Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2316
11.12.2008р. |
Високовольтний союз: будуємо підстанцію

Розгортання нового промислового виробництва, модернізація існуючих потужностей чи будівництво житлових масивів потребує введення в експлуатацію нових трансформаторних підстанцій. Який шлях обрати Замовнику виробництва?

Процес під’єднання підприємства до мережі у спрощеному вигляді  полягає в наступному. Замовник (Інвестор) подає до енергопостачальної організації (обленерго) заявку, в якій наводяться основні відомості про електропостачання підприємства: заплановане максимальне навантаження в перший рік і в найближчі п’ять років, категорійність електроприймачів (у відсотках за кожною категорією), необхідні рівні напруги, спеціальні вимоги тощо. На підставі плану розвитку енергосистеми та із урахуванням наявних потужностей енергопостачальна організація надає підприємству технічні умови (ТУ) на приєднання електроустановок.

Якщо потужності підприємства значні або воно віддалено від підстанцій, що мають необхідний резерв потужності, чи з урахуванням майбутнього розвитку підприємства, надані технічні умови можуть передбачати будівництво нової [понижувальної] підстанції. Крім того, будівництво нової підстанції може бути обумовлено потребою надійності, резервування електропостачання підприємства, планами енергопостачальної організації з розвитку мереж тощо.

Отримання ТУ є точкою відліку для подальших дій Замовника. У документі регламентовано тип підстанції, кількість трансформаторів, спосіб під’єднання до енергосистеми, спосіб регулювання напруги, спосіб під’єднання ТП з низького боку тощо. Зазвичай, до ТУ включають умови з телемеханізації підстанції, забезпечення засобами зв’язку та агрегатами безперервного живлення. Замовника зобов’язують передбачити в проекті заходи з перевірки пропускної здатності ліній електропередачі, а також відхилення рівнів напруг у нормальному та післяаварійному режимах роботи. За також зобов’язують замінити дріт (кабель) на інший відповідного перерізу. З електропостачальною організацією погоджується потужність майбутньої підстанції з урахуванням потреб підприємства та приєднаного навантаження, а також необхідність екологічної, аварійної та/або технологічної броні. ТУ може також містити додаткові вимоги щодо виконання підстанції та ЛЕП, секціонування, захисту та обліку.

Маючи на руках ТУ, Замовник опиняється перед дилемою: реалізовувати проект самостійно чи віддати реалізацію „на сторону”. Вочевидь, далеко не кожен Замовник в змозі втілити проект власними силами. І тоді використовується аутсорсинг. Ступінь залучення сторонніх ресурсів можна варіювати – від простого консалтингу до замовлення проекту „під ключ”. Постачальником послуг такого роду може бути інжинірингова компанія, монтажна організація та і виробник обладнання.

Виконання проекту “під ключ” передбачає наступні етапи:

- розроблення техніко-економічного обґрунтування;
- підбір оптимального складу обладнання;
- повномасштабне проектування;
- проектне фінансування;
- постачання обладнання;
- монтаж;
- пусконалагодження;
- сервісне обслуговування та навчання персоналу.

Перший етап - розроблення ТЕО - зазвичай виконують ще на стадії проектування усього підприємства і не включають до проекту підстанції. Те ж стосується і організації фінансування, питань залучення коштів. Однак у майбутньому, можливо, й ці пункти будуть у єдиному пакеті проекту „під ключ”.

Отже, який алгоритм дій Замовника, що не бажає зв’язуватися з „ключовими” рішеннями? Спираючись на досвід власних фахівців та за безпосередньої участі консультантів з інжинірингової компанії,  він шукає проектну організацію, яка на підставі виданих технічних умов та характеристик обладнання розробить проект майбутньої підстанції. Слід відзначити, що вживане подекуди поняття „типова підстанція” не зовсім коректне. Більш прийнятним є термін „типові схемні рішення” та „типові компонування”. Але навіть проектування на основі типових рішень потребує прив’язки до конкретних умов – для кожної підстанції розраховуються свої струми короткого замикання, захисти, заземлення, дренаж тощо.

На стадії проектування з енергопостачальною організацією погоджуються місцезнаходження нової підстанції, розташування засобів релейного захисту. З місцевим підрозділом енергопостачальника (РЕМ – районні електромережі) погоджується конфігурація трас ліній електропередачі, що підходять, та відходять. Тип приладів обліку та конфігурація кіл погоджується із службою обліку енергопостачальної організації.

Після отримання проекту або й на стадії проектування Замовник проводить тендер на постачання обладнання. Обравши переможця тендеру та маючи розроблений та затверджений інстанціями проект, Замовник шукає підрядника (підрядників) на проведення будівельних, монтажних та пусконалагоджувальних робіт.

Потім, власне, і настає найвідповідальніший етап. Будівництво, монтаж, пусконалагодження. Після подолання усіх труднощів готову підстанцію приймають відповідні служби енергопостачальної організації, визначають межі обліку та балансова приналежність, отримується допуск Держенергонагляду на під’єднання електроустаткування вище 1000 В, на вихідних лініях заживлюються цехові ТП, технологічне обладнання, освітлювальне навантаження тощо.

