. Порівняно з традиційними, нове покриття має такі переваги:

- нанесення механізованим способом;

- зниження трудозатрат при гідрофобізації великогабаритних ізоляційних конструкцій;

- підвищений термін експлуатації - понад 5 років.

Нанесення покриття проводиться при температурі навколишнього середовища від -5 до +30 °С. Висока напруга на гідрофобізовані конструкції може бути подана через 0,5-1 годин.

Ще на етапі розробки був оптимізований склад гідрофобного покриття; досліджені його діелектричні характеристики; визначена дугостійкість; досліджена динаміка зміни діелектричних характеристик під дією високої напруги й кліматичних факторів.

За результатами лабораторних досліджень установлено, що гідрофобне покриття має діелектричні характеристики (ρν≥1012 Ом•см, tg δ≤0,01), що відповідають вимогам ТУ до кремнійорганічних полімерів. Стабільність діелектричних характеристик і гідрофобні властивості покриття зберігаються в умовах тривалого впливу температур від -45 до +40°С при напруженостях електричного поля 15-20 кВ/см. Гідрофобне покриття стійке до тривалого впливу поверхневих розрядів зі струмами 50 мА, що дозволяє застосовувати його в районах з V-VI СЗА.

З огляду на те, що працездатність лінійної й підстанційної ізоляції залежить не тільки від ступеня забруднення атмосфери, але й від виду й характеру зволоження, були проведені випробування з метою визначення ефективності застосування розробленого гідрофобного покриття в умовах інтенсивного зледеніння з подальшим відтаванням. Випробування на зледеніння проводилися відповідно до ГОСТ 689-90 (МЕК 129-84) на ізоляторах типу ИОС-110. Зледеніння моделювалося в умовах зволоження водою з ρν у діапазоні 154 Ом•см - 10 кОм•см. Було встановлено, що в умовах відтавання поверхневий опір гідрофобізованого ізолятора на порядок перевершує опір контрольного ізолятора. Відповідно, напруга появи видимих поверхневих розрядів у гідрофобізованого ізолятора вище в 1,3-3 рази. У діапазоні розглянутих значень ρν зволожуючого розчину значення розрядних напруг (Up) для контрольного ізолятора становили 40-45% від робочого ізолятора, для гідрофобізованого ізолятора Up перебували на рівні робочої напруги.

Нині нове гідрофобне покриття успішно експлуатується більш ніж на 20 енергооб’єктах України, на ізоляційних конструкціях класів напруги 10 - 330 кВ.

Гідрофобне покриття на основі полімерного компаунда холодного отвердіння в процесі експлуатації:

- має стабільні діелектричні характеристики в широкому температурному діапазоні, в умовах тривалого впливу високої напруги;

- може застосовуватися в умовах інтенсивних промислових і природних забруднень у районах з VI СЗА;

- є ефективним засобом підвищення електричних характеристик підстанційної ізоляції в умовах інтенсивного льодоутворення.

П. ПОНОМАРЬОВ, інженер НДІВН.

м. Слов`янськ Донецької обл.

Теги и ключевые фразы
ндівн, выдео, НДІВН м. Слов’янськ, НДІВН
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.