Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2816
19.09.2007р. |
Термоусадна технологія на сторожі якості з'єднання

Термоусадні муфти почали широко використовуватися в Україні з 1995 року - з появою на українському ринку муфт фірми «Raychem». Однак поняття «термоусадка» було відомо в колишньому СРСР вже в 70-х роках минулого століття.
"Електротема" № 5 (61) 2005 року

В основі термоусадних технологій лежить поперечно зшитий полімер.

Якщо пластичні матеріали помістити в потік високоенергетичних електронів, то відбувається з`єднання, або «зшивання» сусідніх молекул. Після процесу поперечного «зшивання» матеріал при будь-якій температурі уже не буде плавитися чи текти. Хоч при нагріванні кристалічність пропадає, як і до «зшивання», але матеріал не змінить форми, тому що поперечні зв`язки діють як стяжки між молекулами.

Процес виробництва термоусадних трубок складається з кількох етапів. На першому етапі трубки опромінюють потоком електронів, що призводить до утворення поперечних зв`язків сусідніх молекул. Наступним кроком є нагрівання трубки до температури вище точки плавлення кристалів. У цьому стані молекули утримуються тільки поперечними зв`язками. Потім нагріта трубка розтягується. І нарешті, трубка охолоджується в розширеному деформованому стані, тобто знову утворюється кристалічна структура. У цьому стані трубка пропонується споживачам. Споживачу залишається тільки нагріти трубку, при цьому кристалічність знакає, і поперечні зв`язки змушують матеріал повернутися в первісну форму. Трубка всідається, і при охолодженні кристалічна структура фіксує нову форму трубки.

З`єднання технології термоусадки і технології непаяних з`єднань жил кабелю шляхом опресування призвело до створення нового, високотехнологічного виробу – термоусадної муфти.

Можна виділити три основних переваги термоусадних муфт перед свинцевими муфтами:

- висока швидкість монтажу;

- надійність і довговічність;

- універсальність (використання одного типорозміру муфти для декількох типів кабелів і переріз жил).

Зупинимося докладніше на кожній з переваг.

Швидкість при встановленні термоусадних муфт досягається за рахунок простоти процесу термоусадки й опресування. Кабельний пальник, універсальний кабельний прес і кабельний різак – от усе, що потрібно кабельщику для роботи (крім іще традиційного кабельного ножа).

Надійність і довговічність забезпечують такі якості і властивості комплектуючих муфти:

- спеціальна форма і матеріал з`єднувачів, а також оптимальні зусилля при опресуванні забезпечують електричну надійність і механічну міцність контакту;

- низька температура термоусадки і швидкість процесу не дозволяють руйнуватися ізоляції кабелю;

- високі діелектричні властивості термоусадних трубок забезпечують надійну ізоляцію жил;

- клей, нанесений на внутрішню поверхню трубок і «рукавичок», при термоусадці розплавляється і забезпечує повну герметизацію з`єднання і відсутність порожнин, - отже, немає процесу окислення, який не може відбуватися без доступу кисню;

- термоусані трубки мають високі антикорозійні властивості, що є актуальним при впливі на муфту хімічно активного середовища;

- після монтування муфта зберігає гнучкість, що забезпечує можливість деформації з`єднання, - це актуально при встановленні муфт на шлангові кабелі, що перебувають в режимі постійної деформації;

- усі термоусадні муфти на напругу вище 1 кВ мають систему вирівнювання напруженості електричного поля, що може бути виконана у вигляді набору з окремих елементів чи спеціального шару, нанесеного на внутрішню поверхню трубки;

- кінцеві термоусадні муфти зовнішнього встановлення комплектуються трекінгостійкими трубками, що добре протистоять поверхневим електричним розрядам, запобігаючи пробою ізоляції кінцевої муфти в найскладніших кліматичних умовах.

І нарешті, чотириразове усадження трубок і застосування для з`єднання жил кабелю універсальних гвинтових з`єднувачів уможливили використання одного типорозміру муфти для декількох типів кабелів і перерізів жил, що дає можливість значно знизити складські запаси муфт.

Нині на ринку кабельної арматури затвердилися й активно працюють такі потужні іноземні виробники, як Elcon, Raychem, Gerhard Petri, 3М, Сеllраск. Однак, починаючи з 2000 року, на ринок з аналогічною продукцією вийшли два російських заводи електромонтажних виробів - Подільський і Міхнєвський.

У розробці муфт Подільського заводу брали участь Державний науковий центр Російської федерації, Всеросійський електротехнічний інститут ім. Леніна, Випробувальний центр високовольтного устаткування й інші організації. Термоусадні кабельні муфти російських заводів сертифіковані й відповідають усім вимогам чинних стандартів.

При розробці муфт Подільського заводу були враховані недоробки використовуваних з 1991 року аналогічних муфт західного виробництва, що виходили з ладу через слабкі вузли в проводі заземлення (непаяне заземлення). Була також посилено розроблену частину кабелю (шийка кабелю) і покращено технологію відновлення оболонки кабелю.

Дослідна експлуатація муфт Подільського заводу в московських міських мережах протягом трьох років засвідчила високу надійність цих муфт. За цей час було встановлено понад тридцять тисяч муфт, і не було зафіксовано жодного виходу їх з ладу. За підсумками експерименту Мосенерго рекомендувало застосовувати електромонтажні вироби Подільського заводу.

Одним з підприємств, що просуває на ринку півдня України термоусадні муфти, кабельну арматуру й інструмент, є ТОВ «Электросервис-Юг».

Фахівці підприємства якісно виконують кабельні роботи на базі технології термоусадки і здійснюють постачання електротехнічних виробів і матеріалів зі складу в Одесі.

Технологія термоусадки була адаптована фахівцями ТОВ «Электросервис-Юг» для ремонту гнучких кранових кабелів і впроваджена в Південному, Одеському, Миколаївському і Білгород-Дністровському морських торгових портах.

ЧУГАЄВ А.В., технічний директор

БЄЛЯЄВ В.Л., науковий консультант

Теги и ключевые фразы
трубка термоусадна enext 8мм, шпонкови зэднання экзамен, ищу актива для секса кавкаса, як виділити і копіровать текст на нокіа аша 306, Технологія зєднання жил проводів і кабелів шляхом опресування, застосування муфт с термоусадкой, зеднання жил опресування, з'єднання для трубочек, электросервис-пивдень, механічні з’єднання муфт


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
04.11.2010р.

Індикатори і покажчики напруги 1

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів

20.07.2010р.

Альтернативная энергетика для малых предприятий

Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.