Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6406
24.12.2009р. |
Точний і достовірний облік

Одним з найзатребуваніших напрямів у сфері обліку електроенергії є багатотарифний облік, що дає змогу споживачам вирішити питання економії оплати за електроенергію і стимулює застосування енергозбережувальних технологій. Вигода для споживачів електроенергії полягає у тому, що якщо перенести основне споживання у часову зону пільгового тарифу, це понижує витрати на оплату електроенергії.

Суттєвою може бути і економія при переході на тритарифний облік для підприємств побутового обслуговування, пекарень, переробних підприємств, здатних перебудувати свій технологічний процес таким чином, щоб більша частина споживаної електроенергії перейшла у зону з нижчим тарифним коефіцієнтом. Для переходу на цю систему обліку необхідні сучасні електронні лічильники електроенергії. Такі лічильники нині представлені багатьма підприємствами – як вітчизняними, так і закордонними.

На запитання редакції щодо переходу підприємств на багатотарифний облік електроенергії, а також розвиток засобів обліку відповідають представники провідних учасників ринку електронних засобі обліку електроенергії.

Рак Павло Сергійович, комерційний директор «Лендіс енд Гір Мітерінг».

Як відбувається нині заміна індукційних лічильників на електронні? 

Майже всі енергокомпанії проводять заміну застарілих індукційних лічильників на сучасні багатофункціональні лічильники. Заміна лічильників відбувається за рахунок надбавки до тарифу, що надає енергопередавальним організаціям Національна комісія регулювання енергетики (НКРЕ).
За даним НКРЕ майже 70% промислових споживачів і енергопередавальних організацій перейшли на сучасні (електронні) багатотарифні лічильники. Серед побутових споживачів більше 75% використовують лічильники застарілих зразків, ще радянського виробництва.

– Які відомі світові виробники присутні на ринку України? Що є характерним для того чи іншого виробу? 

– На ринку присутня велика кількість як вітчизняних, так і закордонних виробників. З-посеред останніх найбільш знаними є:

Landis+Gyr (Швейцарія) – беззаперечний світовий лідер у виробництві інтелектуальних лічильників електричної енергії, якому належить 15% світового ринку лічильників. До характерних рис обладнання Landis+Gyr можна віднести бездоганну надійність та інноваційні розробки, які будуть копіювати конкуренти через 10 років. Бездоганність виконання має свою ціну.

Actaris (Франція) – виробник сучасних лічильників з давньою історією. Лічильники цього виробника поєднують достатню функціональність і високу надійність.

Elster (Росія) – відомий російський виробник, який протягом останніх років зміг підтягнути технічний рівень своїх лічильників до рівня. Зараз Elster можна визнати кращим серед виробників країн СНД.

– Чи мають попит електронні багатофункціональні лічильники електроенергії?

– Чинні на сьогодні правила користування електроенергією вимагають для промислових споживачів встановлення електронних лічильників, але тарифна політика не дає фінансових підстав для заохочення споживачів замінювати ці прилади. Зміна тарифів в бік зменшення ціни за спожиту електроенергію у нічні години доби може суттєво вплинути на збільшення попиту на багатотарифні лічильники електроенергії як для промислових так і для побутових споживачів.

Європейські країни давно впровадили системи дистанційного збору інформації про споживання промислових та побутових споживачів. Українські споживачі також просунулися у бік автоматизації обліку електроенергії за останні 3 роки, але така тенденція спостерігається лише серед промислових, споживачів. В побутовому секторі автоматизація обліку перебуває ще на початковому етапі.

– Окупність обладнання  залежить від графіку споживання електричної енергії і обсягів споживання, тому однозначно відповісти на це питання не можна. Інше питання в тому, що з впровадженням електронних засобів обліку й автоматизованих систем в енергетика з’являється інструмент, який за умов професійного використання дасть змогу зменшити витрати на електроенергію на 15–25%.

Близнюк Олександр, менеджер ТзОВ «ЕнергоМіра»

– Як відбувається заміна застарілих індукційних лічильників? 

– Протягом року кожна енергетична компанія, відповідно до державних програм, проводить тендери на закупівлю лічильників електричної енергії. Переважно обсяги закупівель налічують десятки тисяч одиниць. За останні роки мені не доводилося зустрічатись із закупівлями індукційних приладів. Однак це теорія із мого власного досвіду заміни старого індукційного лічильника на новий, інспектори на запитання про безкоштовну заміну лічильників відповідали, що такої заміни нині не проводять. Тому заміна старого приладу на новий, з виносом на фасад будинку мені обійшлась у 1000 грн.

– Які виробники представлені на ринку України? 

