Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4669
08.04.2009р. |
Мікропроцесорні реле захисту: переваги та недоліки

Масовий перехід на мікропроцесорні реле захисту, що розпочався в 70-х роках, був зумовлений стрімким розвитком напівпровідникових технологій. Тоді багатьом на Заході здавалося, що ера електромеханічних реле закінчилася.

Заводи, що виготовляли такі реле, терміново переходили на виробництво напівпровідникових комутувальних пристроїв або їх просто закривали. Опам’яталися всі досить швидко, і вже через 7 - 10 років випуск електромеханічних реле був повністю відновлений. Модернізовані контактні матеріали й сплави, нові пластмаси й лаки дали змогу різко скоротити розміри й підвищити надійність електромеханічних реле. Нині всім добре розуміють, що напівпровідникові комутувальні пристрої можуть зайняти лише певну нішу, але не здатні повністю замінити електромеханічні комутувальні пристрої.

Певна річ, недоліки й справедливі нарікання на конкретні типи реле (дуже обмеженої номенклатури!) чисто психологічно поширюються на весь клас електромеханічних реле. Прагнення позбутися постійного обслуговування зношених електромеханічних реле є важливим стимулом у релейників при переході на багатообіцяючі мікропроцесорні пристрої. Однак багато фахівців не здогадуються, що витрати на обслуговування старих реле можуть бути нітрохи не більшими від витрат на придбання дорогих електронних блоків, що вийшли з ладу й не підлягають ремонту.

Інформаційне тло, цілеспрямовано створюване компаніями-виробниками, дає не зовсім точне уявлення про мікропроцесорні реле захисту як про пристрої, що володіють тільки перевагами й не мають недоліків. Слабкі місця мікропроцесорних реле, на жаль, не обговорюються навіть на сторінках спеціалізованих науково-технічних журналів.

Масовий перехід на мікропроцесорні пристрої обумовлений не принциповою нездатністю електромеханічних реле забезпечити ефективний захист енергетичних об'єктів від аварійних режимів і не їхньою недостатньою надійністю, а прагненням найбільших компаній світу одержати надприбуток від виробництва модних реле.

Віддаючи перевагу мікропроцесорному релейному захисту, варто орієнтуватися не тільки на рекламні проспекти великих електротехнічних корпорацій, але й на думку незалежних фахівців. Однак у кожному разі такий перехід повинен бути зваженим і дуже обережним, особливо щодо реле, виготовлених маловідомими фірмами.

При оформленні договору на придбання партії мікропроцесорних реле потрібно мати на увазі, що функціональні блоки, тобто друковані плати сучасних реле, виконані, зазвичай, на мікроелементах за технологією поверхневого монтажу і є неремонтопридатними. Тому заздалегідь варто обговорити порядок заміни плат, що вийшли з ладу, і їхню вартість.

При виборі мікропроцесорних пристроїв того або іншого типу для масової закупівлі не можна ставитися до нього, як до «чорного ящика» з параметрами й характеристиками, зазначеними компанією-виробником. Необхідно обов'язково розкрити зразок реле й уважно оглянути його внутрішню конструкцію. При цьому має бути врахована елементна база, на якій побудовані вхідні й вихідні кола, зокрема, вхідні й вихідні клеми, які за вимогами стандартів повинні витримувати високу випробувальну напругу. Крім того, варто звернути увагу на наявність і правильний вибір елементів для захисту від перенапруг вхідних кіл, відповідність параметрів вихідних реле вимогам комутації індуктивного навантаження в колі постійного струму з напругою 220 В (керування котушкою високовольтного вимикача) тощо. В інтернеті можна знайти технічні параметри практично будь-якого електронного компонента й електромагнітних реле, тому така перевірка не викличе великих труднощів.

Для забезпечення високої надійності роботи мікропроцесорних реле необхідно вжити спеціальних заходів з забезпечення їхнього безперебійного живлення й захисту мереж живлення від перенапруг і високочастотних перешкод. Добрими помічниками в цьому стануть спеціальні фільтри для кіл живлення й потужних варисторів, суміщені із запобіжниками й сигнальними елементами. На проводи, що з'єднують реле й трансформатори струму й напруги, повинні бути насаджені спеціальні феритові кільця, що підвищують імпеданс для високочастотних сигналів. Всі ці елементи нині широко представлені на ринку. Особливу увагу варто приділити підвищенню якості кіл заземлення. Найкраще відокремити контури заземлення мікропроцесорних реле й інших високочутливих електронних систем від контуру заземлення силового обладнання станцій і підстанцій.

З огляду на те, що сучасні мікропроцесорні реле захисту багатофункціональні й нагадують міні-ЕОМ, треба заздалегідь подбати про придбання «енної» кількості портативних комп'ютерів (ноутбуків) і взяти в штат висококваліфікованих фахівців, яким можна було б довірити роботу з такими реле.

Системні адміністратори повинні вжити серйозних заходів для захисту локальних комп'ютерних мереж з під'єднаними мікропроцесорними реле від несанкціонованого доступу, у тому числі й з інтернету.

Таким чином, очевидно, що навіть у століття високих технологій безпека мікропроцесорних реле зажадає не менших витрат, ніж ремонт електромеханічних реле. Отже, модне захоплення мікропроцесорним релейним захистом не таке вже ідеальне, як це може випливати з рекламних проспектів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги и ключевые фразы
Переваги та недоліки електромеханічних пристроїв, переваги мікропроцесорних реле, реле ВС-10 переваги, електронні реле переваги та недоліки, переваги та недоліки електронних реле, переваги мікропроцесорного захисту, переваги та недолики безпосередньи демократиии, переваги та недоліки реле, переваги мікропроцесорного захисту, переваги та недолики напивпровидних пристроив


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.