Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

17814
04.11.2010р. |
Індикатори і покажчики напруги
Багато хто, напевно, чув, що справжній електрик не той, що не боїться електрики, а той, який здатний уникнути прямого контакту з електрикою. За статистикою, від ураження електричним струмом, гинуть найчастіше електрики зі стажем від 10 і більше років. Саме в цьому віці притупляється відчуття небезпеки. Деякі електрики зі стажем перевіряють наявність електрики на дотик, так-так, саме на дотик. Але навіщо ризикувати життям, коли є прилади, які показують наявність напруги?

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів.

У даній статті ми розглянемо індикатори і покажчики напруги, які найчастіше використовують у своїй практиці, як професійні електрики, так і домашні майстри.

Відносно недавно у нас з'явилися індикатори напруги, що дозволяють виявити наявність напруги без прямого контакту з струмоведучих провідником.

Прикладом даного типу приладів служить індикатор китайського виробництва (хоч скрізь і пишеться, що зроблено в Німеччині) - MS-18, MS-58 і.т.д.

Складаються такі індикатори з світлодіода, двох мініатюрних батарей і пари радіодеталей. Такими індикаторами можна безпечно користуватися, маючи достатньо досвіду і знань в електриці, так як індикатори ці реагують на все підряд. Початківцям електрикам і людям без досвіду, використовувати дані пробники небажано і навіть небезпечно.

Найпопулярнішим серед початківців електриків і домашніх майстрів, можна назвати індикаторну викрутку. Напевно такий інструмент знайдеться у кожного домашнього майстра.

Різновидів такого індикатора напруги безліч. Найпростіші складаються з неонової лампочки, опору від кількох сотень кОм до 1 Мома, прозорого корпусу і жала-викрутки.

Користуватися таким пробником досить просто - жалом викрутки торкаєтеся оголеного провідника або токопровідної частини обладнання, пальцем торкаєтеся металевої частини пробника, це може бути невелике кільце або просто шматочок жерсті на ковпачку. При наявності напруги - неонова лампочка загоряється. Назв у індикаторів таких дуже багато - ІНО-70, ІН-91 і т.д.

Наступними за популярністю серед електриків можна назвати двополюсні індикатори напруги. Складаються такі індикатори з двох частин. В одній з частин знаходяться вся начинка приладу, у другій частині знаходиться щуп. Різновидів таких індикаторів досить багато. За функціоналом вони теж відрізняються.

Найпростіші індикатори показують тільки наявність напруги. Прикладом такого індикатора можна назвати прилади серії ПІН-90 (-2 м,-2му), УН500, -453, УННУ-1 і т.д. Більш просунуті моделі - серії Елін-1 (-СЗ,-С3 ІПМ,-С3 Комбі) і багато інших прилади, показують не тільки наявність напруги на досліджуваній ділянці ланцюга, але ще і його номінал, полярність напруги.

В якості індикації використовуються: неонові лампочки, світлодіоди різних кольорів, цифрові індикатори. Також існують і комбіновані індикатори, де поряд зі світловою індикацією присутня і звукова, що робить роботу з приладами більш комфортним і безпечним.

На відміну від однополюсних індикаторів, для того щоб дізнатися про наявність напруги - даними (двуполюснимі) приладами, необхідно використання двох щупів. Застосування таких приладів дає більш повну картину про наявність чи відсутність напруги, що, безсумнівно, дуже важливо в роботі електриків.

Крім перевірки на наявність або відсутність напруги на ділянці досліджуваного ланцюга, деякі двополюсні індикатори можна використовувати як «прозвонки», тобто, перевірити ланцюг на обрив.

Також досить популярні серед електриків цифрові прилади - мультиметри - тестери. Ці універсальні прилади дозволяють перевірити напругу, опір і т.д. Для індикації використовується цифрове табло, звукова та світлова індикація.

Деякі моделі оснащені «кліщами», які дозволяють виміряти силу струму, не порушуючи ізоляції провідника. Також багато моделей тестерів комплектуються термодатчиком, за допомогою якого можна виміряти температуру обладнання - трансформаторів, двигунів, силових ключів.

У будь-якому випадку, використовуючи індикатори і покажчики напруги, необхідні знання і навички при роботі з ними. Також не варто забувати і про техніки безпеки. І, довіряйте професіоналам, електрику, як відомо, жартів і помилок не прощає.

За інформацією electrik.info

Теги и ключевые фразы
індикатори та показчики напруги, електричний індикатор будоваю, індикатори напруги, що таке індикатор напруги, Як апаяти індикатор току, купити покажчик напруги двухполюсний цифровий, покажчик струм e115 керивництво по эксплуатации, Купити електричний індикатор току, тестор 2010р як ним віміряти напругу, Індикатор STDZ-8848.купить


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
a строительство кирпичного дома /a под ключ у нас на сайте | a угловая кухня дизайн /a и дизайн кровати снг
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.