Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4579
31.08.2009р. |
Контроль параметрів безпеки експлуатації електроустановок

Переважна більшість наших сучасників уже не може уявити собі нормальне життя без електрики. У тій або іншій формі вона супроводжує нас 24 години на добу від самого народження. Удома, на роботі, на вулиці ми постійно маємо справу з різними електроустановками (ЕУ). Під цим поняттям ховається будь-яке поєднання взаємозалежного електроустаткування в межах даного простору або приміщення. Але при необережному використанні це безумовне благо цивілізації може завдати багато лиха. Щоб цього не трапилося, були розроблені різні методи захисту людей і устаткування. Безпека експлуатації ЕУ прямо залежить від справності захистів. Тому треба регулярно контролювати стан їхніх елементів.

Одним з основних видів захисту електроустановок (ЕУ) є застосування різного роду ізоляції струмоведучих частин. Найпростіший, але досить ефективний метод контролю її стану - вимірювання опору ізоляції. Потрібно відзначити, що для забезпечення надійності ЕУ і якісного прогнозу їх залишкового ресурсу варто розглядати не стільки миттєве значення опору ізоляції, скільки динаміку його зміни в часі, тому що, зазвичай процес старіння діелектрика відбувається за експонентною залежністю. При такому методі оцінки якості ізоляції найважливішою стає достовірність показів, що складається з базової похибки приладу, його роздільної здатності й додаткової похибки, зумовленої температурою навколишнього середовища, її вологістю тощо, а в приладів зі стрілочною індикацією - ще й помилкою паралакса зору.

Розроблені компанією «Радіо-Сервіс» цифрові мегаомметри сімейства Е 6-24 вимірюють напругу на об'єкті, опір ізоляції, обчислюють коефіцієнт абсорбції. Прилади дають змогу програмувати час вимірювань від 1 до 10 хвилин, автоматично запам'ятовують останнє значення RХ, R60 і R15, а також розраховують коефіцієнт абсорбції. Всі ці параметри можна вивести на дисплей натисканням однієї кнопки. Широкого температурного діапазону експлуатації (-30°С до +50°С) досягають, застосовуючи світлодіодний індикатор. Все це дає змогу одержати достовірні покази практично в будь-яких умовах.

Табл. 1. Основні метрологічні характеристики цифрових мегаомметрів


Основні метрологічні характеристики

Е6-24

Е6-24/1

Діапазон вимірювання RX, МОм

0,01 – 10000 ± 3%

0,01 – 1000 ± 3%

Випробувальні напруги, В

500, 1000, 2500

100, 250, 500, 1000

Вимірювання змінної напруги, В

400 ± 5%

400 ± 5%

Максимальний вимірювальний струм, не більше, мА

1 мА

Робочий діапазон температур

-300С до +500С

Габарити, мм

120 х 250 х 40

Вага, кг

1,0

Останнім часом у зв'язку з частими випадками так званих «електричних» пожеж утворився стійкий вираз - «загоряння відбулося з вини несправної електропроводки». Насправді жодна така пожежа не відбувалася й не відбудеться із цієї причини. Коротке замикання в проводці або ввімкненому устаткуванні при справному захисті у принципі не може бути причиною пожежі. Адже гравітація не стане причиною загибелі десантника, якщо його парашут справний. Тому правильний вибір захисту ЕУ від надструмів (найчастіше - це автоматичні вимикачі) допоможе уникнути пожежі. Основним критерієм вибору слугує очікуваний струм короткого замикання. Його можна виміряти, короткочасно створивши штучне КЗ або розрахувати, вимірявши опір петлі його протікання. У першому випадку на мережу, нехай і короткочасно, падає аварійне навантаження, найчастіше спрацьовують захисні автомати, а часом виникає й реальна аварія.

Вимірювач опору петлі «фаза-нуль» ИФН-200 розроблений як заміна для приладів М417, Щ41160, ЭК0200, ЕР-180 і аналогічних. Використання методу вимірювання спадання напруги на еталонному резисторі дало змогу знизити тестуючі струми, уникнути спрацьовування пристроїв захисту від перевантаження й потужних електромагнітних імпульсів, які можуть стати причиною збоїв у роботі устаткування, під'єднаного до випробовуваної мережі, відмовитися від теплонавантажувальних елементів і знизити вагу приладу. Тестування протягом декількох періодів напруги підвищує точність і об'єктивність проведених вимірювань внаслідок усування впливу перехідних процесів. Прилад вимірює повний опір петлі, виокремлює його активну і реактивну складові, кут зсуву фаз струму й напруги, а також розраховує очікуваний струм КЗ. Крім того, ИФН-200 можна використовувати в режимі омметра для вимірювання опору металозв'язку струмом 200-300 мА з кроком 10 мОм. Усі ці параметри можна одночасно або послідовно вивести на РК-дисплей, що функціонує при температурі від -15°С, оснащений підсвічуванням а також записати у вбудовану пам'ять.

