Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

14233
29.03.2011р. |
Кілька способів управління однофазним асинхронним двигуном
Переваги і недоліки різних способів управління асинхронними двигунами. Висновки, зроблені з досвіду практичного застосування.

В даний час набули великого поширення асинхронні електродвигуни з короткозамкненим ротором. Це викликано тим, що такі машини не мають щіткового вузла, їх ротор зроблений з алюмінію і технологічно дуже простий, а значить, сама конструкція виходить дуже надійною. Розглянемо кілька способів управління однофазним асинхронним електродвигуном.

Конденсаторний однофазний електродвигун


Найбільш поширеним типом асинхронного однофазного електродвигуна є двигун з двома статорними обмотками. Перша і друга обмотки ідентичні за кількістю витків, але послідовно з однієї з обмоток включають конденсатор. Конденсатор забезпечує зрушення фаз між обмотками для утворення обертового магнітного поля для ротора.

Частотний спосіб управління


Основним способом управління таким двигуном в даний час, є частотний спосіб. Цей спосіб реалізується за допомогою спеціальних приладів, які називаються ШІМ інверторами. Ці інвертори, у свою чергу, бувають однофазними і трифазними, що визначається кількістю пар силових виходів для управління обмотками двигуна. Для управління однофазним двигуном може бути застосований як однофазний, так і трифазний інвертор.

Керування однофазним ШІМ інвертором

При такому управлінні обидві обмотки двигуна включені паралельно. Два виходу інвертора підключаються до точок з'єднання обмоток. Інвертор формує напругу з різною частотою і з лінійною залежністю напруга до частоти. Регулювати частоту можна як вниз, так і вгору. Діапазон регулювання зазвичай не перевищує 1:10, тому що ємність конденсатора в одній з обмоток безпосередньо залежить від частоти.

Переваги

Основні переваги цього методу - це простота введення в експлуатацію, не вимагає переробки конструкції двигуна; надійна робота, тому що частотний перетворювач спеціально розроблений для управління такими типами двигунів; хороші характеристики (ПІД-регулятор, встановлені швидкості, низький пусковий струм, захисні функції і т.д.)

Недоліки

До недоліків відносяться: тільки односпрямоване обертання; більш висока вартість і дефіцит однофазних перетворювачів у порівнянні з трифазними, з причини їх малого випуску.

Управління трифазним ШІМ інвертором

У даному випадку обмотки двигуна включають послідовно. Виходи трифазного перетворювача підключають до середньої точки і до кінців обмоток електродвигуна. Конденсатор при цьому зі схеми виключають (потрібна деяка переробка двигуна) Так як обмотки двигуна зрушені на 90 градусів, а інвертор дає зрушення фаз на 120 градусів, то поле не буде ідеально круговим і це негативно позначиться на параметрах регулювання.

Поле буде пульсуючим. Оскільки порядок комутації висновків інвертора можна змінювати програмним шляхом, то легко домогтися зміни чергування напруг на обмотках, отже, змінювати напрямок обертання ротора двигуна.

Переваги

До переваг слід віднести: доступність на ринку і порівняно низьку ціну; можливість реверсивної роботи звичайного нереверсивного двигуна; більш широкий, ніж у однофазного перетворювача діапазон регулювання; можливості програмованих функцій як у однофазного інвертора або навіть ширше за рахунок більшої кількості комутованих виходів.

Недоліки

Недоліки це: знижений і пульсуючий момент однофазного двигуна; підвищений його нагрівання; не всі стандартні перетворювачі готові для такої роботи, тому що деякі виробники прямо забороняють використовувати свої вироби в такому режимі.

Фазовий управління за допомогою симісторний регулятора (диммера)

Цей метод самий «древній», він обумовлений відсутністю до недавнього часу в широкому продажі частотних регуляторів і їх відносно високою ціною. При такому управлінні обмотки двигуна залишаються включеними паралельно. Одна з обмоток включена послідовно з фазозміщаючим конденсатором. До точкам паралельного з'єднання обмоток підключається симісторний регулятор.

На виході цього регулятора формується однофазна напруга з постійною частотою (50 Гц) і регульованим середньоквадратичним значенням. Це відбувається за рахунок регулювання напруги відкривання симистора, тобто змінюється час відкритого стану симистора за період проходження мережевої напруги.

Момент на валу двигуна, при такому регулюванні, буде знижуватися пропорційно напрузі, критичне ковзання буде незмінним.

Переваги

Основні переваги: ​​виняткова простота пристрою керування; можливість зібрати і полагодити такий пристрій будь-яким радіоаматором; на порядок або навіть кілька порядків нижча ціна в порівнянні з частотними приводами.

Недоліки

Основні недоліки це: регулювання оборотів тільки на зниження; діапазон регулювання лише 2:1; стабільність швидкості тільки задовільна; допустиме навантаження різко знижується зі зменшенням швидкості; перегрів двигуна на низьких швидкостях, тому що не вистачає продуктивності вбудованого вентилятора двигуна; необхідність завищення потужності двигуна.

Висновки

Виходячи з усього перерахованого вище, необхідно настійно рекомендувати застосування частотних приводів для управління асинхронними двигунами. Такі приводи (ШІМ інвертори) крім безсумнівних зручностей з управління, дозволяють отримати високий ККД установок і досягти зростання коефіцієнта потужності (cos фі) до 0.98, тобто реалізувати програму енергозбереження.

 

Яков Кузнецов, electrik.info

Теги и ключевые фразы
як полагодити однофазний двигун, чи можна зменшити оберти асинхронного двигуна, як зменшити обороти електродвигуна, як поміняти обороти електродвигуна одно фазного, Як поміняти напрям обертання однофазного двигуна, Як поміняти напрямок обертання однофазного двигуна, знизити обороти однофазного двигуна, підключення до електро двигунів регулятора обертів, Чи можна змінювати гц як що електродвигун однофазний, управління асинхронними. двигунами
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.