– До найбільших з українських виробників однофазних і трифазних лічильників належить завод «Комунарлічмаш» (м. Харків), який протягом багатьох років випускає лічильники високої якості, однак має невеликий асортимент продукції. Також до вітчизняних виробників належать такі підприємства, як ВАТ «Меридіан», ТОВ «Телекарт-Прилад», лічильники якого виконують велику кількість функцій при використанні у системі АСКОЕ, ТОВ «НІК-Електроніка» – молода компанія, яка активно завойовує ринок України, а також виробники лічильників близького і далекого зарубіжжя: ВАТ «Концерн Енергомера» (Росія, м. Ставрополь), ТОВ Інкотекс «ТМ Меркурій» (Росія, м. Москва), ЗАТ «Elgama elektronika» (Литва, м. Вільнюс), завод Actaris Zahler&Systemtechnik GmbH фірми Actaris Metering Systems (м. Гамельн, Німеччина) та багато інших.

Енергоринок України щороку закуповує певну кількість лічильників. З року в рік ця цифра змінюється тільки у кількісній частці кожного з виробників. Це залежить від політики, що проводиться енергетичними компаніями. Електронний лічильник витіснить з «ринку» індукційний, і це лише питання часу.

Нині більшість підприємств перебувають у державних руках, а отже, впровадження автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії має матеріальний сенс. На сьогодні багато компаній пропонують організацію системи АСКОЕ на будь-якому енергетичному об’єкті, починаючи з невеликого підприємства і закінчуючи великими компаніями із значною кількістю точок обліку.

– Чи є економічно вигідним для підприємства впровадження електронних лічильників? 

– Якщо розглядати звичайний побутовий прилад обліку, складно говорити про терміни, оскільки споживання у побутовому секторі є низьким. Якщо, наприклад, взяти житловий будинок із встановленими електронними приладами, то є сенс порахувати клас точності, власне енергопостачання. Для підприємства резонно навести невеликий приклад розрахунку економічності:

– активна потужність підприємства Р=100 кВт;

– розрахунковий період – 1 місяць = 30 днів;

– кількість електроенергії, що споживається підприємством за розрахунковий період:

– Wпік = 100 кВт · 6 год. · 30 днів = 18000 кВт·год.;

– Wнапівпік = 100 кВт · 11 год · 30 днів = 33000 кВт·год.;

– Wніч = 100 кВт · 7 год. · 30 днів = 21000 кВт·год.;

Підприємство працює цілодобово:
W = Wпік + Wнапівпік + Wніч = 18000 + 33000 +21000 = 72000 кВт·год.;
Оплата за одноставковим тарифом: Е = 0,36 грн · 72000 кВт·год. = 25920,00 грн.;
Оплата за тризонним тарифом: E3 = 0,648 · 18000 + 0,3672 · 33000 + 0,09 · 21000 = 25671,00 грн.
Сума оплати не зменшується.

Підприємство працює тільки у період напівпікової і нічної зон:
W = Wнапівпік + Wніч = 33000 +21000 = 54000 кВт·год.;
Оплата за одноставковим тарифом: Е = 0,36 грн · 54000 кВт·год. = 19440,00 грн.;
Оплата за тризонним тарифом: E3 = 0,3672·33000 + 0,09·21000 = 14007,60 грн.
Сума оплати зменшується на 5432,40 грн (на 28%).

Підприємство працює тільки у період нічної зони:
W = Wніч = 21000 кВт·год.;
Оплата за одноставковим тарифом: Е = 0,36 грн. · 21000 кВт·год = 7560,00 грн;
Оплата за тризонним тарифом: E3 = 0,09 · 21000 = 1890,60 грн.
Сума оплати зменшується на 5670,00 грн (на 75% – у чотири рази).

Підприємство працює з 21:00 до 6:00 (нічне освітлення):
W = Wпік + Wнапівпік + Wніч = 3000 + 3000 +21000 = 27000 кВт год;
Оплата за одноставковим тарифом: Е = 0,36 грн · 27000 кВт·год. = 9720,00 грн.;
Оплата за тризонним тарифом: E3 = 0,648 · 3000 + 0,3672 · 3000 + 0,09 · 21000 = 4935,60 грн.
Сума оплати зменшується на 4784,40 грн (на 49% – у два рази).

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги и ключевые фразы
обгрунтування заміни старих приладів обліку електроенергії, трифазні лічильники українського виробництва. Фото та ціни, samsung gt-s5250 короля сигареты, словоед відповідь на 28 уровень точний, Bagi . Staruxi.porno, аское нік, порно фото професийного минета, тритарифний облік, щит обліку ел енергії теорія, багатотарифний облік
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.