Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3665
06.04.2009р. |
Високоефективний вентильний привід

Одним із проявів світової тенденції розвитку виробництва високотехнологічної електротехнічної продукції є певні успіхи в галузі створення нового покоління регульованих електроприводів з використанням вентильних електродвигунів. Такі електроприводи випускають нині практично усі провідні електротехнічні компанії.

Пропозиція на ринку вентильних електродвигунів характеризується широким діапазоні потужності - від одиниць ват до сотень кіловат, для усіх галузей промисловості.

Фахівці вважають, що вентильні двигуни із збудженням від високоенергетичних постійних магнітів Nd-Fе-В нині є найбільш перспективними з-посеред інших типів електродвигунів, що застосовуються у сучасних регульованих електроприводах малої й середньої потужності. Пояснюється це великою кількістю конструктивних і техніко-експлуатаційних переваг двигунів порівняно з існуючими типами електричних машин, до них належать:

- безконтактність і відсутність вузлів, що вимагають обслуговування. Відсутність у вентильних електродвигунів ковзних контактів суттєво підвищує їх експлуатаційний ресурс і надійність порівняно з двигунами постійного струму та асинхронними двигунами з фазним ротором;

- висока швидкодія;

- найвищі енергетичні показники. Показники ККД вентильних двигунів перевищують 90% і незначно змінюються за зміно навантаження двигуна та під час коливань напруги мережі, у той час як в асинхронних двигунах максимальний ККД не перевищує 86% і залежить від зміни навантаження;

- мінімальне значення струмів неробочого ходу й робочих струмів, що дає змогу досить точно вимірювати навантаження на привод і оптимізувати режим роботи;

- у вентильних двигунів простіша схема перетворювача в порівняно з асинхронним частотно регульованим електроприводом;

- незначне перегрівання вентильного двигуна продовжує термін служби електропривода, оскільки збільшується ресурс ізоляційних матеріалів, що працюють за нижних температур. Крім того, электропривод може працювати в нестандартних режимах з можливими перевантаженнями;

- мінімальні масогабаритні показники;

- значний термін служби (наробка на відмову становить 10000 год і більше), надійність. Ресурс електродвигуна й усього агрегату збільшується також за рахунок можливості оптимізації режимів роботи з швидкості й навантаження.

Однак вентильні двигуни мають низку недоліків. Донедавна одним з основних недоліків, що запобігав поширенню вентильних електроприводів в обладнанні, де електродвигун і система керування значно віддалені одне від одного (наприклад, у нафтовидобутку), або в обладнанні, де значна вібрація та удари, була потреба у додаткових слабострумових каналах керування під’єднанням тих фаз двигуна, які створюють максимальний момент із полюсами ротора, інакше кажучи, потреба спеціального датчика положення ротора.

За останні десять років вентильні електродвигуни посіли чільне місце у виробничих програмах провідних закордонних електромашинобудівних компаній ("Сіменс", "Бош Рексрот", "Дженерал Електрик", "Ансальдо", "Фанук" тощо). У більшості каталогів готової продукції цих компаній вентильні двигуни з рідкоземельними постійними магнітами представлені першими.

Промислове освоєння вентильних електродвигунів відкрило можливості для широкого застосування й розробки таких нових виробів, як магнітоелектричні швидкодіючі гальма з використанням високоенергетичних постійних магнітів. Ці пристрої дедалі більше застосовують не тільки у виробах електромеханіки, але й в електроніці, приладобудуванні й у багатьох інших сферах техніки. Крім того, розробляється нове технологічне обладнання для намагнічування й контролю високоенергетичних постійних магнітів.

Для аналізу різних типів двигунів фахівці використовують показник електромеханічної ефективності, що є відношенням номінального моменту до маси двигуна. Для виведення формули цього показника використовується класичне подання електромагнітного моменту через дотичну питому силу, що прикладається до одиниці поверхні ротора. Масу машини приблизно оцінюють через її основні параметри. Отримане в результаті математичних перетворень співвідношення характеризує електромеханічну ефективність електричної машини й виражається відношенням питомої дотичної сили до коефіцієнта пропорційності, що залежить від типу матеріалів, конструктивного виконання машини і її габаритів.