Як бачимо, процес складний, пов’язаний з узгодженням роботи певної кількості організацій. На які ризики наражається замовник, будуючи нову трансформаторну підстанцію?
- будівництво буде невиправдано дорогим;
- проект потребуватиме багато часу;
- до адміністрування проекту буде залучено велику кількість працівників та зовнішніх консультантів;
- буде придбане застаріле обладнання;
- буде складно інтегрувати обладнання від різних виробників;
- буде витрачено зайві час та кошти на опанування нового обладнання;
- бракуватиме кваліфікованих виконавців;
- не буде гарантована надійність роботи устаткування;
- не буде забезпечено гарантійного та сервісного обслуговування тощо. Перелік наявних ризиків можна продовжити.

Але інший алгоритм поведінки Замовника будівництва підстанції. Проект „під ключ” передбачає, що усі заходи від моменту отримання ТУ і аж до приймання готової підстанції в експлуатацію, будуть в руках генерального підрядника, який і здійснить повний комплекс робіт.

Хто може бути генпідрядником проекту „під ключ”? Можливі варіанти. В загальному випадку переможця у гонитві за грошима Замовника визначить тендер. Зазвичай, чіткі економічні критерії як вибору обладнання, так і вибору постачальників та підрядників на практиці підміняють методом вагових коефіцієнтів та експертних оцінок. (Так, не проводять розрахунки ймовірності від’єднань та економічні збитки від цього. Власне, немає ще й статистичної бази для розрахунку параметрів відмовостійкості нових типів обладнання від різних постачальників).

Відповідно до правил торгів ціна обладнання та вартість робіт, зазвичай, мають найбільшу вагу порівняно з іншими критеріями визначення переможця. Можуть також оцінюватись умови та строки поставки/робіт, оплати, відповідність учасника тендера певним критеріям. Зокрема, для „відсікання” продавців „секонд-хенду” у проекті, а відповідно, й у тендерній документації, чітко обумовлюються критерії, яким повинен відповідати учасник тендеру, і, певна річ, параметри обладнання - аж до вказання певної марки.

Отже, тендер на отримання підряду проведено, переможця визначено. Надалі він бере на себе усі проблеми, пов’язані із виконанням проекту. Який профіль переможця?

Інжинірингова компанія – варіант поки що екзотичний для вітчизняного ринку, але доволі розповсюджений на Заході. У штаті такої компанії сконцентровано „мізки”, що здатні інтегрувати численних субпідрядників та ефективно керувати усіма складовими проекту – адміністративною, фінансовою та будівельною. Існування подібних компаній обумовлено глибиною спеціалізації на розвинених ринках. За наших умов роль інжинірингових компаній дедалі частіше перебирають на себе спеціалізовані підрозділи, що їх створюють при монтажних організаціях та у складі великих виробників електротехнічного обладнання.

Вочевидь, плюсом вибору генпідрядником монтажної організації є велетенський досвід, що його накопичили фахівці під час будівництва подібних об’єктів. Крім того, монтажники мають непогані зв’язки з виробниками обладнання.

Третій варіант – здійснення проектів „під ключ” безпосередньо компанією-виробником. Останніми роками така форма роботи стає поширеною. У чому переваги такого підходу? По-перше, комплексне постачання обладнання та комплектуючих „з одних рук” усуває проблеми прив’язки різних видів обладнання від різних виробників. Хто, як не виробник, може найкраще вирішити це завдання. При цьому, звісно, маючи на меті максимально збільшити частку обладнання власного виробництва у комплектації підстанції. Другий важливий плюс – заводське складання та монтаж в умовах заводського цеху. Останніми роками серед вітчизняних виробників поширився блочний (модульний) принцип постачання обладнання на будівельний майданчик. Такі модулі не потребують доробок на місці, або ж обсяг їх зведений до мінімуму. Вочевидь, такий підхід зменшує ризик помилок під час монтажу і загалом сприяє підвищенню надійності.

Делегування усього комплексу робіт, пов’язаних із побудовою підстанції, у „єдині руки” компанії-виробника передбачає відповідність підрядника наступним вимогам:
- він має виробляти доволі широку лінійку обладнання, щоб укомплектувати підстанцію;
- його продукція сучасна та якісна, відповідно сертифікована;
- є доступ до потрібних комплектуючих від інших виробників;
- комплектація власного виробництва сумісна з комплектуючими інших виробників;
- є зв’язки з проектними організаціями;
- є власні будівельний та монтажний підрозділи, або афільовані організації;
- є кваліфіковані інженери та менеджери з досвідом виконання подібних проектів;
- є типові рішення та можливість їх адаптації для потреб конкретного замовника;
- забезпечено підготовку оперативного персоналу та сервісна підтримування побудованого об’єкта;
- забезпечено гарантії;
- гарантовано постачання запасних частин та комплектуючих, а також можливість модернізації та розбудови у майбутньому тощо.

Певна річ небагато компаній відповідають таким жорстким умовам. Обмеження списку можливих виконавців проектів „під ключ” надає ринку можливість вибрати перевірених підрядників, що мають за плечима досвід та високу репутацію. Це означає якісне виконання усього комплексу робіт і, зрештою, високу надійність побудованих підстанцій.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги и ключевые фразы
високовольтні підстанції на україні, високовольтний союз -рзва, приймання в експлуатацію сучасних трансформаторних підстанцій, варіанти компанування обладнання принципи обгрунтування вибору варіанту,будівництво рішення, розвиток підстанцій, введення в експлуатацію трансформаторної підстанції, введення в експлуатацію трансформаторних підстанцій, скачать.вайфай росповсюджений на андроид, Бесплатно wingаmеs на нокиа 2760, завантажити opera mini яка підходить до nokia c1-01


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.