Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3548
11.05.2009р. |
Теплонасосна технологія для енергозбереження

До 90-х років минулого сторіччя низька собівартість енергоносіїв не спонукала впровадженню в комунальну енергетику нових енергоощадних технологій виробництва тепла. Газ, нафта, вугілля, дрова були дешевою й звичною сировиною для опалення та гарячого водопостачання в централізованих і децентралізованих системах теплопостачання. Однак на рубежі сторіч, прислухавшись до думки фахівців, «раптом» зрозуміли, що розвіданих запасів нафти й газу, які мають прийнятну вартість видобутку, у світі залишилася за різними оцінками на 30–50 років, а вугілля на 200–300 років.

З огляду на дефіцит енергоносіїв, почався процес їхнього подорожчання. Світова ціна на нафту в 2002–2005 роках виросла з 20 до 60 доларів США за барель, а на газ за останні шість років піднялася в 4 рази. Одночасно триває кампанія газифікації сіл, селищ, невеликих міст, де централізоване теплопостачання неможливе або недоцільне. Населення й підприємці, які нині прокладають газові труби до своїх будинків, підприємств повинні задуматися над тим, що обов’язково наступить та гранична вартість газу, після якої вони будуть не в змозі оплачувати опалення своїх будинків, і про те, що може через 5–10 років кран на їхній газовій магістралі виявиться взагалі закритим зі стратегічних міркувань. Відмова від газового опалення неминуча, питання полягає лише в тому, коли це відбудеться і як зробити цей перехід безболісним для споживача.

Як технічно реальна альтернатива теплогенераторам, що спалюють дефіцитне органічне паливо, в Україні можуть виступати екологічно чисті електричні теплогенератори. У цей час в Україні спостерігають перевищення виробленої електроенергії над споживаною, а надлишок енергії експортують. Ціна продажу електричної енергії є щодо стабільної й наближається до європейської (0,15...0,38 грн/кВт·год.). Як наступна альтернатива теплогенераторам на органічному паливі можуть бути розглянуті нетрадиційні теплогенератори, що працюють на джерелах поновлюваної енергії, сонця, вітру, біомаси, відходів деревообробної промисловості або поновлюваної рослинної сировини.

Висока собівартість енергії, одержуваної з вітру (більше гривні за кВт·год.), і сонячних перетворювачів (до 3 грн/кВт·год.), а також значні капіталовкладення (5000–8000 тис. грн за кВт установленої потужності), негарантоване енергопостачання, залежність від погодних умов, дають змогу розглядати їх як перспективні. Використання відходів деревини, соломи, рослин як палива може бути доцільним для невеликої частини фермерських господарств; недоліки цих методів генерування теплової енергії: обмежена ресурсна база і галузь застосування, відсутність масового виробництва спеціального обладнання, складність автоматизації та керування.

Найбільш вигідною альтернативою використанню традиційного органічного палива для опалення комунально-побутових об’єктів ЖКГ вважають зручні в експлуатації, екологічно й енергетично ефективні теплонасосні установки. За статистичними даними, в розвинених країнах процес їхнього впровадження набуває лавиноподібного характеру.

Нині теплонасосні технології виробництва тепла є найпоширенішими й ефективними енергоощадними технологіями, що дають можливість заощаджувати дефіцитне органічне паливо, знижувати забруднення довкілля, задовольняти потреби споживачів у технологічному теплі.

Нагадаємо, що тепловий насос є установкою, яка перетворить поновлювану енергію природних джерел тепла або низькотемпературну енергію вторинних енергетичних ресурсів в енергію більш високого потенціалу, придатну для практичного використання.

Використовуючи тепло ґрунту, атмосферного повітря або повітря вентиляційних викидів, теплоту води природних водойм або технологічних викидів систем охолодження різного промислового устаткування і навіть біологічне тепло тварин, можна за допомогою теплового насоса організувати опалення, кондиціювання й гаряче водопостачання об’єктів АПК і ЖКГ, створити оптимальний мікроклімат у приміщеннях культурно-соціального сектору, одержати технологічне тепло для різних промислових і сільськогосподарських об'єктів тощо. При цьому перетворення теплоти в теплонасосній установці (ТНУ) здійснюється з високою енергетичною ефективністю. Звичайно, в грамотно спроектованій і правильно експлуатованій ТНУ на 1 кВт витраченої енергії споживачеві може бути передано 3–4 і більше кВт теплової енергії.

Енергетична значимість застосування теплонасосних установок підтверджується досвідом експлуатації й кількістю працюючих ТНУ у світі, а їхня актуальність – темпами впровадження, особливо за останні роки, коли ціни на енергоносії безупинно ростуть. Нині у світі успішно працюють десятки мільйонів ТНУ різного функціонального призначення.

Світовий досвід показує, що теплонасосні системи теплопостачання дають змогу:

- в 1,5–2 рази знизити необхідну встановлену електричну потужність теплогенеруючого устаткування;

- в 2,5–3 рази знизити плату за електрику порівняно з електричними теплогенераторами;

- в 1,5–2,5 рази знизити експлуатаційні витрати порівняно з газовими котлами або котлами на рідкому паливі.

До 2020 р. за прогнозами Міжнародного комітету з енергетики (IAE) до 75% опалювальних установок у розвинених країнах працюватимуть на базі енергоощадних теплонасосних технологій.