З цього співвідношення випливає, що електромеханічна ефективність машини зростає зі збільшенням її потужності й габаритів, тому що для більших машин допустимі вищі питомі навантаження. Крім того, при однакових габаритах і конструктивному виконанні різних електричних машин електромеханічна ефективність буде більшою у тої машини, яка допускає вище лінійне навантаження і вищу магнітну індукцію, безпосередньо зв'язані зі значенням електричних і магнітних втрат у машині. Відомо, що основні електричні й магнітні втрати в роторі вентильного двигуна з збудженням від постійних магнітів відсутні. Крім цього, сучасні рідкоземельні постійні магніти на основі сполуки " залізо-неодим-бор" забезпечують максимальну індукцію у повітряному проміжку навіть без концентрації потоку на рівні асинхронних машин, тобто 0,6-0,8 Тл. Таким чином, за умови збереження сумарних втрат у машині на одному рівні у вентильному двигуні може бути підвищене лінійне навантаження, що й пояснює вищу електромеханічну ефективність вентильних двигунів порівняно з іншими типами безконтактних електродвигунів змінного струму. Цьому сприяє також те, що двигун працює, переважно з коефіцієнтом потужності, близьким до одиниці, завдяки відповідному налаштуванню датчика положення ротора.

Удосконалювання технології виготовлення постійних магнітів, що веде до зростання магнітних властивостей магнітотвердих матеріалів, вимагає застосування сучасних імпульсних методів і засобів намагнічування, які відрізняються від намагнічування постійних магнітів у стаціонарних полях електромагнітів. Тому перспективним напрямом є розробка електрофізичної апаратури - потужних пристроїв намагнічення, а також розробка індукторних систем - пристроїв синтезу різних розподілів магнітного поля в просторі, необхідних при намагнічуванні. Таке обладнання характеризується швидкодією, низьким споживанням енергії, дає можливість намагнічувати сучасні магнітні системи з різними марками постійних магнітів, включно з висококоерцетивними магнітами з неодиму. Головна перевага намагнічувального обладнання – воно здатне створювати доволі сильні магнітні поля при порівняно малій споживаній з мережі потужності. Це технологічне обладнання дає змогу вирішити найважливіше технологічне завдання вхідного контролю постійних магнітів.

Жорсткість вимог європейських стандартів щодо рівня шуму й радіочастотних перешкод потребувало приведення у відповідність цим вимогам якості комплектуючих для автотракторної техніки з боку заводів-виробників. Колекторні машини на практиці не можуть бути суттєво покращені, а отже, питання їх заміни на вентильні двигуни стає щораз актуальнішим. Нові вентильні двигуни типу ДВФ розроблені для заміни існуючих колекторних постійного токи зі збереженням габаритів і приєднувальних розмірів. Вони мають значно більший ресурс і вищі енергетичні показники, менше споживання електроенергії, менший рівень шуму й електромагнітних перешкод.

Успіхи в області силовій і мікропроцесорній техніці створили сприятливі умови для розробки й виробництва електроприводів нового покоління на базі вентильних електродвигунів. У розвинених країнах широко впроваджується високотехнологічна електротехнічна продукція, саме тому підприємства змушені освоювати сучасну наукоємну продукцію.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги и ключевые фразы
вентильний двигун, индукторно-реактивный двигатель, вентильний електродвигун, Ціна на вентильні двигуни, вентильні електродвигун ціна, ВЕНТИЛЬНІ ЕЛЕКТРОДВИГУНИ, продаж електродвигунив вентильних, Вентельний ефект, вентильний реактивний двигун, ел двигатель вентильний производитель


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.