Табл. 2. Основні метрологічні характеристики вимірника опору петлі «фаза-нуль» ИФН-200


Основні метрологічні характеристики

ИФН-200

Вимірювання повного, активного і реактивного опору петлі «фаза-нуль»

0,01 – 200 Ом (±3% + 2 емр)

Вирахування струму короткого замикання

До 22 кА

Максимальний вимірювальний струм в колі

25 А

Вимірювання опору постійному струму

0,01 – 999 Ом (±3% + 2 емр)

Вимірювання напруги

30 – 280 В (±2% + 2 емр)

Вирахування кута зсуву фаз струму та напруги

00 … +600

Кількість комірок пам’яті

35 на кожен режим

Робочий діапазон температур

-150С до +550С

Габарити, мм

120 х 250 х 40

Вага, кг

0,9

Ще один широко використовуваний спосіб захисту - заземлення. Воно слугує для встановлення й підтримування потенціалу під'єднаного кола або устаткування максимально близьким до потенціалу землі. Низький опір кола заземлення забезпечує стікання струму пробою на землю. У результаті стороння напруга якнайшвидше усувається, щоб не наражати на небезпеку персонал і устаткування.

Компанія «Радіо-Сервіс» розробила вимірювач ИС-10 з урахуванням вимог ПУЕ, де норма опору заземлення залежить від питомого опору ґрунту. Цей прилад не тільки вимірює опір заземлення класичними 3- і 4-провідним методами, а й, встановивши відстань між електродами, автоматично розраховує питомий опір ґрунту в Ом*м, що істотно полегшить контроль відповідності чинним нормам основної електричної характеристики заземлювального пристрою - опір розтіканню струму із заземлювача на землю. Крім того, ИС-10 вимірює опір металозв'язку струмом понад 200 мА з кроком 1 мОм і зберігає в пам'яті до 40 результатів вимірювань. Вбудований вольтметр полегшує вибір напрямку вимірювання, а система усунення перешкод дає змогу одержувати достовірні результати при великому «шумовому» фоні. За допомогою струмовимірних кліщів КТИ-10 можна зробити експертну оцінку стану одиничного заземлювача в багатоелементному заземленні без його від'єднання від шини, а також виміряти змінний струм до 250 мА.

Табл. 3. Основні метрологічні характеристики вимірювача ИС-10


Основні метрологічні характеристики

ИС-10

Діапазон вимірювання опору контуру заземлення

1 мОм – 9,99 кОм (±3% + 3 емр)

Максимальний тестовий струм

250 мА, 129 Гц

Фільтрація завади

до 24 В

Вимірювання напруги (амплітудне значення)

до 300 В (±5% + 3 емр)

Кількість комірок пам’яті

40

Робочий діапазон температур

-150С до +550С

Габарити, мм

120 х 250 х 40

Вага, кг

0,8

Усі описані прилади внесені в Держреєстр засобів вимірювання РФ, Казахстану, Узбекистану, Білорусії, України.

Зручний ергономічний корпус приладів виконаний з ударостійкого АБС пластику, у пило- і бризкозахищеному виконанні зі ступенем захисту IP42, що дає змогу проводити вимірювання у складних умовах практично без обмежень.

Входи всіх приладів захищені від неправильного ввімкнення або раптової подачі напруги на вимірюваний об'єкт під час проведення вимірювань.

Живляться прилади від стандартної акумуляторної батареї, при під'єднані до мережі автоматично відбувається підзаряджання батареї. Система контролю її стану сигналізує про розряд, а також запобігає перезаряджанню, контролює ступінь заряду й автоматично вимикає прилад через 2 хвилини після закінчення використання.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги и ключевые фразы
вимірювач опору заземлення ер-200, Ревізор у Трускавці дивитись онлайн через телефон Nokiа 6233, Реактывный опир, Огонь и вода скачать на телефон нокия c 2-00 jar, Крошка цахес скачать книгу на самсунг 5230, как перепрограмировать нокиа 5228 *#7808#, Техника вимирювання опору актывный и реактывный опир, безупречная фигура за 14 дней, дэвид кирш скачать без регистрации, как скачать клип кэти мной на английском с тобой меня на планшете базальный, gta 5 как подняться на крышу maze bank


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.