Якщо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються, рахунок впроваджених і працюючих ТНУ ведеться на сотні тисяч або мільйони установок, то, на жаль, в Україні впроваджені лише одиниці.

Серед причин, що обумовили таке становище, головними є:

1. Розвиток теплоенергетики в Україні як частині колишнього СРСР здійснювався по шляху теплофікації й централізованого теплопостачання.

2. Співвідношення ціни на електроенергію, необхідну для приводу компресора теплового насоса, до ціни на дешеве органічне паливо, що спалюється в традиційних теплогенераторах, не стимулювало впровадження дорогого енергоощадного устаткування.

3. Відсутність підтримки з боку держави на впровадження енергоощадних технологій і, зокрема, на впровадження теплових насосів.

4. Непідготовленість вітчизняного споживача до застосування незнайомої, почасти екзотичної і порівняно недешевої техніки.

Хотілося б також особливо підкреслити, що впровадження теплонасосної техніки є не черговою модернізацією традиційних джерел енергії, а прогресивним, високоефективним й екологічно чистим способом перетворення енергії, що дає змогу не тільки зменшити витрати органічного палива при одержанні тепла, а й істотно знизити забруднення навколишнього середовища. Теплонасосні установки є також багатофункціональними (одночасно виробляють тепло і холод), мобільними, надійними в експлуатації й легко автоматизуються. Однак перераховані вище переваги теплових насосів ще не означають їхню абсолютну доцільність при заміні традиційних способів виробництва тепла.

Конкурентоспроможність ТНУ залежить від багатьох чинників термодинамічного, конструктивного, економічного характеру, від їхнього функціонального призначення й екологічного впливу на навколишнє середовище тощо. Доцільність впровадження ТНУ конкретного типу для кожного випадку визначають тільки на підставі техніко-економічних розрахунків. Спрощений і непрофесійний підхід до підбору потужностей і комплектуючих, вибору схемних рішень, до монтажу, пуско-налагодження, гарантійного й сервісного обслуговування дорогих ТНУ може призвести до дискредитації ідеї впровадження теплонасосних технологій у вітчизняного споживача.

Головними умовами раціонального застосування ТНУ є вдале сполучення параметрів джерела теплоти низького потенціалу достатньої теплоємності й необхідних параметрів теплоносія в користувача.

Зручними джерелами низькопотенційного тепла для застосування в ТНУ можуть бути атмосферне повітря, вода природних водойм, ґрунт, ґрунтові води, а також джерела тепла, що виникли в результаті діяльності людини – тепло систем охолодження різного технічного устаткування або технологічних процесів, тепло повітря систем вентиляції, тепло очищеної води станцій аерації тощо.

Отриману в результаті перетворень у ТНУ високопотенційну теплову енергію звичайно застосовують для опалення й гарячого водопостачання житлових і громадських будинків, у технологічних процесах сушіння різних матеріалів, сировини, виробів, для створення оптимального мікроклімату, для осушення вологих приміщень тощо. При цьому з тепловим насосом вдало поєднуються опалювальні апарати типу фанкойлів і теплі підлоги. Фанкойли дають змогу одночасно використовувати вироблювані у ТНУ тепло і холод для опалення приміщення взимку й кондиціювання в літню пору, будучи найбільш енергетично й економічно вигідним варіантом застосування теплових насосів.

 

Компанія «Інсолар» у листопаді 2006 року запустила в експлуатацію систему опалення, гарячого водопостачання й кондиціювання на основі теплового насоса із ґрунтовим теплообмінником для будинку залізничної станції в м. Харкові. Протягом двох місяців була спроектована й установлена теплонасосна система, здатна протягом усього року забезпечити комфортні умови в приміщеннях станційного будинку, а також гаряче водопостачання. Для технічної реалізації елементів системи було обране устаткування таких провідних світових виробників, як Daikin, Opeks, Nibe, Calpeda і інших.

Ґрунтовий теплообмінник був виконаний у вигляді змійовика із пластикових труб, розміщених на прибудинковій території на глибині півтора метра. Конфігурація ґрунтового теплообмінника була обрана з погляду забезпечення максимального відбору тепла й підвищеної надійності.

Тепловий насос забезпечує теплову потужність 36,8 кВт. Він має два компресори, що обумовлює більшу економічність і надійність цього устаткування. Як опалювальні прилади в службових приміщеннях будинку були обрані фанкойли фірми Daikin, що забезпечують високу тепловіддачу в поєднанні з економічністю й низькими шумовими параметрами. Опалювальні прилади в залі чекання – тепловентилятори LEO Plastic фірми Flowair, що мають збалансовані характеристики. Вони чудово підтримують комфортний клімат у великих приміщеннях.

Система цілорічної кліматизації на основі теплового насоса загалом має високу економічність, є екологічно чистою, працює в автоматичному режимі. Нині система проходить сезонні випробування, однак уже попередні дані дають обнадійливі результати з енергетичної ефективності експлуатації.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги и ключевые фразы
теплонасосна система опалення, газовая ыгри, Скачать игру на нокиа аша 205 зомби против рослин 2, енероощадні технології в газ господарстві, нові енергоощадні технології в газовому господарстві, фрази з енергозбереження, Підтримка держави у впровадженні теплових насосів, енергозбереження громадських будівель опалення та вентиляція, Теплонасосні установки, львівелектросервіс


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.